آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

آموزش اضافه کردن Mega Menu (مگامنو) به قالب وردپرس

آموزش ساخت مگامنو و منوی چند ستونه در وردپرس

ما در این پست آموزشی از سری آموزش وردپرس قصد معرفی نمودن یکی از بهترین افزونه های وردپرسی را داریم با کمک این پلاگین شما می توانید به راحتی یک مگا منو درست نمایید البته در حال حاضر بیش تر قالب هایی که در بازار وجود دارد قابلیت ساخت مگامنو را دارند این قالب های طراحی شده قابلیت منو را به صورت مگا منو دارا می باشند با کمک مگا منو شما می توانید منوهای بسیار زیبا و عریضی در چندین قسمت و چندین ستون که این قابلیت به شما اجازه خواهد داد بتوانید به راحتی تصویر زمینه و حتی تصویر در منو قراد دهید و از آن بهرمند شوید.

[quote]شرط استفاده از مگامنو در وردپرس و افزودن این قابلیت به سایت پشتیابنی کردن قالب وردپرس سایت شما از مگامنو میباشد که این مورد بستگی به نوع کدنویسی قالب شما دارد در صورتی که از یک قالب استاندارد وردپرس استفاده میکنید شما میتوانید از این افزونه استفاده بکنید اما اگر قالب وردپرس فعال در سایت شما بصورت استاندارد کدنویسی و طراحی نشده است ممکن است که شما در استفاده کردن از افزونه مگامنو در وردپرس دچار مشکل شوید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود را دارید از طراح قالب خود درباره اینکه این قالب با افزونه مگامنو سازگاری دارد یا خیز بپرسید تا بهترین قالب وردپرس را انتخاب بکنید.[/quote]

آموزش نحوه تنظیم نمودن Mega Menu در فهرست های وردپرس

این یک قابلیت بسار عالی برای کسانی است که وب سایت هایی با محتوای بسیار زیادی دارند مناسب است که این طرح Mega Menu  این قابلیت رو به مدیر های وب سایت ها می دهد که بتواند یک زیر منو با یک عرض بیشتر ایجاد نماید به طور مثال می تواند در یک زیر منو چندین مطلب را به شکل چندین ستونه و با دیگر زیر مجموعه های آن به نمایش در آورد.

 

maga menu

آموزش ساخت مگامنو در وردپرس

مزایاهایی که Mega Menu  دارد چیست ؟

مگامنو  یک ابزار بسیار مناسب  برای مدیران سایت ها می باشد Mega menu برای سایت هایی که میخواهند مطالب خود را بهتر مدیریت نمایند بسیار افزونه عالی می باشد این پلاگین به مدیران اجازه خواهد داد که برای سایت خود یک زیر منوی بسیار حرفه ای ایجاد بنمایند این زیر منو عیض بوده و می توان چندین ستون با دیگر زیر مجموعه هایی که با هم مرتبط می باشند را در کنار هم قرار دهد.

منو هایی که با این قابلت درست می شوند بسیار ساده می باشند با کلیک کردن بر روی آن ها به کاربران  سایت شما محتوا و لیست بسیار بزرگی از دسته بندی و نوشته ها برای ان ها ظاهر خواهد شد که  بسیار جالب می باشد.

افزونه مگامنو حرفه ای در وردپرس نسخه پریمیوم

افزونه مگامنو حرفه ای در وردپرس نسخه پریمیوم

 نحوه نصب و فعال سازی پلاگین  Mega menu :

برای این که بخواهید این پلاگین را نصب و فعال سازی کنید دو راه دارید

1- در منو ی پیشخوان وردپرس خود رفته و از انجا قسمت افزونه ها را انتخاب نماید (ممکن است در هر سایت این نام تغییر کرده و یک نام دیگر داشته باشد پس دقت فرمایید ) در باکس جست و جو افزونه این نام را جست و جو نماید Mega Menu by WooRockets.com 

2- می توانید با یک جست و جوی ساده در گوگل به نام مگامنو یا Mega menu  آن را دانلود و نصب بنماید

این پلاگین با نسخه وردپرسی ساز گار می باشد و از این بابت هیچ نرانی نداشته باشید.

اطلاعاتی در مورد پلاگین mega menu

این پلاگین بیشتر از صد هزار نصب موفق و فعال را برای خود در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است و از اخرین اپدیت این افزونه سه هفته است که می گذرد این پلاگین از نسخه 3.8 تا اخرین ورژن وردپرس سازگاری دارد.

تنظیمات مگا منو در وردپرس

لعد از آن که این پلاگین را نصب و راه اندزی نمودید یک منو در منوی پیشخوان وردپرس شما ظاهر می شود که نام آن wr mega menu  می باشد با کلیک و انتخاب نمودن این گزینه یک صفحه برای شما مانند تصویر زیر به نمایش در خواهد امد که این پلاگین خود دارای چندین قسمت مختلف می باشد که در ادامه به بررسی و نحوه تنظیم نمودن این قسمت ها خواهیم پرداخت.

تنظیمات مورد نیاز برای افزودن مگامنو به وردپرس

تنظیمات مورد نیاز برای افزودن مگامنو به وردپرس

 

برای این که بتوانید یک مگا منو تازه ای برای وب سایت خود بسازید  گزینه Add New  را انتخاب نمایید مانند عکس در بالا که شما مشاهده می کنید

بعد این که گزینه اضافه کردن (َAdd New) را انتخاب نمودید به همان صورت که در تصویر زیر می بینید یک صفحه با جزئیات کاملی برای شما ظاهر می شود که می توانید یک منو سفارشی یا همان مگا منو  درست کنید.

select-menus

انتخاب منو برای فعالسازی در وردپرس

بعد از این که منو مورد نظر خودتان را که قبلا در قسمت نمایش بخش فهرست ها انتخاب و ایجاد کرده ایم طبق عکسی که در بالای این متن گذاشته ام مادر منو ها (منوی اصلی ) به یک لیست تبدیل خواهد شد.

منوی مادر چیست ؟

منوی مادر به منو های گفته می شود که خود این منو ها دارای چندین زیر منوی فرعی باشد مانند تصویری که در زیر مشاهده می نماید.

Under the menu

نحوه افزودن منو ها به مگامنو

برای آن که شما بتوانید برای هر کدام از منو های اصلی (منوی مادر ) یک زیر منو به تعداد ستون ها و قسمت هایی که مورد نیاز ما است ایجاد نماییم باید به قسمت  Turn on Mega Menu  مراجع کنید. (همان طور که شما می توانید در عکس پایین مشاهده کنید )

list on mega menu

نحوه انتخاب لیست آیتم منو ها

بعد از آن که شما قسمت مورد نظر را فعال نمودید  ( Turn on Mega Menu )

نحوه افزودن ستون جدید برای مگامنو

نحوه افزودن ستون جدید برای مگامنو

برای این بتوانید ستون هایی مد نظر خود را ایجاد کنید مانند عکسی که در بالا قرار دادم بر روی گزینه سمت راست کلیک نمایید و تعداد ستون ها را برای خود وارد کنید و برای تولید نمودن محتوا ها مثل منو و عکس و متن ولینک باید گزینه  ADD ELEMENTS انتخاب بنمایید.

شما بعد از آن که گزینه مورد نظر را انتخاب کردید یک صفحه مانند عکسی که در پایین مشاهده می نمایید ظاهر خواهد شد که شما با ظاهر شدن این صفحه می توانید بسته به آن چیزهایی که مد نظر خود دارید نوع ستون ابزار های مورد نظر خود را تعیین نمایید.

انتخاب زیر منو ها برای مگامن

انتخاب زیر منو ها برای مگامنو

بعد از آن که صفحه بالا به نمایش در امد می توانید یکی از ابزار هایی را که دوست دارید انتخاب کنید به طور مثال ما در این جا ابزار submenu را انتخاب کردیم

انتخاب زیر منو ها برای مگامنو

انتخاب زیر منو ها برای مگامنو

با انتخاب گزینه submenu شما می توانید زیر منو های ساخته شده از قبل در قسمت نمایش در بخش فهرست ها را ببینید و با استفاده نمودن ابزار هایی که در دسترس شما می باشد در قسمت submenu زیرمنوی دسته اصلی  خود را به راحتی و بسیار آسان تر از قبل مدیریت و همچنین کنترل نمایید.

تنظیمام کردن مگامنو در وردپرس

تنظیمام کردن مگامنو در وردپرس

به همان شکلی که در عکس بالا می بینید می توانید بسیار راحت و آسان منموی ستون مد نظر خود را سفارش سازی نماید.

بعد از این که همه ی تغییرات و تنظیمات افزونه را انجام دادی و این که تمام کراحل را ذخیره نمودید می توانید آن را انتشار دهید بعد از آن که او را انتشار دادید مانند تصویر زیر برای شما و بقیه کاربران سایت شما به نمایش در خواهد آمد.

نتیجه تنظیم کردن مگامنو در وردپرس

نتیجه تنظیم کردن مگامنو در وردپرس

نکته : ممکن است بعد از آن که مگامنو خود را انتشار دادید مانند عکس بالا نباشد و در قالب سایت شما جور دیگری باشد.

با تشکر از همراهی شما دوستان ، در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس را دارید در سایت وبمستر 98 میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

5 دیدگاه در “آموزش اضافه کردن Mega Menu (مگامنو) به قالب وردپرس

 1. حسین گفت:

  افزونه مگامنو باکدام ورژن وردپرس کارمیکند؟

  1. در سایت وردپرس توضیحات کاملش نوشته شده

 2. محسن گفت:

  مفید بود ممنون

 3. قالیشویی گفت:

  آموزش کامل و کاربردی بود.
  ممنون رایگان گذاشتید
  موفق باشید

  1. سلام و تشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *