آموزش وردپرس

nofollow کردن لینک های خارجی در وردپرس

nofollow کردن لینک های خارجی در وردپرس

این مطلب از وبمستر 98 به بررسی ” nofollow کردن لینک های خارجی در وردپرس ” می پردازد.که برای سئوی سایت بسیار مفید میباشد و باید هر وبمستری از مزیت های آن در سایت خود استفاده بکند،‌همچنین nofollow کردن لینک های خارجی در وردپرس موجب میشود تا در صورتی که شما چندین نویسنده دارید از لینک دادن به سایت های اسپم یا سایت های رقیب و… خودداری بکنید از رسید حداکثر امتیاز به رقبا خودداری بکنید. روشی که امروز آموزش داده شده است در قالب وردپرس سایت شما یکسری کد اضافه میکند اما این کد ها ذخیره نمیشود و هیچ تاثیری بر روی قالب وردپرس سایت شما ندارد

در nofollow کردن لینک های خارجی در وردپرس ، منظوراز Nofollow چیست؟

زمانی که ما یک لینک خارجی ایجاد می کنیم(لینک به خارج از سایت)،با nofollow کردن لینک ها به موتور های جستجو گر برای مثال گوگل، می گوییم این لینک را دنبال نکنید! با این کار موتور های جستجو گر مطلب را ایندکس می کنند، اما با لینک های nofollow کاری ندارند.

ابتدا دلایل استفاده از nofollow را بیان می کنم،سپس به سرا؛ راه های استفاده می روم.

1-nofollow کردن لینک های خارجی در وردپرس برای جلوگیری از اسپمر ها

اگر در نظرات سایت شما، کاربران به سایت های اسپمر لینک دهند، یا شما به اشتباه به سایت های اسپمر لینک داده باشید، با nofollow کردن لینک ها، تغیری در رنک سایت شما ایجاد نخواهد شد.

2- nofollow کردن لینک های خارجی در وردپرس برای جلوگیری از  بک لینک

می دانید که گوگل با خرید بک لینک و بک لینک های پولی به شدت مخالف است و اگر متوجه بشود که شما از بک لینک های پولی استفاده کردید، یا بک لینک می فروشید، رنک سایت شما پایین خواهد آمد.مثلا  اگر در سایت خود، تبلیغ سایت های دیگر را انجام می دهید،لینک آنان را nofollow کنید، با اینکار گوگل متوجه می شود شما بابت بک لینک پولی دریافت نکرده اید.

3- nofollow کردن لینک های خارجی در وردپرس برای جلوگیری از حفظ اعتبار سایت

اینکه از سایت های دیگر لینک بگیرید خوب است، اما اگر لینک های خارجی را بدون nofollow رها کنید، اعتبار خود را به آن سایت می دهید همانطور که دیگران به شما لینک داده اند و به اعتبار سایت شما افزودند.

خوب حالا سراغ چگونگی استفاده از nofollow می رویم:

می توانید از دو روش استفاده کنید؛افزونه و کد(این دو هیچ تفاوتی با هم ندارند)

کد:

برای استفاده از خاصیت nofollow از کد rel=”nofollow”  استفاده کنید:

<a href="https://webmaster98.com" rel="nofollow ">وبمستر 98</a>

باید لینک را در حالت ویرایش باز کنید و ان را تغیر دهید.

راه دوم استفاده از افزونه title and nofollow for links است.این افزونه در مخزن وردپرس وجود دارد، یعنی می توانید با جستجوی نام افزونه در سایت وردپرس و یا در وردپرس خودتان، افزونه را نصب نمایید.

بعد از نصب افزونه، ظاهرا تغیری ایجاد نشده است، اما هنگامی که بخواهیم لینک بدهیم گزینه ای با نام Add rel=”nofollow” to link  می بینیم که لینک مارا به راحتی nofollow می کند.

مطلب تمام نشده است، می خواهم یک افزونه دیگر نیز معرفی کنم.

 افزونه nofollow extlink یکی دیگر از افزونه در زمینه nofollow کردن لینک است که بیش از 10.000 نصب فعال دارد.پس از نصب که طریقه اش را در بالا توضیح دادم، به منوی تنظیمات وردپرس بروید و زیر منوی nofollow extlink را انتخاب کنید.

پس از مراجعه به صفحه تنظیمات افزونه، گزینه Apply nofollow to Menu را فعال کنید.با تنظیم کردن این قسمت، تمامی لینک های خارجی شما به حالت nofollow تغیر می کند و در یک زبانه جدید باز می شود.البته می توانید بعضی از دامنه های دلخواه را از این قاعده مستثنی کنید:

در همان صفحه زیر گزینه Apply nofollow to Menu، عبازتی به نام Exclude Domains  وجود دارد، دامنه های دلخواه را وارد کنید و با کاما(,) جدا کنید.

دقت داشته باشید که با اضافه کردن این کد قالب وردپرس سایت شما هیچ تغییری نمیکند و اصلا مهم نیست که شما از کدام قالب استفاده میکنید به هر حال سایت شما نمایش داده میشود و اگر زمانی قالب سایتتون رو تغییر دادید بازم این کد ها ثابت هستند.

توجه کنید فقط و فقط دامنه را وارد کنید(بدون www و http://)

[button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/title-and-nofollow-for-links.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

[button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/title-and-nofollow-for-links.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *