آموزش وردپرس

نحوه ساخت دموی قالب وردپرس – درون ریزی قالب وردپرس

نحوه ساخت دموی قالب وردپرس – درون ریزی قالب وردپرس

طراحان قالب وردپرس برای بررسی قالب طراحی شده نیاز به وارد کردن اطلاعات پیشفرض دارند. در این آموزش وردپرس ما نحوه ایجاد دموی قالب را به شما یاد میدهیم.
توضیحاتی درباره داده های آزمایشی سایت وردپرس:

توسعه دهندگان وردپرس برای اینکه بتوانند قالب های طراحی شده توسط سایر توسعه دهندگان را بررسی و در سایت وردپرس منتشر کنند از یک فایل XML نمونه استفاده می کنند که شامل: تصاویر,پیوندها,ابزارک ها,فرمت نوشته,لیست ها و نظرات وغیره است. همچنین این داده بررسی می کند که آیا قالب از لحاظ فرمت بندی HTML استاندارد می باشد یا خیر. بعد از اینکه قالب ارسالی شما از این بررسی ها موفق خارج شد در سایت رسمی وردپرس برای عموم منتشر می شود.

نحوه ساخت دموی قالب وردپرس:

ابتدا در یک سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس ترجیحا با قالب پیشفرض خود وردپرس نوشته ها و مطالبی را درج کنید البته در درون ریزی قالب وردپرس فرقی نمیکند که دقیقا از چه قالبی استفاده میکنید. حال در به بخش ابزارها> برون بری مراجعه کرده و نسخه ای از محتوای ایجاد شده را بصورت فایل XML تهیه کنید.

امروزه در قالب های وردپرسی که در بازار هستند کمتر از این روش استفاده میشوند و طراحانا قالب ها بر روی بسته های نصب سریع تمرکز دارند و همچنین در وبمستر98 قالب های ارائه شده همگید ارای بسته نصب سریع میباشند که با آن شما میتوانید در کمتر از 5 دقیقه و فقط با چند کلیک سایت خودتون رو کاملا همانند پیش نمایش فارسی پیاده سازی بکنید اما یکی از معیاب فایل های درون ریزی  xml این میباشد که بعد از درو نریزی کردن شما باید منو ها و صفحه اصلی رو خودتون تنظیم بکنید که کاری زمانگیر هست و احتمال اینکه همانند دموی قالب وردپرس مورد نظر بشود خیلی کم هست

نحوه ساخت دموی قالب وردپرس و درون ریزی قالب وردپرس :

دستور کار به این صورت میباشد که ما باید قبل از هر کاری از سایت اصلی خودمون که به عنوان الگو ازش استفاده میکنیم یک خروجی از همه مطالب و دیدگاه ها و منو ها و برگه ها و محصولات بگیریم سپس همین فایل خروجی را در سایت خودمون درون ریزی بکنید. پسوند فایل خروجی XML میباشد و به وسیله یک افزونه انجام میشود که در زیر توضیحات کامل تر این آموزش وردپرس قرار گرفته است همچنین دقت داشته باشید که فرقی نمیکند که شما در سایتتون از کدام قالب وردپرس استفاده میکنید یا قصد خرید قالب وردپرس جدیدی را داشته باشید به هر حال میتوانید از این روش استفاده بکنید چون بر روی همه سایت ها جواب خواهد داد. و کافی هست که شما فقط درون ریزی قالب وردپرس رو از سایت قبلی انجام بدید.

نحوه درون ریزی محتوای آزمایشی قالب:

حال که نسخه ای آزمایشی در مرحله قبل آماده کردید. وارد سایت وردپرسی که قالبش را طراحی کرده اید شده و به بخش ابزارها> درون ریزی بروید. در این بخش صفحه ای قرار دارد که شما باید از لیست موارد ذکر شده برای درون ریزی افزونه WordPress را نصب کنید. روی درون ریز کلیک کنید تا نصب و فعال شود. صفحه جدیدی برای شما باز می شود. در این صفحه فایل ایجاد شده XML در مرحله قبل را آدرس دهی و بارگذاری کنید. درصفحه بعد از شما خواسته می شود تا نویسنده ای برای مطالبی که می خواهند درون ریزی شوند برگزینید. سپس مرحله درون ریزی را کامل کنید براساس میزان محتوایی که در مرحله قبل ایجاد نمودید ممکن است کمی درون ریزی محتوا زمان بر باشد. بعد از اتمام این مرحله می توانید به بررسی بخش های مختلف قالب خود بپردازید و ایرادات آن را برطرف کنید.

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که نیاز به قالب وردپرس دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *