آموزش وردپرس

عنوان استاندارد در وردپرس

عنوان استاندارد در وردپرس

در حال حاضز تعداد بسیار زیادی وبسایت در حوزه های مختلف در اینترنت در حال فعالیت می باشند. حجم بالایی از مطالب در اختیار کاربران قرار دارد. اگر شما با  یک عنوان چشم نواز در این عرصه رقابت حاضر شوید، کاربران سایت شما همواره مطالب شما را بخاطر خواهند سپرد. در این بخش از آموزش وردپرس میخواهیم عنوان های استاندارد در وردپرس را به شما معرفی کرده و نحوه استفاده از عنوان های استاندارد در وب سایت های وردپرسی را به شما آموزش دهیم. ابتدا چند عامل را در انتخاب عنوان مطالب در وب سایت خود را باید  رعایت نمایید، که در اینجا به اختصار آن ها را توضیح می دهیم.

ویژگی های عنوان استاندارد در وردپرس

شما باید عنوانی را انتخاب نمایید که به خوبی ویژگی ها و صفات بارز محصول شما را نمایش دهد اما این صفات نباید مبالغه آمیز باشد و عدم اطمینان کاربر را از آن عنوان به دنبال داشته باشد. نباید تعداد کاراکترهای عنوان زیاد باشد که کاربر ار خواندن آن خسته شود. اگر عنوانی را انتخاب کردید و بعدها عنوان بهتری به ذهنتان رسید تعصب نداشته باشید و بلافاصله آن را عوض کنید. این به پویایی وب سایت شما کمک می کند. از کلمات کلیدی در عنوان خود استفاده کنید.

 

تعداد کاراکترهای عنوان

تعداد کاراکتر های عنوان بسیار کم نباشد که نتوانید منظور خو را برسانید. معمولا بین پنج تا دوازده کاراکتر برای عنوان مناسب می باشد. در آخر از عنوان های متفاوت و منحصر به فرد هم استفاده کنید و سعی کنید متفاوت باشید. شاید برای عنوان هایی که مورد استفاده قرار می دهید تعداد کاراکتر خاصی را در نظر گرفته اید و مشاهده کرده اید که هنگامی که تعداد کلمات عنوان شما بیش از یک خط شده است. نظم کلمات برهم ریخته و در واقع بریده شده اند و در انتهای آن سه نقطه قرار میگیرد.

در این آموزش قصد داریم که قطعه کدی را در اختیار شما قرار دهیم که به وسیله ی آن بتوانید مشکل خود را در وب سایت وردپرسی خود رفع کرده و استاندارد مورد نظر را جهت خوانایی بهتر و استفاده از ساختار مناسب رعایت نمایید. این قطعه کد به شما اجازه می دهد تا تعداد کاراکترهای موجود در عنوان مطالب در وب سایت خود را کنترل کنید. اگر تعداد کاراکتر عنوان مطالبتان بیش از حد مجاز شد اخطار مناسب را به شما بدهد. در واقع منظور از کنترل تعداد کاراکتر های عنوان کاهش کاراکتر های عنوان مورد استفاده شما در وب سایت می باشد .

علاوه بر قطعه کدی که در اختیار شما قرار می دهیم ،شما می توانید از افزونه ها ی ورد پرسی نیز به منظور کنترل تعداد کاراکتر و یا کاهش کاراکترها ی عنوان استفاده کنید.

نحوه استفاده از قطعه کد برای کنترل تعداد کاراکترهای عنوان

ابتدا باید قطعه کد زیر را درون کوئری مورد نظر خود قرار دهید، سپس تعداد  کاراکترهای مد نظرتان را برای عنوان مطالب وب سایت با ساختار وردپرس را در درون کد مشخص نمایید. اگر می خواهید که در صورت زیاد بودن تعداد حروف و یا کاراکتر های عنوان مطالب تان سه نقطه نمایش داده نشود، می توانید کاراکتری دیگر را به صورت دلخواه انتخاب نمایید.

در پایان برای استفاده از عنوان مورد نظرتان از ، قطعه کد دوم به جایThe_title در کوئری استفاده نمایید.

<?php if (strlen(the_title('','',FALSE)) > 40) {
$title_short = substr(the_title('','',FALSE), 0, 40);
preg_match('/^(.*)\s/s', $title_short, $matches);
if ($matches[1]) $title_short = $matches[1];
$title_short = $title_short.' ...';
} else {
$title_short = the_title('','',FALSE);
} ?>
// code 2 - replace by the_title
 
 
 
<div class="kianoosh-ronakweb"><?php echo $title_short ?></div>

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس. اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات بیان کنید تا راهنمایی شوید. در صورتیکه نیاز به قالب وردپرس دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *