آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

حذف خودکار رونوشت

آموزش حذف خودکار رونوشت

رونوشت چیست و چه کاربردی دارد؟ همانطور که از اسم رونوشت مشخص است به معنای تهیه کردن یک پیش نوشته یا نسخه دیگری از یک نوشته به اصطلاح کپی نوشته اصلی ، بالواقع در وردپرس واژه رونوشت معنایی کاربردی تر می باید ، به این صورت که ازمطلب یا نوشته ای که هم اکنون ایجاد می کنید یا ویرایش می کنید یک رونوشت تهیه می کند و هنگام رویداد وقایعی مثل قطعی برق یا بسته شدن مرورگر یا عدم ذخیره کردن مطلب و ….از نوشته شما به اصطلاح کاربردی یک ( بک آپ ) یا یک نسخه نگهداری می کند تا بعد از برطرف شدن مشکل و یا هر زمانی که خواستید بتوانید از آن قسمتی که نگهداری شده استفاده کنید .

رونوشت ها در وردپرس

رونوشت ها در وردپرس

مزایا و معایب تهیه رونوشت توسط وردپرس

یکی از مزایای تهیه رونوشت توسط وردپرس این است که اگر شما در حال نوشتن یک مطلب یا ویرایش یک پست باشید و موردی پیش بیاید که منجر به از دست رفتن مطلب بشود یک نسخه رونوشت از پست شما تهیه می کند تا زحمات شما از بین نرود و چندی بعد نیز امکان استفاده آن قسمت از نوشته را داشته باشید.

همچنین فرقی نمیکند که شما در سایت خود از کدام قالب وردپرس استفاده میکنید، به هر حال میتوانید با استفاده از این روش که در خود هسته وردپرس قرار دارد سایت خود را مدیریت بکنید.

معایبی که این روش دارد این است : به طور پیش فرض سیستم مدیریت محتوای وردپرس تا حداقل 25 رونوشت یا revision نگهداری می کند و این کار سبب می شود که دیتابیس شما سنگین شود و در نتیجه سرعت لود سایت کم تر بشود که این مورد به تنهایی می تواند روی سئو و رتبه سایت شما تاثیر گذار باشد و در حال حاضر که سئو بسیار مهم جلوه می کند بهتر است که با راه حلی که ادامه ذکر می کنیم جلوی این مسئله هر چند کوچک را بگیرید و اقدام به حذف خودکار رونوشت ها نمایید . با ما همراه باشید :

چگونگی حذف رونوشت یا کم کردن تعداد رونوشت ها

1. استفاده از قطعه کد و قرار دادن در فایل کانفیگ یا در قالب وردپرس سایت

برای جلوگیری از سنگین شدن دیتابیس که در نهایت منجر به کاهش رتبه سایت شما می شود می توانید از قطعه کدی استفاده کنید که تنها 4 مورد آخرین رونوشت ها را ذخیره و نگهداری کند.

برای این کار به  فایل wp.config.php بروید و سپس قطعه کد زیر را استفاده کنید :

;define( ‘WP_POST_REVISIONS’, 4 )

با استفاده از این قطعه کد شما می توانید تعداد رونوشت ها را تعیین نمایید که در این قسمت ما با انتخاب عدد4 ، تعداد 4 رونوشت را انتخاب کردیم . شما می توانید با توجه به صلاح دید و سلیقه خودتان این عدد را تغییر دهید.

2. استفاده از افزونه

همچنین اگر نخواهید از قطعه کد بالا استفاده کنید می توانید با نصب افزونه اقدام به حذف رونوشت ها کنید. افزونه های بسیاری در این باره به وجود آمده اند که هر کدام تنظیمات خاصی دارند و شما می توانید با نصب و فعال سازیشان به راحتی به مدیریت رونوشت های وبسایت خود بپردازید.

در زیر چند افزونه با این کارایی را نام می بریم :

Delete Post Revisions ، Better Delete Revision ، Simple Revisions Delete

می توانید برای یافتن اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از این افزونه ها به مخزن افزونه های وردپرسی مراجعه نمایید و یا درصوررت امکان اقدام به ترجمه هر یک از این افزونه ها نموده و برای خود درآمدی داشته باشید.

با تشکر از همراهی شما با مقاله حذف خودکار رونوشت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکل یا پیشنهادی داشتید در قسمت نظرات اعلام نمایید تا راهنمایی شوید. همچنین در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه نمایید.

author-avatar

درباره سحر علیزاده

کارشناسی IT .علاقه مند به وب و چالشهای آن . در زمینه طراحی سایت ، سئو فعالیت می کنم . فی الحال نویسنده وبمستر98 هستم و سعی میکنم مطالب فنی خوبی منتشر کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *