آموزش وردپرس

نمایش ندادن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس

نمایش ندادن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس

اغلب قالب های تجاری و حرفه ای وردپرس امکان غیرفعال کردن تصویر شاخص مطالب را در سایت به کاربران اینترنتی می دهند. به این معنا که ممکن است گاهی در بعضی مطالب نیازی به نمایش دادن تصویر شاخص نداشته باشید، که به این منظور یک می توانید با فعال کردن یک گزینه و با استفاده از آن مانع نمایش تصویر شاخص در ادامه آن مطلب شوید. توجه داشته باشید که در این روش، با وجود این که مطلب شما دارای تصویر شاخص است، در ادامه مطلب نمایش داده نخواهد شد. ما در این آموزش وردپرس با آموزش این بخش و راهی برای نمایش ندادن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس همراه شما خواهیم بود.

همانطور که کاربران و همراهان همیشگی وبمستر 98 اطلاع دارند، با ایجاد هر نوشته در قالب وردپرس، می توانیم یک تصویر شاخص (Thmbnail) برای همان نوشته در نظر گرفت زیرا این تصاویر می تواند مفهوم کلی یک مطلب را بیان کند. بنابراین همیشه باید در انتخاب این تصاویر حساسیت بیشتری داشت زیرا در اغلب اوقات همین تصاویر هستند که نماینده و خلاصه ای از مطالب سایت را در صفحه اول سایت به نمایش می گذارند.

گاهی ممکن است در بعضی از شرایط، نمایش این تصویر شاخص برای یک پست خاص در نظرمان مناسب نباشد یا بخواهیم تصویر شاخصی را که برای مطلب مورد نظر تنظیم کرده ایم به مدت نامعلوم از نظر مخاطبان سایت خود مخفی کنیم که در ادامه این آموزش وردپرس به نحوه مخفی کردن تصویر شاخص در قالب وردپرس می پردازیم.

روش های مخفی کردن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس

چند روش متفاوت برای نمایش ندادن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس وجود دارد.

نمایش ندادن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس با کدنویسی

در یک روش می توانید کدهای قالب وردپرس را دستکاری کنید و با کدنویسی تصویر شاخص موجود در ادامه یک نوشته را مخفی کنید تا در آن نمایش داده نشود.

نمایش ندادن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس با افزونه

در روشی دیگر برای نمایش ندادن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس شما از یک افزونه برای این کار استفاده می کنید و به صورت آسان و بدون دردسر عکس شاخص نوشته مورد نظر خود را مخفی می کنید.

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

افزونه ای که تیم آموزشی وبمستر 98 در این مطلب به شما معرفی خواهد کرد افزونه Hide Featured Image است که در مخزن افزونه های بیست اسکریپت نیز ثبت شده است و کاربر با استفاده از آن به راحتی تصویر شاخص را در برخی از مطالب غیر فعال می کند. بهترین راه حل منطقی نیز برای نمایش ندادن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس این است که در صفحه ویرایش هر نوشته قسمتی وجود داشته باشد که بتوانیم با استفاده از آن تصویر شاخص را از نظر دیگران مخفی کنیم.

[/quote]

با استفاده از این افزونه وردپرسی رایگان می توانید به ساده ترین روش ممکن فرایند مخفی کردن تصویر شاخص برای هر یک از نوشته ها و نمایش ندادن آن ها در سایت را انجام دهید.

آموزش استفاده از افزونه Hide Featured Image

افزونه Hide Featured Image بدون هیچ تنظیماتی کار می کند و کافی است که تنها آن را فعال کنید .بنابراین پس از نصب و فعالسازی به صفحه نوشتن مطلب جدید در قالب وردپرس مراجعه نمایید. مقاری به سمت پایین این صفحه پیمایش کنید تا باکس Show/Hide Featured Image پدیدار شود .

نمایش ندادن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس

نمایش ندادن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس

با استفاده از این افزونه اگر می خواهید تصویر شاخص در هر کدام از مطالب شما نمایش داده نشود، کافی است تیک گزینه Hide Featured Image را فعال کرده و صفحه را ذخیره کنید. با این کار تصویر شاخص مطلب مورد نظر شما فقط در صفحه ادامه مطلب نمایش داده نمی شود اما در بقیه قسمت های سایت نمایش داده خواهد شد .

یک بار دیگر تاکید می کنیم که افزونه Hide Featured Image برای حذف یا تعویض تصویر شاخص استفاده نمی شود، فقط آن را در صفحه ادامه مطلب مخفی کرده و مانع نمایش آن در ادامه همان مطلب می شود. اگر تمایل داشتید که تصویر شاخص مجددا در ادامه آن مطلب نمایش داده شود به صفحه ویرایش همان مطلب مراجعه کرده و تیک گزینه Hide Featured Image را بردارید .

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرسدر صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “نمایش ندادن تصویر شاخص در ادامه مطالب وردپرس

 1. کیوان گفت:

  مخفی کردن عکس شاخص در سئو سایت تاثیر نمیزاره؟

  1. سلام کیوان عزیز
   وجود عکس شاخص از معیار های گوگل نیست و تاثیر گزار نیست اما طبق قوانین تولید محتوا، شما باید در تولید محتوای خودتان از عکس و تصاویر هم استفاده بکنید
   بخاطر همین اگر شیوه کارتون به نجوی باشد که فقط متن بنویسید و عکس شاخص هم نداشته باشید ، در اصل مشکل تولید محتوای نادرست را دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *