آموزش وردپرس, مقالات وردپرس, وبلاگ

کرنراستون (Cornerstone) یا بنیاد محتوا در yoast wordpress seo چیست؟

محتوای کرنراستون چیست؟

دوستان گرامی امروز می خواهیم در مورد موضوع بسیار مهم کرنراستون صحبت کنیم. در این بخش از آموزش وردپرس قصد داریم به مبحث مهمی در حیطه سئو بپردازیم. همان طور که می دانید یکی از محبوب ترین افزونه ها در سئو افزونه سئو یاست (yoast seo) می باشد که این افزونه امکان انتخاب مقالات کرنراستون یا بنیاد محتوا سایت شما را فراهم می کند. اما برای آشنایی بیشتر با این مبحث و شناخت مقالات بنیاد محتوا و خصوصیاتی که یک مقاله کرنراستون باید داشته باشد، هم چنین اینکه ما چگونه به این مقالات نیاز داریم، در ادامه همراه ما باشید.

کرنراستون (Cornerstone) چیست؟

معنای لغوی کرنراستون یعنی سنگ سه گوش (مثلثی شکل) است که در واقع مصریان در گذشته برای ساخت اهرام خود از آن استفاده می کردند. اما کرنراستون در سئو به مقالاتی گفته می شود که ارزش محتوای شما را نسبت به دیگر محتوای سایت مشخص می کند. به عبارتی دیگر آن دسته از محتواها هستند که مدیران سایت بیشتر از سایر محتواها برای آنها ارزش قائل هستند. موضوع مقالات کرنراستون بیش از سایر مقالات سایت با تجارت و کسب و کار سایت در ارتباط است و موضوع تجارت صاحب سایت را به مشتریان معرفی می کند.

 

کرنراستون (Cornerstone) چیست؟

کرنراستون (Cornerstone) چیست؟

 

انتخاب محتواهایی در سایت به عنوان محتوای کرنراستون

تا اینجا گفتیم که محتوای کرنراستون نسبت به سایر محتواهای درون سایت از اهمیت بالاتری برخوردار است پس در انتخاب مقالات و محتواهای آن در سایت باید بسیار دقت نمایید. برای این کار باید 4 الی 5 صفحه از مهمترین صفحات سایت خود که می دانید کاربران با ورود به سایت به این صفحات سر می زنند را انتخاب کنید. حالا باید از میان محتواهای موجود در سایت پر اهمیت ترین محتواها را انتخاب نمایید. در نظر داشته باشید محتواهایی که برای محتوای کرنراستون انتخاب می نمایید از نظر کلیدواژه های اصلی یعنی کلیدواژه هایی که توسط آنها سایت شما در رتبه بندی گوگل رتبه خوبی به دست آورد را بهینه سازی کنید.

توجه!!!

اگر افزونه yoast wordpress seo در قالب وردپرس شما نصب است، گزینه ای دارد که از شما سوال می پرسد آیا مقاله ای که می خواهید منتشر نمایید Cornerstone است یا خیر. اگر تیک این گزینه را فعال کنید افزونه yoast seo به شما کمک می کند تا یک ساختار لینک دهی مطمئن و بهینه بسازید.

 

ابزار yoast wordpress seo

ابزار yoast wordpress seo

 

مطابق تصویر بالا شما شما به کمک yoast seo می توانید یک لیست از مقالات کرنراستون خود در بخش Post Oveview ایجاد کنید و برای بالا بردن کیفیت مقالات روی آنها کار کنید.

اهمیت مقالات Cornerstone در سئوی سایت

رتبه بندی در نتایج جستجوی گوگل برای کلید واژه ها و عبارات پرطرفدار کار سختی است اما شما با انتخاب بهینه مقالات کرنراستون می توانید به رتبه بندی سایت تان در نتایج جستجوی عبارات پرطرفدار کمک کنید. در واقع در صورت داشتن مقالات متعدد پیرامون یک موضوع خاص در سایت شما باید از طریق راهی به گوگل بفهمانید که این مقاله برای شما باارزش تر و مهم تر می باشد. با داشتن یک ساختار لینک دهی داخلی خوب در سایت تان می توانید گوگل را از دانستن اینکه چه مقالاتی برای شما اهمیت بیشتری دارند باخبر سازید و به همین خاطر مقالات Cornerstone در سئو سایت مفید می باشد. در ادامه به این ساختار لینک دهی داخلی می پردازیم.

 

اهمیت مقاله کرنراستون برای سئو سایت

اهمیت مقاله کرنراستون برای سئو سایت

 

 

ایجاد ساختار لینک دهی داخلی بهینه برای مقالات Cornerstone

مهمترین صفحه در یک وب سایت صفحه اصلی آن است که در به طور کامل در معرض دید کاربران قرار دارد، بنابراین مقالات کرنراستون نیز باید به این صفحه اصلی شما نزدیک باشند یعنی با با یک کلیک به مقالات کرنراستون دسترسی پیدا کنند. اگر مقالات متعددی دارید که در یک موضوع مشخص بحث کرده اند باید از همه آن مقالات به مقاله کرنراستون با همان موضوع لینک دهید و در حد امکان مقالات زیادی در حیطه موضوع مقالات کرنراستون خود ایجاد نمایید و از آنها به مقالات کرنراستون با موضوع مشترک لینک دهید که با این کار در رتبه بندی های گوگل به نتیجه خوبی خواهید رسید.

ساختار لینک دهی داخلی به کمک ابزار yoast seo

در Yoast SEO Premium گزینه ی  Internel Linking Functionality وجود دارد که در لینک دهی داخلی به شما کمک می کند. وقتی شما مقاله ای ایجاد می کنید این ابزار محتوای شما را بررسی می کند و کلمات خاص و مشخصی را در آن انتخاب می کند که بتواند با استفاده از آنها از بین مقالات موجود در سایت مقالاتی مرتبط با این مقاله برای شما مشخص سازد و شما در مقاله جدید خود به آن مقالات مشخص شده لینک دهید.

خصوصیات یک مقاله کرنراستون

از آنجایی که مقالات کرنراستون از سایر مقالات سایت شما اهمیت و جایگاه بالاتری دارد پس باید یک سری خصوصیات منحصر به فرد و مهمی نیز داشته باشد از قبیل:

  • تعداد کلمات مقاله باید بیشتر از 900 کلمه باشد. یعنی مطلب کوتاهی نباشد.
  • تا حد امکان از کلمات کلیدی پربازدید استفاده نمایید.
  • از سئوی بهتری نسبت به سایر مقالات برخوردار باشد.
  • لینک های داخلی آن منظم تر باشند.
  • در سرتیترها از کلمات کلیدی بیشتری استفاده شود.
  • دارای تصاویر بیشتری باشد و ترجیحا از یک ویدئو استفاده شود.
  • محتوای مقاله کرنراستون باید مقاله از وب سایت باشد نه محتوایی از وبلاگ
  • محتوای مقاله کرنراستون باید جامع و شامل باشد و به خوبی موضوع مورد نظر را تشریح کند.

 

خصوصیات محتوای کرنراستون

خصوصیات محتوای کرنراستون

 

نکته مهم!!!

از آنجایی که مقاله کرنراستون با دیگر مقالات سایت فرق دارد و باید طولانی تر و مفصل تر از سایر مقالات به آن پرداخته شود بهتر است به مهارت های نوشتاری در آن دقت کنید و به دلیل طولانی بودن مطلب ممکن است کاربر خسته شود پس از تکنیک ها و مهارت های نوشتاری جذب کننده مثل داشتن تصاویر زیبا و جذاب، ویدئوهای آموزشی مهم، تیترهای جذب کننده و… استفاده نمایید.

خب دوستان امیدوارم مفهوم مقالات کرنراستون و اهمیت آن در سئو سایت را به خوبی فرا گرفته باشید و مطالب امروز برایتان مفید بوده باشد.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس. در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *