آموزش وردپرس, مقالات وردپرس, وبلاگ

مخفی کردن دسته های خاص از فیلد های وردپرس

مخفی کردن دسته های خاص از فیلد های وردپرس

در این ساعت از وب مستر 98 قصد داریم که به شما آموزش مخفی کردن دسته های خاص از فیلد های وردپرس برخی مواقع ممکن است که برخی از مطالب دلخواهتون رو از بخش ها و دسته بندی های انتخاب شدتون مخفی کنید و تنها شخص بتواند آن را در صفحه اصلی و یا با زدن لینک نوشته مشاهده کند.در واقع بخش هایی که مطلب در آن وارد میشود را میتوان به بخش های صفحه اصلی سایت،صفحه جستجو،بخش rss و بایگانی تقسیم کرد.

اما شاید این سوال برای بعضی ها پیش بیاد که این عمل برای چه کسانی مفید و یا به چه دلیلی است؟
پاسخ:این قابلیت و انجام این عمل برای سایت های فیدخوان میباشد بسیار مفید مفیده زیرا برای جلوگیری از انتشار محتواهای اخصتصاصی آن جلوگیری میکند

برای این عمل یعنی مخفی کردن مطلب منتشر شده از دسته بندی ، rss و یا بایگانی 2 روش را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که در روزش اول با افزونه ای به نام Ultimate Category Excluder کار داریم و در روش دوم با استفاده از کد که در ادامه میتوانید با هر 2 روش آشنا شوید.

 

مخفی کردن دسته های خاص از فیلد های وردپرس

روش اول:

افزونه” Ultimate Category Excluder ” عدم نمایش مطالب دسته وردپرس از خوراک فید

چندین افزونه برای مخفی کردن دسته های وردپرس وجود دارد که هرکدام به شیوه های مختلف کار میکنند.اما در این میان Ultimate Category Excluder بهترین افزونه برای انجام این کار میباشد .دلیل انتخاب این افزونه قدرتمند بودن و بخش منوی ساده و  کاربری آسان آن میباشد .

افزونه را نصب و فعال سازی کنید سپس به بخش تنظیمات وردپرس رفته و گزینه Category Exclusion را از بین لیست تنظیمات انتخاب کنید.حال در اینجا به بخش تنظیمات وارد شده اید که میتوانید به عدم نمایش دادن دسته مورد نظرتون  و حذف کردن مطلبتون اقدام نمایید.

در این محل شما میتوانید با فعال کردن تیک هایی که مشاهده میکنید مطالب هر دسته مورد نظر خود را از فیلد rss ، صفحه اصلی سایت، صفحه بایگانی و  صفحه جستجوی خودتون مخفی نمایید.

 

 

روش دوم :

کد مخفی کردن مطالب دسته بندی های خاص وردپرس از RSS سایت :

این روش فقط برای پنهان کردن مطلب دسته از فیلد های سایت میباشد و اگر میخواهید مطالب دسته صفحات بایگانی ،صفحه اصلی و… را مخفی کنید باید از روش بالا با استفاده از افزونه انجام دهید.

این روش با استفاده از کد در فایل functions.php قالب وردپرس فعلی خودتون میاشد.برای انجام دادن این عمل باید کدی که در زیر برای شما عزیزان آماده کرده ایم را در فایل functions.php قالب خودتون (در انتها) بگذارید.

توجه داشته باشید که اگر چنین فایلی در قالب شما موجود نبود شروع به ساختن فایل در قالب فعلی خودتون کنید.

روش کار به این صورت است که باید در خط دوم کد برای شناسایی دسته باید Id دسته مورد نظر خودتون که میخواهید نمایش داده نشود را به همرا علامت – در خط دوم کد جایگذاری کنید.

به طور مثال اگر دقت کنید در خط دوم ایدی 3 دسته با نام های 5 و 3 و 2 بطور پیش فرض قرار داده شده است اگر میخواهید یک دسته نمایش داده شود (مثلا 2) میتوان خط دوم را به شکل ‘-2’ ویرایش نمود.

function exclude_category($query){
if ($query->is_feed){$query->set('cat', '-5, -2, -3');}
return $query;}
add_filter('pre_get_posts', 'exclude_category');

 

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *