آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

چگونگی استفاده درست از تگ های H1- H6 در وردپرس

دوستان گرامی امروز در خدمت شما هستیم با موضوع چگونگی استفاده درست از تگ های H1- H6. در این بخش از آموزش وردپرس قصد داریم تگ های بسیار مهم اچ تی ام ال که کاربرد فراوان در متن و محتوای سایت دارند را بررسی نماییم. همان طور که می دانید وقتی در سایت وردپرسی خود می خواهیم به تولید محتوا بپردازیم با استفاده از تگ های H1- H6 عناوین و تیترهای اصلی در متن را تفکیک می کنیم. حالا استفاده از این تگ ها اختیاری می باشد چون عدم استفاده از آنها از نظر HTML TDT مشکلی ندارد اما خب اگر از همین تگ ها به شیوه درستی استفاده نکنید می تواند برای سایت تان مخرب باشد. در یک  متن شما می توانید متناسب با نیاز و سلیقه خود از این تگ ها استفاده نمایید. حالا در ادامه چگونگی استفاده درست از تگ های H1- H6 را بیان می کنیم.

چگونگی استفاده درست از تگ های H1- H6

اگر شما می خواهید از تگ های H1- H6 در نوشته قالب وردپرس سایت خود استفاده کنید رعایت ترتیب آنها مهم می باشد. به همین خاطر است که می گویم استفاده نادرست از آنها مخرب است. مثلا شما نمی توانید از تگ H2 استفاده کنید و بعد، از تگ H4 . یعنی باید پس از استفاده از تگ H2 تگ H3 مورد استفاده قرار بگیرد. هم چنین بدانید که از نظر گوگل استفاده بیش از یک بار از تگ H1 در هر صفحه ممنوع می باشد. بنابراین توجه کنید که در هر صفحه فقط یک بار از تگ H1 استفاده نمایید.

 

چگونگی استفاده درست از تگ های H1- H6

چگونگی استفاده درست از تگ های H1- H6

 

نکته مهم!!!

از آنجایی که تگ های H1- H6 برای نمایش تیترها و عناوین استفاده می شود بهینه این است که شما در مقاله خود فقط یک موضوع اصلی را دنبال کنید و سپس به بررسی جزئیات و زیرمجموعه های آن بپردازید. اهمیت این تگ ها از دید موتورهای جستجو با افزایش شماره آنها کاهش می یابد. یعنی موتور جستجوگر برای تگ H1 ارزش بیشتری قائل است تا تگ H6 . بنابراین سعی کنید در محتوای خود از تگ های پر اهمیت تر استفاده نمایید و تگ H1 در هر صفحه فقط یک بار به کار برده شود.

توجه!!!

به طور کلی تگ های H1- H6 مانند یک ساختار سلسله مراتبی یا هرمی هستند که از پر ارزش ترین به کم ارزش ترین است. در راس هرم تگ H1 وجود دارد و به همین ترتیب تا پایین هرم و تگ H6.

نکاتی برای استفاده درست از تگ های H1- H6 در نوشته خود

استفاده از تنها یک تگ H1 در هر صفحه

همان طور که در بالا اشاره شد در هر صفحه فقط یک بار از تگ H1 که برای مشخص کردن تیتر اصلی است استفاده نمایید و از تگ H2 که برای مشخص کردن زیر تیترها می باشد به هر تعداد دلخواه. در چند سال اخیر بر خلاف سال های گذشته به طراحان وب سایت ها توصیه می شود که تگ ها را فقط صرف لینک ها نکنند و بیشتر متن خود را درون تگ ها قرار دهند.

تگ های عنوان و اهمیت آن در سئو

با توجه به بررسی های صورت گرفته استفاده از تگ های H1- H6 تاثیر چندان زیادی روی سئو سایت و رتبه بندی آن ندارد. فقط این نکته مهم را فراموش نکنید که از تگ H1 برای عناوینی از متن و تیتر استفاده کنید که نسبت به سایر عناوین مهم تر و با ارزش تر هستند. در واقع گوگل این تگ ها را به عنوان عناوینی برای پیج اسنیپت ها استفاده می کند. گاهی اوقات پیش آمده که اگر گوگل به هر دلیلی نتواند عنوان صفحه که توسط شما تعیین شده را بپذیرد یا بپسندد، هر یک از تگ های H1- H6 موجود را به جای عنوان انتخاب می کند و مورد استفاده قرار می دهد. البته این کار گوگل این امر شایدی می باشد و حتمی نیست و گاهی اوقات رخ می دهد.

 

تاثیر تگ های H1- H6 روی سئو

تاثیر تگ های H1- H6 روی سئو

 

توجه!!!

استفاده از این تگ ها تاثیر زیادی بر سئو و رتبه بندی ندارد چون سایت هایی هستند که علی رغم استفاده نکردن از این تگ ها در رتبه بندی گوگل جایگاه خوبی دارند. بنابراین نمی توان گفت استفاده از این تگ ها موفقیت سئو را تضمین می کند و بدانید که تاثیر آنها چندان زیاد نیست. اما روند کلی این طور است که استفاده از تگ H1 فقط یک بار در هر صفحه و استفاده از تگ های H2 و H3 در نوشته ها مرسوم می باشد.

طول تگ H1

معمولا محدودیت خاصی در تعداد کلمات استفاده شده در تگ H1 وجود ندارد اما اگر طول این تگ به صورتی باشد که شامل یک عبارت با معنی و کامل و مختصر باشد بهتر است. اگر عنوان تگ H1 شما و عنوانی که برای صفحه انتخاب می نمایید متفاوت است، امکان استفاده از کلیدواژه ها و عبارات متفاوتی را خواهید داشت و موجب ترافیک ورودی بیشتری به سایت تان می شود.

توجه!!

دوستان عزیز این نکته مهم را همیشه به خاطر داشته باشید که کپی برداری از محتوای عناوین با تگ های H1- H6 در سایر سایت ها به شدت پرهیز کنید، چون این کار تگ های سایت شما را اسپمی معرفی می کند و ممکن است گوگل شما را جریمه کند و چگونگی استفاده درست از تگ های H1- H6 را فراموش نکنید.

خب دوستان امیدوارم مطالب امروز برایتان مفید بوده باشد.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس. در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *