آموزش وردپرس

نمایش تصادفی پست ها در وردپرس

گاهی اوقات بجای اینکه بخواهید مطالب سایت خود را با ترتیب خاصی در سایت قرار دهید میخواهید این مطالب را بصورت تصادفی در سایت وردپرس قرار دهید. برای نمایش تصادفی پست ها در وردپرس دو روش وجود دارد که یکی از آنها استفاده از کد می باشد و دیگری استفاده از افزونه می باشد. در این بخش از آموزش وردپرس نحوه انجام این کار را شرح میدهیم.

در حالت پیشفرض وردپرس پست ها را بصورت معکوس مرتب می کند و به کاربران نمایش می دهد. یعنی جدید ترین پست را در ابتدای لیست نمایش می دهد. کاربران معمولا دوست ندارند پست های قدیمی سایت را ببینند مخصوصا در سایت های خبری. اما در بعضی سایت ها نمایش پست ها بصورت تصادفی می تواند موجب تغییر فضای سایت شما شود.

استفاده از کد برای نمایش تصادفی پست ها در وردپرس

در این بخش می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگومه می توانید یک دکمه نمایش تصادفی مطالب سایت در وردپرس اینجاد کنید و از آن برای نمایش مطالب بصورت تصادفی استفاده کنید.

برای ایجاد این بخش از سایت لازم است کد زیر را در فایل function.php اضافه کنید.این فایل در پوشه قالب شما قرار دارد و از طریق File Manger هاستتون میتونید به اون دسترسی پیدا بکنید

 

add_action('init','random_post');
function random_post() {
    global $wp;
    $wp->add_query_var('random');
    add_rewrite_rule('random/?$', 'index.php?random=1', 'top');
}
 
add_action('template_redirect','random_template');
function random_template() {
    if (get_query_var('random') == 1) {
        $posts = get_posts('post_type=post&orderby=rand&numberposts=1');
        foreach($posts as $post) {
            $link = get_permalink($post);
        }
        wp_redirect($link,307);
        exit;
    }
}

پس از افزودن کد بالا در هر بخشی از سایت که میخواهید دکمه نمایش تصادفی مطالب قرار گیرد یک لینک با استفاده از تگ a به شکل زیر درست کنید

<a href="/?random=1">Random Post</a>

 

با اینکار دکمه مورد نظر ایجاد می شود و بجای نمایش ترتیبی و پشت سر هم مطالب، می توانید آنها را در بصورت تصادفی در هر بخشی از قالب سایت وردپرس خود قرار دهید.

 

استفاده از افزونه برای نمایش تصادفی پست ها در وردپرس

روش دیگر برای نمایش تصادفی پست ها در وردپرس استفاده از افزونه Advanced Random Posts Widget می باشد. با نصب و فعالسازی این افزونه در ناحیه ابزارک ها یک ابزارک جدید اضافه می شود که در آن می توانید مشخص کنید چه تعداد پست و در کدام بخش سایت بصورت تصادفی نمایش داده شوند.

پست تصادفی در وردپرس

نمایش پست های تصادفی در وردپرس

با کشیدن ابزارک به ساید بار یا هر بخش دیگری از قالب وردپرس می توان پست های تصادفی را در آن بخش نمایش داد. نام این ابزارک Random Post میباشد.

 

پست تصادفی در وردپرس

نمایش پست های تصادفی در وردپرس

با انتخاب ابزارک Random Post می توانید وارد بخش تنظیمات آن شوید و آیتم های مورد نظر خود را انتخاب نمایید. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید می توانید پست های sticky را از این قاعده مستثنا کنید. در قسمت دیگر تنظیمات می توانید تعداد پست های تصادفی مه می خواهید در ابزارک نمایش داده شوند را مشخص کنید. و در قسمت بعد آن می توانید نوع پستی که میخواهید تصادفی نمایش داده شود را انتخاب کنید. نوع پست در اینجا می تواند نوشته ها یا برگه ها یا رسانه باشد.

 

پست تصادفی در وردپرس

نمایش پست های تصادفی در وردپرس

 

علاوه بر پست ها با استفاده از این ابزارک می توانید عکس ها را نیز بصورت تصادفی نمایش دهید. از دیگر امکاناتی که این افزونه دارد امکان اضافه کردن کدهای HTML قبل و بعد از پست می باشد. پس از اعمال تغییرات باید ابزارک را در بخش مناسبی از قالب وردپرس خود قرار دهید.

 

نمایش پست های تصادفی در وردپرس

نمایش پست های تصادفی در وردپرس

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس. اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات بیان کنید تا راهنمایی شوید. در صورتیکه نیاز به قالب وردپرس دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *