آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

همه چیز درباره پیوند یکتای وردپرس

پیوند یکتای وردپرس و قالب وردپرس مبحثی می باشد که در آموزش وردپرس این جلسه به آن می پردازیم. اما بهتر است قبل از این که وارد قسمت ویرایش پیوندهای یکتا در وردپرس شویم ، با بهترین ساختار برای موتورهای جستجو آشنا شویم . به بهترین ساختار پیوندهای یکتا برای موتورهای جستجو  که به SEO Friendly URLs  معروف است بپردازیم.شیوه تنظیم کردن پیوند یکتای وردپرس یکی از سوالات متداول کاربران وردپرسی میباشد که در این مقاله برای شما بصورت کامل همه چیز درباره پیوند یکتای وردپرس را توضیح داده این

SEO Friendly URLs یا بهترین پیوند یکتای وردپرس از نظر موتورهای چیست؟

بهترین پیوند یکتای وردپرس از نظر موتورهای جستجو و قالب وردپرس (SEO Friendly URLs) به آدرس هایی گفته می شود که شامل کلمه های کلیدی است که محتوای صفحه را توضیح می دهد . این آدرس ها هم برای انسان ها و هم برای موتورهای جستجو قابل فهم می باشد. . اگر شما پیوندهای یکتا استاندارد و مناسب  داشته باشید در موتورهای جستجو ، مطلب شما شانس بیشتری برای تصاحب رتبه های اول در موتورهای جستجو را دارا خواهند بود .

در زیر یک نمونه از پیوندهای یکتای مناسب و یک نمونه از پیوندهای یکتای نامناسب را قرار خواهیم داد مثال اول پیوند یکتای مناسب و مثال دوم پیوند یکتای نا مناسب است.

مثال 1:

http://site.com/peyvand-yekta

مثال 2:

http://site.com/?p=۹۶۵۲۴

یکی از بهترین ساختارها برای موتورهای جستجو  در وردپرس و قالب وردپرس استفاده از عنوان مطلب می باشد که این موضوع تاثیر بسزایی در سئو سایت شما خواهد داشت..

البته خیلی از کاربران از ما می پرسند که مناسب ترین گزینه برای این تنظیمات لینک URL کدام است . و دلیل این پرسش این است که که در ورژن های قبلی وردپرس ، ساختار پیوندهای یکتا به صورت نمونه نامناسبی که ذکر کردیم بوده است .

جالب است بدانید که از ورژن ۴.۲ وردپرس این گزینه پیش فرض روی حالت بهینه تنظیم شده است و پیوند یکتای عنوان انتخاب شده است . اگر شما از  وردپرس ورژن جدید استفاده می کنید و آن را نصب کرده اید ، نیازی نیست نگران پیوند یکتای خود باشید . و می توانید  تنظیمات مربوط به پیوندهای یکتا را در محیط مدیریت وردپرس به صورت پیش فرض قرار دهید و اگر دوست داشتید آن را ویرایش نمایید .

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

تیم وبمستر98 با توجه به تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد به شما دوستان توصیه می کند که از پیوند یکتای عنوان استفاده کنید ولی باز هم در باره تمام موارد به صورت کامل و اختصاصی توضیح خواد داد تا شما خودتان با تحقیق در این زمینه بهترین را انتخاب کنید و بهتر است بدانید که انتخاب بهترین نوع به محتوا و موضوع سایت شما بستگی دارد و لینکی که دارای مشخصه ای از مطلب باشد و بتواند کاراکتر بیشتری را نشان گزینه مناسبی می تواند باشد

[/quote]

مشخصات پیوندهای یکتا

میدانید که در تنظیمات پیوندهای یکتا می توان لینکهای سایت را در حالتهای پیش فرض، روز و نام، ماه و نام، عددی، نام نوشته و ساختار دلخواه ایجاد کرد که ما به شما آنها را شرح مختصری خواهیم داد تا بتوانبد در بهترین حالت تصمیم گیری کنید.

پیوند یکتای پیش فرض

پیوند یکتای پیش فرض به کمک id شناسه مطلب که در این صورت لینک به مطلب با شناسه 63 اشاره می کند، ئر کل استفاده از ساختار پیوند یکتا با ID توصیه نمی شود.

پیوند روز و نام

در پیوند رو و نام به جای شناسه در URL نام مقاله یا پست به همراه زمان انتشار مطلب که شامل سال و ماه و روز می استفاده می شود. ایراد این نوع پیوند یکتا این است که به دلیل طولانی بودن تاریخ و تعداد کاراکتر برای قرار گرفتن عنوان مطلب کم می شود و این نوع پیوند هم توصیه نمی شود.

لینکدهی ماه و نام

لینک دهی ماه و نام نیز شبیه به پیوند روز و نام می باشد و تنها تفاوت آن در این است که تاریخ از سال و ماه تشکیل می شود و روز از آن حذف می شود.

پیوند یکتا عددی

در گذشته این نوع پیوند از بهترین نوع پیوندها بود چرا که به خاطر وجود برخی مشکلات که درخواندن اطلاعات از پایگاه داده توصیه می شد که آدرس دهی مطالب با عدد شروع شود.

ولی به مرور زمان و انتشار نسخه های جدید وردپرس این مشکل رفع شده و می توان به طور مستقیم از نام نوشته به عنوان پیوند یکتا استفاده کرد.

نام نوشته

بهترین نوع پیوند انام نوشته است که در وردپرس و قالب وردپرس استفاده می شود همانطور که گفتسک می توان براحتی و با استفاده از حداکثر کاراکتر اختصاص داده شده به لینک مطالب پیوند مورد نظر را ایجاد کنیم و کلمات کلیدی را در آن قرار دهیم.

ساختار دلخواه

گاها پیش می آید که دوست ذدارید آدرس دهی مخصوص سایت خود داشته باشید و می توانید از این قسمت استفاده کنید.

سفارشی سازی پیوندهای یکتا در وردپرس با افزونه Custom Post Type Permalinks

یکی دیگر از امکاناتی که وردپرس و قالب وردپرس در اختیار شما عزیزان قرار داده است این است که می توانید پیوند یکتایی که میخواهید شخصی سازی شود را توسط افزونه شخصی سازی کنید

افزونه ای که در این زمینه وجود دارد افزونه Custom Post Type Permalinks می باشد.

این افزونه تا به امرروز حدود 8000 نصب فعال و موفق از سایت های معتبر وردپرس دارد و به ثبت رسیده است.

ویژگی های افزونه Custom Post Type Permalinks وردپرس

  • این افزونه امکان ویرایش پیوند یکتای پست های سفارشی را به ما می دهد
  • می توان پیوند یکتای آرشیو طبقه بندی سفارشی  را ویرایش  کنیم
  • افزونه بع ربانهای انگلیسی , روسی , فرانسوی و ژاپنی ترجمه شده است
  • این افزونه وردپرس این امکان را برای شما فراهم میکند تا هرگونه که میخواهید، پیوندها و لینک های صفحات وردپرس را شخصی سازی کنید.

خب تا اینجا به صورت کامل برای شما عزیزان شرح دادیم که هر کدام از این پیوندها چه ویژگی دارند و حالا با گذری از نحو تغییر برای دوستان تازه وارد و بررسی یک مشکل در پیوندها و راه حل آن خواهیم پرداخت.

نحوه تغییر پیوند یکتا در وردپرس

در پنل مدیریت قالب وردپرس به منوی تنظیمات رفته و زیر منو پیوندهای یکتا را انتخاب می کنیم و با توجه به توضیحات یکی از انواع پیوندهای یکتا را با توجه به نیاز خود در سایت انتخاب کنید  و ذخیره را بزنید

پیوند یکتای وردپرس

پیوند یکتای وردپرس

پیوند یکتای وردپرس

پیوند یکتای وردپرس

پیوند یکتا و استفاده از خط تیره

گفتیم می خواهیم در پیوندهای یکتا یک موضوع موهم را به عنوان مشکل بررسی کنیم و آن این است موتورهای جستجو یی مانند Google خط تیره ( – ) و خط زیرین (_) را متفاوت از هم می شناسند و در ایندکس کردن صفحات آنها تفاوت ایجاد می کنند.

خط تیره در پیوند یکتا و آدرس  URL برای جستجو گوگل دبسیار راحت تر است نسبت به قرار گرفتن خط زیر یا آندرلاین (_) در اصل گوگل خط تیره را بعنوان جداکننده کلمات در پیوند یکتا میشناسد ولی خط زیر را شناسایی نمیکند و کلمات را بهم چسبیده تشخیص میدهد.

راه حل چیست؟

سعی کنید هنگام قرار دادن لینک و پیوند یکتا از – خط زیر استفاده نکنید.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *