آموزش وردپرس

نحوه تغییر ایمیل پیشفرض در قالب وردپرس با کدنویسی

نحوه تغییر ایمیل پیشفرض در قالب وردپرس با کدنویسی

در این آموزش وردپرس کوتاه قصد داریم تا نحوه تغییر ایمیل پیشفرض در قالب وردپرس با کدنویسی را بپردازیم با ما همراه باشید تا مراحل اعمال این تغییر را به شما آموزش دهیم. بعد از گذراندن مراحل نصب و راه اندازی وردپرس یک آدرس ایمیل با شناسه ی wordpress تحت دامنه سایت شما همانند wordpress@webmaster98.com در سایت وردپرس شما ساخته خواهد شد که تمامی ایمیل های ارسالی از طریق قالب وردپرس همانند: دیدگاه ها، نام‌نویسی، بازیابی رمز عبور و… با استفاده از این آدرس ایمیل پیش‌فرض فرستاده خواهد شد.

حال ممکن است کاربرانی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کمتر آشنایی دارند، آدرس ایمیل پیشفرض در قالب وردپرس را در این ارسال‌ها به عنوان آدرس ایمیل اصلی و معتبر سایت شما بدانند و برایبرقراری ارتباط با شما از آدرس پیش‌فرض استفاده کنند.

برای سفارشی کردن و یا تغییر آدرس ایمیل اصلی وردپرس به آدرس ایمیل دلخواه خود کافی است با تیم آموزشی وبمستر 98 همراه باشید.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

همانطور که می دانید یکی از انعطاف پذیرترین سیستم های مدیریت محتوای سایت و کسب و کار های اینترنتی آنلاین، قالب وردپرس است. اما به طور پیشفرض اجازه تغییر ایمیل اصلی وردپرس که به طور مثال می تواند wordpress@webmaster98.com باشد، داده نمی شود.

[/quote]

مراحل تغییر ایمیل پیش فرض در قالب وردپرس

برای تغییر آدرس ایمیل پیش فرض در قالب وردپرس از wordpress@yoursite.com به آدرسی مثل info@yoursite.com کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول :

به مسیر پوسته (template) قالب سایت وردپرس خود رفته و فایل function.php رو باز کنید.

مرحله دوم :

قطعه کد زیر را به انتهای فایل function.php بین <?php و ?> اضافه کنید.

<?php

add_filter('wp_mail_from', 'new_mail_from');

add_filter('wp_mail_from_name', 'new_mail_from_name');

function new_mail_from($old) {

 return 'admin@webmaster98.com ';

در دستورات بالا ایمیل پیشفرض در قالب وردپرس admin@yourdomain.com را به آدرس ایمیل مورد نظر خود تغییر دهید مثلا ما برای خود به admin@webmaster98.com تغییر داده ایم. تا اینجا کار تمام شده است و آدرس ایمیل ارسالی به آدرسی که شما در این قسمت نوشته اید تغییر پیدا خواهد کرد ولی اگر بخواهید که تایتل یا عنوان ایمیل ارسالی را هم عوض کنید، نیاز است که تغییرات مرحله ی سوم یعنی مرحله ی زیر را نیز اعمال کنید.

مرحله سوم :

این مرحله برای تغییر عنوان ایمیل ها انجام می شود که برای آن باید دستورات زیر را به انتهای function.php اضافه کنید.

}

function new_mail_from_name($old) {

 return وبمستر 98;

}

?>

در دستورات بالا به جای “وبمستر 98” نامی که می خواهید به جای عنوان ایمیل شما قرار گیرد را بنویسید.

به همین سادگی می توانید ایمیل پیشفرض قالب وردپرس خود را تغییر دهید. تیم وبمستر98 امیدوار است این بخش از آموزش وردپرس برای شما کاربران گرامی مفید باشد.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *