آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

ساخت اکانت مدیر در وردپرس از طریق قالب

ساخت اکانت مدیریت وردپرس از طریق قالب

گاهی اوقات ما نیاز به این که از طریق کد های قالب وردپرس سایتمون یک اکانت مدیریت درست بکنیم و از طریق اکانت مدیریتی که درست کردیم بتوانیم وارد پیشخوان وردپرس شویم داریم فرض بکنید که شما دسترسی به دیتابیس سایتتون رو ندارید و نمیتونید وارد phpmyadmin بشوید تا پشتیبان هاستتون دسترسی این قسمت رو برای شما بسته در این حالت برای اینکه بتوانید وارد پیشخوان وردپرس شوید باید یک اکانت مدیریت جدید درست بکنید و مطابق با روشی که در آموزش وردپرس زیر گفته شده است پیش بروید.

هر زمان که شما بخواهید وارد پیشخوان وردپرس سایت خودتون بشید باید حتما نام کاربری و رمز عبور خودتون رو وارد بکنید و شاید در شرایطی قرار بگیرید که نام کاربری و رمز عبور خودتون رو نداشته باشید و به ایمیل هاتون هم دسترسی نداشته باشید و نتوانید بازیابی رمز عبور رو بزنید در این صورت بهترین کار درست کردن یک اکانت مدیریت جدید میباشد که بعد از اون بتوانید به پیشخوان وردپرس سایت خودتون دسترسی داشته باشید

شرط ساخت اکانت مدیر در وردپرس از طریق قالب وجود دسترسی FTP شما به کد های قالب میباشد

بخاطر همین اگر شما به کد های قالتبون دسترسی نداشته باشید دیگر نمیتوانید از این روش استفاده بکنید و باید از یک روش دیگر استفاده بکنید. وجود دسترسی به پوشه قالب و مجوز برای ادیت کردن فایل های قالب برای ساخت اکانت مدیر در وردپرس از طریق قالب کافی میباشد.

در وردپرس هر قالبی یک فایل به نام functions.php دارد که برنامه نویس های قالب ،‌توابع قالب رو در این فایل قرار میدهند و شما هم میتوانید توابع قالب خودتون رو در این فایل بنویسید و بعد از باز کردن سایت این توابع هم فراخوانی و اجرا میشوند بخاطر همین اگر ما هم یک تابع برای ساختن اکانت مدیریت درست بکنیم با یکبار باز کردن سایت بصورت خودکار این اکانت ایجاد میشود و نیازی به انجام هیچ کار خاصی دیگری نیست.

برای ساخت اکانت مدیریت در وردپرس از طریق قالب شما نیاز به ارائه 3 مشخصه دارید، نام کاربری اکانتی که قصد درست کردن آن را دارید، پسورد این اکانت و آدرس ایمیل مدیر این اکانت.

نحوه ساخت اکانت مدیریت در وردپرس از طریق قالب:

مراحل کار بسیار ساده میباشد شما باید از طریق File Manger هاستتون یا دسترسی FTP وارد پوشه قالبتون به مسیر زیر بشوید:

wp-content/themes/themename

که در مسیر بالا منظور از themename همان نام قالب وردپرس فعال در سایت شما میباشد مثلا اگر شما از قالب jannah استفاده میکنید آدرس شما همانند زیر خواهد بود:

wp-content/themes/jannah

بعد از اینکه به پوشه قالب خودتون رفتید یک فایل به نام functions.php وجود دارد که این فایل را باید برای edit و ویرایش باز بکنید و به آخر این فایل کد زیر را اضافه بکنید:

function wpb_admin_account(){
$user = 'Username';
$pass = 'Password';
$email = 'email@domain.com';
if ( !username_exists( $user )  && !email_exists( $email ) ) {
$user_id = wp_create_user( $user, $pass, $email );
$user = new WP_User( $user_id );
$user->set_role( 'administrator' );
} }
add_action('init','wpb_admin_account');

در کد بالا به جای Usename نام کاربری مد نظر خودتون و به جای Password رمز عبور مورد نظر خودتون برای ورود به پیشخوان وردپرس و به جای email@domain.com آدرس ایمیل خودتون رو وارد بکنید – آدرس ایمیلی که وارد میکنید نباید قبلا در آن سایت اکانتی داشته باشدو باید یک ایمیل جدید باشد.

کد بالا همانند یک query عمل میکند و در دیتابیس شما یک رکورد جدید برای اکانت مدیریت درست میکند و شما بعد از آن اجازه دسترسی به مدیریت سایت را دارید.

دقت داشته باشید که کد بالا، فقط با یکبار انجام باید پاک شود چون ممکن هست که مشکلات امنیتی برای شما ایجاد بکند و حتما بعد از اینکه وارد اکانت مدیریت پیشخوان وردپرس شدید کد های بالا را از فایل functions.php حذف بکنید. همچنین با حذف کردن کد بالا اکانت شما همچنان باقی می ماند و تغییری نمیکند.

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که نیاز به قالب وردپرس دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “ساخت اکانت مدیر در وردپرس از طریق قالب

  1. ظشدیه گفت:

    باسلام
    واقعا آموزش خوبی بود
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *