آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

چگونگی نمایش تاریخ آخرین آپدیت مطالب وردپرس

چگونگی نمایش تاریخ آخرین آپدیت مطالب وردپرس

 

این بار نیز با شما هستیم با یکی دیگر از بخش های آموزش وردپرس. در این پست ما قصد داریم چگونگی نمایش تاریخ آخرین آپدیت مطالب قالب وردپرس را آموزش دهیم. قبل از بررسی این مطلب بهتر است بدانید که چرا آپدیت تاریخ پست ها مهم است. دو دلیل برای نمایش آخرین به روز رسانی پست ها وجود دارد: یکی به دلیل نیاز فنی یک سایت یعنی مثلا یک وب سایت با یک قالب وردپرس  رو در سایت خودشون منتشر کرده و تمایل دارد که پس از هر آپدیت تاریخ آخرین آپدیت رو در صفحه اون قالب نمایش بده، دلیل دوم به خاطر سئو سایت هست.

چگونگی نمایش تاریخ آخرین آپدیت مطالب وردپرس در قالب وردپرس سایت

اگر دقت کرده باشید بیشتر قالب های وردپرس تاریخ آخرین مطلبی که در وردپرس قرار گرفته را نشان می دهند و وبلاگ ها و وب سایت هایی که محتوای ثابتی دارند و نیاز زیادی به آپدیت مطالب ندارند از این شیوه استفاده می کنند. شما در وب سایت خود نباید هرگز از روش فوق استفاده کنید یا به عبارتی هرگز تاریخ را از روی مطالب خود حذف نکنید چون تاریخ آخرین آپدیت مطالب می تواند اطلاعات مهمی در اختیار کاربران قرار دهد.

چگونگی نمایش تاریخ آخرین آپدیت مطالب وردپرس

چگونگی نمایش تاریخ آخرین آپدیت مطالب وردپرس

نمایش تاریخ آخرین آپدیت پست ها در وردپرس

روش اول: نمایش تاریخ آخرین آپدیت پست ها قبل از انتشار مطالب با ویرایش قالب وردپرس سایت

در این قسمت نحوه ی نمایش تاریخ آخرین آپدیت پست ها در وردپرس را با هم بررسی می نماییم. با قرار دادن کد زیر در فایل functions.php قالب وردپرس خود، به راحتی این کار را انجام دهید.

function wpb_last_updated_date( $content ) {
$u_time = get_the_time('U'); 
$u_modified_time = get_the_modified_time('U'); 
if ($u_modified_time >= $u_time + 86400) { 
$updated_date = get_the_modified_time('F jS, Y');
$updated_time = get_the_modified_time('h:i a'); 
$custom_content .= '<p class="last-updated">Last updated on '. $updated_date . ' at '. $updated_time .'</p>'; 
} 
 
  $custom_content .= $content;
  return $custom_content;
}
add_filter( 'the_content', 'wpb_last_updated_date' );

این کد، به بررسی این مطلب میپردازد که یک مطلب در چه تاریخی انتشار پیدا کرده است و آخرین تاریخ ویرایش آن با تاریخ انتشار آن متفاوت است یا خیر. اگر تفاوتی پیدا شد، پس آن، آخرین تاریخ ویرایش را در پیش از محتوای مطلب نشان میدهد. هم چنین شما می توانید یک CSS سفارشی که در پایین آن را مشاهده می کنید به ظاهر آخرین تاریخ آپدیت خودتان اضافه کنید.

.last-updated {
  font-size: small;
  text-transform: uppercase;
  background-color: #fffdd4;
}

بعد از انجام این عملیات شما می توانید نتیجه آن را در وب سایت خود مشاهده کنید. فرقی نمیکند که شما از کدام قالب وردپرس استفاده میکنید به هر حال فایل functions.php در پوشه قالب شما موجود میباشد.

روش دوم: نمایش آخرین تاریخ آپدیت پست ها در قالب وردپرس

در این روش شما باید کدها و فایل های قالب خود را ویرایش نمایید. در واقع بیشتر قالب هایی که اکنون مورد استفاده کاربران قرار می کیرد شامل کدهای از پیش تعریف شده است و در خود قالب این کدها وجود دارد پس نیاز است که شما این کدها را با آموزش زیر ویرایش نمایید. کدهای موجود در قالب تاریخ و زمان درج مطلب را نشان می دهد.

حال شما برای این کار باید فایل های index.php و archive.phpرا ویرایش کنید، کدهای موجود در این فایل ها مسئول نمایش تاریخ و زمان مطالب هستند. بنابراین شما باید کدهای زیر را با کدهای ذکر شده جایگزین نمایید یا کدهای زیر را دقیقا بعد از کدهای قالب تاریخ و زمانتان قرار دهید.

$u_time = get_the_time('U'); 
$u_modified_time = get_the_modified_time('U'); 
if ($u_modified_time >= $u_time + 86400) { 
echo "<p>Last modified on "; 
the_modified_time('F jS, Y'); 
echo " at "; 
the_modified_time(); 
echo "</p> "; }

 

در نهایت نتیجه اعمال تغییرات را در وب سایت خود مشاهده می کنید. که میتوانید ببینید با همان استایل و ظاهر قالب وردپرس سایت شما اگر مطلبی را ویرایش کرده باشید تاریخ آخرین ویرایش در سایت شما نیز نمایش داده میشود.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس . در صورت داشتن هر گونه سوالی در قسمت نظرات سوال خود را مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس را دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “چگونگی نمایش تاریخ آخرین آپدیت مطالب وردپرس

 1. شهرزاد گفت:

  کدهای که گفتید در قالب قراردادم اما این کدها تاریخ اخرین ویرایش مطالب رو نمایش میده اما من میخواستم وقتی مطلبی بروز میشه مثلا بعد از 1 ماه برای اطلاع رسانی کاربر مطلب بدون اینکه تاریخ ارسال مطلب تغییر بدم بعد از ویرایش بیاد صحفه اصلی سایت تاریخ بالای مطلب هم همون قدیمی باشه
  مثلا
  وضعیت: منتشر شده
  منتشرشده در:خرداد ۱۹, ۱۳۹۷
  و اینکه بعد از بروز رسانی نیازی نباشه تاریخ انتشار مطلب تغییر بدم و بعد از بروزرسانی مطلب بیاد صفحه اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *