آموزش وردپرس

افزونه اعلام غیرفعال بودن کوکی ها در وردپرس

افزونه اعلام غیرفعال بودن کوکی ها در وردپرس

 

با سلام و دورود خدمت دوستان عزیز. در این بخش از آموزش وردپرس کار با افزونه اعلام غیرفعال بودن کوکی ها در وردپرس را مورد بررسی قرار دهیم. از مشکلاتی که کاربران نمی توانند به درستی سایت های ورد پرسی را مشاهده کنند غیر فعال بودن کوکی ها یا جاوا اسکریپت ها می باشد. این یکی از مشکلات مهم کاربران وب سایت ها می باشد که باید برای آن راه حلی اندیشید.

بسیاری ازطراحان سایت های وردپرسی از کوکی ها و جاوا اسکریپت ها در وب سایت های خود استفاده می کنند. اگر این گزینه در مرورگر کاربر یا بازدید کننده سایت غیر فعال باشد اشخاص نمی تواند به درستی و در حالت استاندار از سایت بازدید کنند. کاربر باید برای رفع این مشکل کوکی ها و جاوا اسکریپت مرورگرش را فعال نماید.به منظور حل این مشکل با ما همراه باشید در ادامه ی مقاله افزونه ای بسیار مفید را به شما معرفی خواهیم کرد.

افزونه اعلام غیرفعال بودن کوکی ها در وردپرس

WP Check No Java Script or Cookie

همان  طورکه گفته شد برای رفع مشکل فوق افزونه ای وجود دارد. این افزونه بسیار کارآمد و مهم  بوده و اخطار مناسب را به کاربر وب سایت می دهد تا مشکل خود را حل نماید و حالت صفحات را به حالت استاندارد و خوانا تبدیل کند. نام این افزونه کاربردی WP Check No Java Script or Cookie می باشد.

افزونه مورد نظر را دانلود کرده سپس در لیست افزونه های ورد پرس خود آن را بارگذاری کنید و آن را نصب کنید و سپس آن را فعال نموده و از آن استفاده نمایید.

با فعال کردن این افزونه کاربر یا بازدید کننده سایت پیامی را دریافت خواهد که کوکی یا جاوا اسکریپت مرورگرش غیر فعال است.

در زیر به اختصار قابلیت این افزونه را در چند مورد ‌‌ذکر می کنیم :
  • توانایی اطلاع رسانی به کاربران و بازدید کنندگان سایت های ورد پرسی شما در صورت غیر فعال بودن کوکی ها
  • توانایی و قابلیت اطلاع رسانی به کاربران و بازدید کنندگان در صورت غیر فعال بودن جاوا اسکریپت ها
  • اعلام اخطار به کاربران و بازدید کنندگان در هنگام ورود به سایت

کوکی چیست؟

کوکی یک فایل متنی با حداکثر اندازه چهار کیلو بایت بوده که که سایت ها برای ذ‌خیره اطلاعاتی درباره کاربر و فعالیت هایی که انجام می دهد از آن استفاده می کنند. این اطلاعات می تواند شامل  درخواست ‌ذخیره اطلاعات لاگین یا مورد علاقه ها و یا لیست خرید و دیگر موارد  باشد. زمانی که کاربر در خواست وب سایت مورد نظرش را از طریق مرورگر می دهد تمام کوکی های متعلق به آن وب سایت به همراه آن در خواست ارسال می شوند.

 چکیده

دوستان و همراهان عزیز اگر با مشکل در هنگام ورود به وب سایت ورد پرسی خود مواجه هستید به منظور مقابله با این مشکل افزونه که در این مقاله ذ‌کر شد را دانلود کرده و نصب کنید و پس از فعال کردن این افزونه به کاربر یا بازدید کننده خود اطلاع دهید که کوکی یا جاوا اسکریپت مرورگر مورد استفاده اش را فعال کند.همراهان عزیز امید واریم که مقاله فوق برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید مشکل خود را حل نمایید. برای اطلاع از افزونه های کاربردی و مفید دیگر با همراه باشید.

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس. اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات بیان کنید تا راهنمایی شوید. در صورتیکه نیاز به قالب وردپرس دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *