آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

نحوه کار با توابع و تکه کدهای افزونه WP-Postviews

نحوه کار با توابع و تکه کدهای افزونه WP-Postviews

همانگونه که در پست های قبلی گفته شد، یکی از قسمت های مهم برای بررسی میزان رشد یک سایت، تجزیه و تحلیل آن است. اینکه شما بدانید میزان دریافت ترافیک از طرف کدام سایت ها برای شما بیشتر بوده و یا اینکه کدامیک از مطالب شما بیشتر مورد توجه کاربران است و آن را مطالعه می کنند، می تواند در انتخاب محتواها و برنامه ریزی های بعدی به شما کمک موثری نماید. همانطور که میدانید امکان استفاده از Google Analytics به منظور تحلیل سایت به دلیل تحریم های گوگل برای ما وجود ندارد؛ به همین دلیل ما در پست های قبلی افزونه رایگان و ویژه WP-Postviews را خدمت شما عزیزان معرفی نمودیم؛ با کمک این افزونه شما می توانید تعداد دقیق بازدیدها از سایت خود را مشاهده نمایید. این افزونه تا به امروز  440 هزار بار دانلود شده است که نشان دهنده محبوبیت آن میان کاربران است. آموزش ارائه شده در پست قبلی به صورت مقدماتی بود، اما در این مطلب به صورت حرفه ای کار با این افزونه را توضیح خواهیم داد. در این بخش از آموزش وردپرس نیز همراه تیم وبمستر 98 باشید که تا با نحوه کار با توابع و تکه کدهای افزونه WP-Postviews آشنا شوید. به منظور سهولت در یادگیری ابتدا پست قبلی را مطالعه فرمایید.

نحوه کار با توابع و تکه کدهای افزونه WP-Postviews

گاهی شما دوست دارید امکانات اضافه تری را به سایت خودتان اضافه کنید و تنها نمیخواهید آمار بازدید را به شما نمایش دهد، برای انجام این کار باید کدهایی را به صورت دستی به قالب وردپرس خود اضافه نمایید.

برای اینکه بتوانیم تشخیص دهیم چه کدی را در کجا قرار دهید نیاز به کمی دانش برنامه نویسی از جمله کار با php، html و در صورت نیاز css دارید؛ البته نیاز نیست که به صورت کامل با php آشنا باشید، تنها دانستن مفاهیم حلقه و تابع در این بخش برای شما کافی خواهد بود. اما در صورتی که با این کدها آشنا نیستید، قبل از انجام هرکاری، از محتوای سایت خود پک آپ بگیرید تا در صورت بروز مشکل بتوانید اطلاعات سایت را به حالت قبلی برگردانید.

در ادامه این بخش از آموزش وردپرس کدهایی را توضیح خواهیم داد که با افزودن آن به قالب وردپرس، امکاناتی بیشتر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نمایش پربازدیدترین مطالب

گاهی شما دوست دارید مطالبی که در سایتتان بیشتر مورد توجه قرار گرفته و پربازدیدتر بوده، یا عبارت دیگر بین کاربران از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده است را در سایت نمایش دهید؛ به این منظور می توانید از تابع زیر استفاده نمایید.

<?php get_most_viewed(); ?>

نمایش آخرین مطالب بازدید شده

گاهی میخواهید آخرین پست هایی که توسط ربات ها (برای نمایش بازدید توسط ربات ها باید قبلا از قسمت تنظیمات افزونه فعال کرده باشید) یا به طور مستقیم توسط کاربران بازدید شده است را نمایش دهید. برای انجام این کار تابع زیر معرفی شده است.

<?php get_least_viewed(); ?>

نمایش پربازدیدترین دسته

گاهی شما مطالب وب سایتتان را دسته بندی نموده اید و هم اکنون میخواهید دسته ای که محبوب تر بوده و بازدید بیشتری را داشته، نمایش دهید. برای انجام این کار می توانید از کد زیر بهره ببرید.

<?php get_most_viewed_category(); ?>

نمایش آخرین دسته بازدید شده

گاهی میخواهید آخرین دسته ای که در سایت مورد بازدید قرار گرفته است را مشاهده نمایید. برای این کار می توانید از کد کوتاه زیر استفاده نمایید.

<?php get_least_viewed_category(); ?>

از اینکه در این بخش از آموزش وردپرس نیز همراه ما بودید، متشکریم. امیدواریم که این اموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که ابهام یا سوالی در مورد این پست دارید، می توانید در بخش نظرات اعلام نمایید، پاسخ شما در اولین فرصت داده خواهد شد. همچنین اگر به قالب وردپرس نیاز دارید، می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه نمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *