آموزش وردپرس, مقالات وردپرس, وبلاگ

راهنمای خرید قالب وردپرس – 10 ویژگی قالب وردپرس حرفه ای – راهنمای انتخاب قالب حرفه ای

آموزش انتخاب قالب حرفه ای وردپرس

بعد از راه اندازی وردپرس همه کاربران به سراغ خرید قالب وردپرس میروند که در این باره با چندین سوال روبرو میشوند چون 2 دسته بندی قالب رایگان و قالب حرفه ای وردپرس را خواهید داشت اما اینکه واقعا قالب وردپرس حرفه ای کدام قالب میباشد چه امکاناتی باید داشته باشد، برای چه سایت هایی میتوان از آن استفاده کرد؟ آیا در گوشی های موبایل نیز نمایش درستی دارد؟ و چند سوال دیگر که در مقاله 10 ویژگی قالب وردپرس حرفه ای این موارد را بصورت کامل برای شما توضیح داده ایم.

در پایین برای شما 10 ویژگی قالب وردپرس حرفه ای را قرار داده ایم که با ممکن است که یک قالبی را برای سایت خود انتخاب بکنید که این موارد و ویژگی ها را داشته باشد یا اینکه هیچکدام از این موارد را نداشته باشد، اما جای نگرانی نیست چون شما میتوانید بعضی از این ویژگی ها را از طریق نصب کردن افزونه به سایت خودتان اضافه بکنید.

نحوه تشخیص قالب وردپرس حرفه ای

نحوه تشخیص قالب وردپرس حرفه ای

10 ویژگی قالب وردپرس حرفه ای

1. پنل تنظیمات قدرتمند

در صورتی که شما از یک قالب استفاده بکنید که پنل تنظیمات قالب از بخش های مهم برای شما میباشد، اگر قالب وردپرس سایت شما پنل تنظیمات قدرتمند نداشت هباشد برای اعمال بعضی تغییرات بسیار ساده باید وارد کدنویسی شوید و در این شرایط شما زمان زیادی را باید سپری بکنید و همیشه یک متخصص در کنار شما باشد.

همچنین زمانی که یک طراح برای پیاده سازی پنل تنظیمات قالب واقعا زمان میگزارد تا یک پنل تنظیمات حرفه ای داشته باشد نشان دهند قدرتمند بودن قالب میباشد.

2. سازگاری با افزونه های معروف

در وردپرس چندین افزونه معرف وجود دارد که بیش از 50 درصد سایت ها از این افزونه ها استفاده میکنند، و قبل از خرید قالب وردپرس برای سایت خود یک بررسی بکنید که آیا قالب جدید سایت شما با افزونه فرم ساز Contact Form 7  و افزونه چند زبانه کردن سایت WPML و افزونه اسلایدر ساز Revolution Slider و چند افزونه دیگر که زمانی که شما قالب وردپرس برای سایت خود تهیه میکنید متوجه میشوید که قالب سایت شما از این افزونه ها نیز پشتیبانی میکند یا خیز.

افزونه ها دیگری همانند افزونه صفحه ساز ویژوال کامپوزر، بهترین افزونه سئو Yoast Seo نیز در این مورد دخیل هستند، گاهی اوقات طراح قالب وردپرس خودش شروع به پیاده سازی این افزونه ها همراه با قالب میکند اما زمانی که شما فقط قصد تعویض قالب را داشته باشید در صورتی که همراه با قالب همچنین افزونه ای وجود داشته باشد شما باید همه مقالات قبلی سایت خود را آپدیت بکنید.

3.صفحه ساز قدرتمند

بعضی از قالب ها بدون صفحه ساز ارائه میشوند، ممکن است که نتظیم کردن صفحه اصلی در این نوع قالب وردپرس بر اساس ابزارک ها انجام شود یک قالب وردپرس حرفه ای حتما یک صفحه ساز قدرتمند با المان و ابزارک های زیاد دارد تا اگر یک کاربر و مشتری عادی قصد استفاده کردن از این قالب را داشت، بتواند با سلیقه خودش قالب را سفارشی سازی بکند.

4. سرعت لود سریع در قالب وردپرس حرفه ای

هر قالب وردپرس حرفه ای بدلیل اینکه امکانات و قابلیت های زیادی دارد، زمان لود شدن آن نیز زیاد میباشد. بعضی از قالب ها مانند قالب کالیاس که قالب خوبی با امکانات واقعا زیادی هستند دارای یک عیب بزرگ میباشند که همین عیب موجب داشتن کمترین فروش در این قالب ها شده است. سرعت لود سریع علاوه بر اینکه بر روی نمایش سایت برای کاربر تاثیر دارد، بر روی سئوی سایت شما نیز تاثیر بسیار زیادی دارد.

5. طراحی واکنشگرا و AMP

امروزه تعداد کاربران گوشی های موبایل از کاربران کامپیوتر بسیار بیشتر شده است، بخاطر همین شما باید بیشتر به فکر بهینه سازی سایت خود برای کاربران سایت خود باشید و سایت شما بهترین حالت نمایش را بر اساس صفحه نمایش کاربر داشته باشد. توضیحات کامل طراحی ریسپانسیو چیست؟ را حتما مطالعه بکنید.

در مقاله تاثیر قالب وردپرس بر فروش سایت این موارد کامل توضیح داده شد که چگونه قالب سایت شما بر فروش سایت شما تاثیر دارد و موجب میشود که از طریق گوگل مشتریان بیشتری وارد سایت شما شوند توضیح داده شده است که مطالعه این مقاله را نیز به شما توصیه میکنیم.

6. پشتیبانی از شورت کد ها

شورت کد ها امکانات بسیار حرفه ای هستند که همراه با هر کدام از قالب ها ارائه میشوند، با استفاده از شورت کد ها شما میتوانید قابلیت هایی بسیار جالب را در قسمت های مختلف سایت خود پیاده سازی بکنید، ممکن است که در وسط یک مقاله باشد،یا در ابتدای یک برگه

هر قالب حرفه ای تعداد زیادی شورت کد دارد، با یک بررسی ساده حرفه ای ترین و پرفروش ترین قالب ها متوجه این مورد خواهید شد که قالب GoodNews یا قالب جنه برخی از این قالب ها میباشند.

‎‎7. چندین دمو در قالب وردپرس حرفه ای وجود دارد

قالب وردپرس حرفه ای ممکن است که بصورت اختصاصی برای یک موضوع طراحی شده باشد یا اینکه یک قالب چند منظوره باشد، در صورتی که یک قالب چند منظوره باشد وجود چندین دمو و پیش نمایش در آن موجب میشود تا هم میزان خرید قالب وردپرس مربوطه بیشتر شود و هم اینکه کاربران بتوانند بین پیش نمایش هایی که در قالب وجود دارد بهترین پیش نمایش را انتخاب بکنند. همیشه در بین 5 قالب پر فروش وردپرس قالب be یکی از اولین ها میباشد که دلیل اصلی فروش بالای این قالب وجود بیش از 300 دمو و پیش نمایش در قالب میباشد.

8. کدنویسی سئو و بهینه در قالب وردپرس حرفه ای

با توجه به اینکه هیچ بازدید کننده ای آدرس سایت شما را بلد نیست و اکثرا از طریق جستجو در گوگل وارد سایت شما میشوند شما باید تمرکز ویژه ای به سئوی سایت خود داشته باشید. در سایت وبمستر98 مقاله آموزش سئو خوبی وجود دارد که میتوانید برای شناخت بهتر این تاثیر از آنها استفاده بکنید. در صورتی که قالب سایت شما استاندارد برای موتور های جستجو همانند گوگل نباشد شما بازدیدکننده ای نخواهید داشت و هر چقدر که قالب سایت شما زیبا باشد باز هم بدرد شما نمیخورد.

9. طراحی بر پایه رابط کاربری و تجربه کاربری

رابط کاربری موجب میشود تا سایت شما بهترین ظاهر را داشته باشد و تجربه کاربری بر روی اینکه سایت شما چقدر بهینه برای کاربر باشد تاکید دارد . در صورت رعایت موارد بالا شما میتوانید بازدیدکنندگان سایت خود را تبدیل به بازدیدکنندگان دائمی بکنید. زمانی که بازدیدکنندگان از سایت شما و تجربه کاربری شما خوششان آید حتما خدمات و  سایت شما را به دوستام و آشنایان خود نیز معرفی خواهد کرد.

10. پشتیبانی در خرید قالب وردپرس

فرقی نمیکند از کدام قالب استفاده میکنید، حتی اگر بهترین قالب وردپرس را داشته باشید و حرفه ای ترین قالب وردپرس در سایت شما فعال باشد، به هر حال یک روز با سایت خود به مشکل بخورد خواهید کرد که در صورتی که سایت شما مشکل داشته باشد شما هم مشتریان و بازدیدکننندگان سایت خود را از دهید خواهید داد و هم هیچکسی برای رفع مشکل شما در دسترس  نیست.

در هنگام خرید قالب حتما پشتیبانی را در نظر داشته باشید چون یک قالب وردپرس حرفه ای همیشه پشتیبانی خوبی خواهد داشد

با توجه به شرایط بالا بعضی از آیتم های سایت همانند قالب جنه یا قالب های دیگر هستند که بدلیل کدنویسی استاندارد و اصولی و پشتیبانی از همه موارد بالا در رتبه بهترین قالب های جهان قرار دارند.

خواندن مقاله بهترین قالب شخصی وردپرس  و بهترین قالب وردپرس فروشگاهی  را به شما توصیه میکنیم

با تشکر از همراهی شما در صورتی که در انتخاب یا خرید قالب وردپرس برای سایت خود سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *