آموزش وردپرس

عدم ورود کاربران با دسترسی مشترک به مدیریت وردپرس

باسلام و خداقوت خدمت همراهان همیشگی وبمستر 98.در این بخش از مقاله آموزش وردپرس با یکی از موارد بسیار مهم در خصوص عدم ورود کاربران با دسترسی مشترک به مدیریت وردپرس سایت شما در خدمتتان هستیم.

چنانچه سایت شما با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی شده باشد یا با وردپرس کار کرده باشید با نقش های مختلفی که این سیستم در اختیار شما قرار می دهد می توانید دسترسی و محدودیت های متفاوتی برای اعضای تیم خود یا کاربران سایت خود مشخص کنید که کم و بیش آشنا هستید. این نقش ها شامل عنوان های 1- مدیر، 2- نویسنده، 3- عوامل و 4- مشترکان سایت و 5- کاربران عادی می باشد که هر کدام دارای دسترسی ها و محدودیت های ویزه خود هستند .

به طور مثال نویسنده فقط می تواند پست هایی که خودش وارد می کند را ویرایش کند در حالی که مدیر توانایی ویرایش همه ی پست ها را دارد .

در بسیاری از مواقع مواردی یپیش می آید که با اهداف متفاوتی از قبیل ایجاد نویسنده یا هر یک از نقش های دیگر از کاربران سایت خود بخواهید تا در سایت ثبت نام کنند. اما به محض ورود به سایت نتوانند پنل مدیریت را ببینند . که کاربر در این مرحله اقدام به ثبت نام کرده و با وارد نمودن یک نام کاربری و رمز عبور می تواند وارد سایت شما بشود و به راحتی به پیشخوان مدیریت وردپرس دسترسی داشته باشد.

در این مواقع اگر چندین کاربر ثبت نام کنند با دسترسی های مشترک می توانند پیشخوان مدیریت وردپرس را ببینند . برای عدم ورود کاربران با دسترسی مشترک به مدیریت وردپرس باید از آموزشی که در ادامه به شما معرفی می کنیم استفاده کنید ، با وبمستر 98 همراه باشید:

عدم ورود کاربران با دسترسی مشترک به مدیریت وردپرس

چنانچه شما بخواهید امکان عضویت کاربران در سایت وجود داشته باشد ولی همزمان از ورود آنها به قسمت مدیریت وردپرس جلوگیری نمایید و نتوانند منوهای مربوط به مدیر اصلی سایت را ببینند  ، قطعه کد زیر را در فایل

functions.php که با رفتن به قسمت نمایش > ویرایشگر می توانید این فایل را پیدا کنید قرار بدهید.

function restrict_access_admin_panel(){
global $current_user;
get_currentuserinfo();
if ($current_user->user_level < 4) {
wp_redirect(
get_bloginfo(‘url’) // انتقال به صفحه اصلی سایت
);
exit;
}
}
add_action(‘admin_init’, ‘restrict_access_admin_panel’, 1);

با وارد کردن این قطعه کد ، در سایت شما قابلیت عضویت وجود دارد ، اما هنگامی که کاربر عضو سایت ، به سایت login می کند اگر دسترسی مشترک داشته باشند

دیگر نمی تواند به پیشخوان مدیریت وردپرس سایت شما وارد شود . از مزایای استفاده از این قطعه کد می توان به امنیت وردپرس اشاره کرد . چرا که کاربر دیگر ، پنل مدیر اصلی را نمی بیند یعنی منوهایی اضافه که فقط مدیر اصلی قادر به مشاهده آنهاست و اعمال تغییرات بر روی آنها را هرگز نخواهد داشت و این ویژگی سبب امنیت اندکی به واسطه عدم عدم ورود کاربران با دسترسی مشترک به مدیریت وردپرس می شود.

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکل یا پیشنهادی دارید در قسمت نظرات اعلام نمایید تا راهنمایی شوید. همچنین در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه نمایید.

author-avatar

درباره سحر علیزاده

کارشناسی IT .علاقه مند به وب و چالشهای آن . در زمینه طراحی سایت ، سئو فعالیت می کنم . فی الحال نویسنده وبمستر98 هستم و سعی میکنم مطالب فنی خوبی منتشر کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *