آموزش وردپرس, وبلاگ

تنظیمات فرمت زمان و تاریخ در وردپرس

تغییر فرمت زمان و تاریخ در وردپرس

حتما شما هم درگیر تغییر زمان یا فرمت تاریخ در وردپرس بوده اید و نمی دانید که چطور باید این کار را انجام دهید.یا شاید به فکر این هستید که نه تاریخ و نه زمان در سایت شما نمایش داده شود یا در بعضی از قالب های خارجی که به فارسی تبدیل شده اند نیاز به تغییر فرمت در آن باشد ما امروز در خدمت شما هستیم که با روش های استانداردی به تغییر فرمت تاریخ و زمان بپردازیم این آموزش به ویژه برای طراحان قالب وردپرس اهمیت بسیار زیادی دارد.امیدوارم از آن استفاده کامل را ببرید.

تنظیمات زمان و تاریخ در وردپرس

وردپرس توابعی دارد که به راحتی می توانید به تغییر فرمت آن بپردازید.در بخش تنظیمات عمومی و در بخش مدیریت وردپرس می توانید این کار را مانند تضویر زیر انجام دهید.

تغییر فرمت تاریخ و زمان

در این قسمت به راحتی به تغییر آن می پردازید و اگر فرمت های مورد نظر باب میل شما نباشند میتوانید به صورت دستی فرمت خود را وارد کنید و با اندکی صبر جلوی آن نمایش داده می شود تا از درستی آن اطمینان حاصل فرمایید که نتیجه نهایی باب میل شما خواهد شود اگر نمیدانید چطور میتوانید ساختارهای دلخواه برای تاریخ تعریف کنید میتوانید با یک سرچ ساده در گوگل یک نگاه کوچکی به راهنمای توابع the_date() و the_time() در وردپرس بیاندازید.

کاراکتر فرمت برای تاریخ و زمان در وردپرس چیست؟

فرمت تاریخ و زمان کاراکتری بر اساس حروف است که نشان دهنده ی فرمت زمان میباشد. برای مثال ورود Y برای زمانیکه خروجی سال است در چهار رقم عددی مانند 2016،یا ورود y برای زمانیکه سال در دو رقم عددی مانند 16 میباشد.

چند مثال از فرمت زمان و تاریخ:

M d, Y – خروجی آن – Nov 06, 2014
d M, Y –خروجی آن – 06 Nov, 2014
F jS, Y –خروجی آن – November 6th, 2014
l, F jS, Y –خروجی آن – Thursday, November 6th, 2014
H:i:s –خروجی آن – 21:26:12

شما میتوانید فرمت های مختلفی در جعبه تنظیمات برای زمان و تاریخ انتخاب کنید. پس از انتخاب فرمت وردپرس به شما پیش نمایش فرمت انتخابی را نشان میدهد.

تغییر فرمت تاریخ و زمان به صورت دستی

پایین این گزینه Time Format هم نیز وجود دارد که می توانید تایم را هم به همین صورت تنظیم و ذخیره نمایید.به همین راحتی در یک سیستم مدیریت محتوا باید فرمت تاریخ و زمان عوض شود برای همین از است که وردپرس از دیگر CMS ها پیشه گرفته و یکی از بهترین سیستم ها مدریت محتواست.یکی از سوالات متداول در مورد فرمت زمان و  تاریخ چگونگی نمایش دادن زمان بعد از تاریخ در وردپرس میباشد.بهترین راه برای این کار استفاده از کد زیر است جایی که می خواهید زمان نمایش داده شود.

<?;()php get_the_time ?>

این کد زمان را تنها برای پست یا صفحه‎ای که در حال مشاهده شدن است ، واکشی می‎کند .

با این حال ، بسیاری از مبتدیان نمی‎خواهند یک قالب وردپرس زیر مجموعه به تم خود اضافه کنند و این کار را از طریق کدنویسی انجام می‎دهند .برای این افراد راه ساده‎تری برای نمایش زمان در کنار تاریخ وجود دارد .

از نظر فنی ، زمانی‎که وردپرس تاریخ را در خروجی نمایش می‎دهد، در واقع تاریخ کامل و زمان را نشان می‎دهد . با این حال ، از آنجا که اکثر مردم تنها کارکترهای تاریخ را استفاده می‎کنند ، وردپرس چاره‎ای جز نمایش تاریخ ندارد . اگر شما کارکترهای مربوط به زمان را در فرمت تاریخ وارد کنید ، زمان را نیز به خوبی به شما نشان خواهد داد . به عنوان مثال : d/m/Y g:i a will output ۰۶/۱۱/۲۰۱۴ ۱۲:۱۵ pm

به طور مشابه ، شما در صورت نیاز می‎توانید کارکترهای مربوط به تاریخ را در فرمت زمان، بکار ببرید .

بسته به نیاز شما ، چیزهای دیگری نیز هستند که می‎توانید با تاریخ و زمان در وردپرس انجام دهید . به عنوان مثال می‎توانید آخرین زمان به روز رسانی پست‎ها را  به جای زمان انتشار آن‎ها ، نمایش دهید .

همچنین می‎توانید تاریخ و زمان فعلی یا زمان نسبی مانند”این پست دو روز پیش منتشر شده بود” را نمایش دهید . امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد یاد بگیرید چگونه فرمت زمان و تاریخ را در وردپرس تغییر دهید .

[quote bgcolor=’#dd8d16′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]توجه: برخی از پوسته ها خودشان از توابع سفارشی برای تبدیل تاریخ استفاده می کنند. یعنی حتی اگر شما فرمت نمایش تاریخ را از قسمت تنظیمات تغییر دهید، در وب سایت تغییری اعمال نخواهد شد.[/quote]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *