آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

نمایش آخرین مطالب در قالب وردپرس با کدنویسی و افزونه

نمایش آخرین مطالب در وردپرس با کدنویسی و افزونه

یکی از روش های نگه داشتن کاربران در سایت و تبدیل کردن آن ها به بازدیدکنندگان همیشگی نمایش مطالب تازه و جدید برای بازدیدکنندگان میباشد که در این مقاله آموزش وردپرس برای شما یک قطعه کد برای نمایش آخرین مطالب در قالب وردپرس را قرار داده ایم و شما میتوانید براحتی با قرار دادن کد زیر در هر قسمت از قالب وردپرس خودتان اینکار را عملی بکنید

تاثیر نمایش آخرین مطالب در قالب وردپرس چیست؟

شما در روشی که توضیح داده شده است نیازی به نصب کردن هیچ افزونه ای در سایت خود ندارید و براحتی فقط با اضافه کردن کد های زیر آخرین مطالب سایت خود را همراه با عکس شاخص آن مطالب نمایش میدهد و بدلیل اینکه شما از افزونه ای برای اینکار استفاده نمیکنید سرعت لود شدن قالب وردپرس سایت شما بسیار بالا میباشد و سرعت لود شدن سایت شما رابطه مستقیم بر روی رتبه سایت شما و بازدیدکنندگان سایت شما دارد. از طرفی بدلیل اینکه بازدیدکنندگان همیشه دوست دارند که بهترین و تازه ترین مقالات را مشاهده بکنند شما باید سعی بکنید تا در قسمت های مختلف سایت خودتان به نوعی مطالب جدید را برای بازدیدکنندگان خود نمایش دهید.

در کد زیر بدلیل استفاده کردن از عکس شاخص همان مقاله در نمایش آخرین مطالب در قالب وردپرس با کدنویسی سایت شما بسیار جذاب تر برای کاربران نمایش داده میشود و در صورتی که از تصاویر شاخص زیبایی در سایت خود استفاده کرده باشید میتوانید براحتی توجه کاربران را به مقاله خود جلب بکنید.

فرقی نمیکند که شما از کدام قالب وردپرس استفاده میکنید، قالب جنه یا قالب انار به هر حال میتوانید با قرار دادن کد ها در قالب سایت خودتان آخرین مطالب را نمایش دهید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس جدید برای سایت خود را دارید میتوانید باز هم با اضافه کردن کد های زیر در قالب جدید سایتتون، آخرین مطالب در قالب وردپرس سایت را با عکس شاخص آن مقاله نمایش دهید.

نحوه نمایش آخرین مطالب در وردپرس

نحوه نمایش آخرین مطالب در وردپرس

آموزش نمایش آخرین مطالب در قالب وردپرس

روش انجام کار بسیار ساده میباشد ، برای نمایش آخرین مطالب در قالب وردپرس شما فقط باید کد هایی که در زیر قرار داده ایم را کپی بکنید و در هر مکانی که میخواهید در سایتتان نمایش داده شود paste بکنید.

<ul>
<?php
global $post;
$myposts = get_posts(array('numberposts' => 5, 'offset' => 0,'post_status'=>'publish'));
foreach($myposts as $post) :
setup_postdata($post);
?>
<li class="recent_post_item">
<?php
if(has_post_thumbnail()) {
echo '<a href="'.get_permalink().'">';
echo get_the_post_thumbnail($post->ID, array(80,80) );
echo '</a>';
} ?>
<h2><a href="<?php the_permalink(); ?>">
<?php the_title(); ?></a></h2>
</li>
<?php endforeach; ?>
<?php wp_reset_query(); ?>
</ul>

نحوه سفارشی سازی و اعمال تغییرات در کد نمایش اخرین مطالب در قالب وردپرس

شما میتوانید براحتی کد بالا را سفارشی سازی بکنید ولی قبل از استفاده کردن از کد بالا در نظر داشته باشید که این کد استایل و ظاهر اصلی خود را از قالب وردپرس سایت شم میگیرید بخاطر همین اگر در 2 قالب مختلف تست کردید و دیدید که نتیحه کار متفاوت میباشد بدلیل کدنویسی اسایل مختلف در هر 2 قالب میباشد.

در کد بالا چند نکته مهم وجود دارد که باید حتما رعایت بکنید:

کد بالا عنوان مطالب را در تک h2 نمایش میدهد

در صورتی که خواستید استایل کد را تغییر دهید در  css کد هایی برای کلاس recent_post_item بنویسید و هر استایلی که بر روی این کد اعمال شود دقیقا بر روی هر کدام از مطالب نمایش داده میشود.

برای تغییر سایز عکس شاخص هر کدام از مطالب در سایت خود میتوانید عدد 80,80 را با سلیقه خود با سایز مورد نظر خودتان تغییر دهید.

افزونه نمایش آخرین مطالب در قالب وردپرس 

بدلیل اینکه شاید برخی از کاربران با کدنویسی قالب ها آشنایی نداشته باشند و قصد نمایش آخرین مطالب در وردپرس را دارند برای شما یک افزونه بسیار قدرتمند و حرفه نیز معرفی کرده ایم که با استفاده از این افزونه میتونید براحتی آخری مطالب در سایت خود را نمایش دهید.

افزونه های بسیار زیادی برای نمایش آخرین مطالب سایت در وردپرس وجود دارند ولی برخی از این افزونه ها بدلیل مشکل افزونه ناسازگار یا قالب ناسازگار در سایت ها مشکل ساز هستند بخاطر همین برای شما بهترین افزونه که بهترین کدنویسی را + بیشترین امکانات دارد را برای شما قرار داده ایم.

از مزیت های استفاده کردن از افزونه نمیاش آخرین مطالب در قالب وردپرس نسبت به قرار دادن کد های سفارشی در قالب وردپرس میتوان به این مورد اشاره کرد که در صورتی که شما قالب سایت خودتان را بعد از مدتی تغییر دهید باید دوباره کد هایی که در بالا قرار داده ایم را در مکانی خاص در قالب سایت خود نمایش دهید که اینکار نیاز به داشتن تخصص زیاد برای قرار دادن کد ها در قالب میباشد و در کنار تخصص کاری تکراری میباشد اما در صورتی که شما از افزونه ها استفاده بکنید، یکبار برای همیشه تنظیمات خود را در این افزونه اعمال میکنید و با استفاده از شورت کدی که به شما داده میشود میتوانید در ابزارک های سایت، در داخل مطالب سایت، یا در داخل برگه های خود آخرین مطالب را نمایش دهید

افزونه نمایش آخرین مطالب در وردپرس که امروز برای شما معرفی شده است برای راه اندازی دارای 4 مرحله ساده میباشد همچنین این افزونه همراه با استایل و تم های مختلفی ارائه میشود که شما میتوانید هر کدام از این تم ها را که متناسب با سایت شما و استایل قالب وردپرس فعال در سایت شما میباشد را  استفاده بکنید.

افزونه نمایش آخرین مطالب در وردپرس WP Latest Posts دارای 4 زبانه برای تنظیمات میباشد

  • انتخاب منبع فراخوانی محتوا که ممکن است دسته بندی خاص، آخرین مطالب، مطالبی ویژه ، یا برچسب ها و… باشد
  • اعمال تنظیمات برای نحوه نمایش نوشته ها مانند تعداد ستون ها و رنگ بندی و متن و….
  • انتخاب عکس شاخص که مثلا اولین عکس در نوشته نمایش داده شود یا اینکه عکس شاخص مطالب باشد
  • اعمال تنظیمات ویژه برای فرمت تاریخ  و اعمال کد های css سفارشی برای داشتن بهترین حالت نمایش

برای دانلود کردن این افزونه نمایش آخرین مطالب در وردپرس از طریق لینک های زیر میتوانید اقدام بکنید:

[button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/wp-latest-posts.4.1.0.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/wp-latest-posts/” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده صفحه افزونه در سایت وردپرس[/button]

با نشکر از همراهی شما دوستان با این مقاله آموزش وردپرس در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *