آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

رایج ترین اشتباهات در مدیریت وب سایت

رایج ترین اشتباهات در مدیریت وب سایت

امروز همراه ما باشید با پستی مهم به ویژه برای مدیران وب سایت. رایج ترین اشتباهات در مدیریت وب سایت، موضوع بخش آموزش وردپرس ما می باشد. طراحی سایت هم مانند دیگرعوامل دستخوش تغییرات و دگرگونی های مداوم پیشرفت تکنولوژی و بهبود تکنیک های طراحی شده است و چه بسا طراحان بسیاری به علت مشغله کاری زیاد و درگیری با پروژه ها، کسب درآمد مالی، نداشتن وقت برای کسب اطلاعات جدید و بروز کردن اطلاعات خود و یا حتی به اصرار خود مشتری در طراحی وب سایت ها از همان روش و تکنیک های قبل استفاده میکنند که این کار اشتباهمی باشد. یک طراح برای طراحی سایت حرفه ای باید از متد های جدید استفاده کند که این کار مستلزم آپدیت اطلاعات و دانش خود در طراحی می باشد.

رایج ترین اشتباهات در مدیریت وب سایت

حال می خواهیم مهمترین اشتباهات رایجی که امروزه در مدیریت قالب وردپرس اتفاق می افتد را بررسی نماییم.

 • استفاده از انیمیشن ها و تصاویر متحرک

در گذشته طراحان در طراحی سایت از فلش اینترو استفاده میکردند. آن ها با استفاده از انیمشین و تصاویر متحرک جذابیت خاصی به سایت ها می دادند، البته این موضوع باعث کند شدن سرعت سایت و دیرلود شدن صفحات بود که خیلی مورد پسند کاربران و همچنین طراحان قرار نگرفت و کم کم این شیوه در بین طراحان از بین رفت اما با این حال هنوز هم طراحانی وجود دارند که از این تکنیک استفاده می کنند.

 • فراموش کردن تهیه نسخه پشتیبان

  رایج ترین اشتباهات در مدیریت وب سایت

  رایج ترین اشتباهات در مدیریت وب سایت

یکی از بزرگترین اشتباهات یک مدیر وب سایت تهیه نکردن نسخه پشتیبان است. این امر بسیار مهم است و میتواند در چشم بهم زدنی وب سایت شما را به نابودی بکشاند. این را بدانید که ممکن است شما چندین سال به یک وب سایت کار کنید اما در یک روز طی اتفاقاتی تمامی اطلاعات حذف گردند. پس تهیه نسخه پشتیبان خیلی خیلی مهم است.

 • اجرا نشدن بر روی دستگاه های موبایل

با افزایش روزافزون کاربران موبایلی استفاده از تکنیکی که آن ها بتوانند نمایش بهتری از یک وب سایت را در تلفن های همراه خود داشته باشند اهمیت بسیاری پیدا کرد. با بوجود آمدن  CSS3 و طراحی ریسپانسیو، این امکان برای طراحان فراهم شد که در زمان کوتاه بهترین نتیجه را از طراحی یک سایت بگیرند که مناسب با هر نوع دستگاهی باشد. امروزه عدم استفاده از این روش برای نسخه های موبایل یک ضعف بزرگ به حساب میاید.

 • ساختن فاوآیکون

فاوآیکون عنصری حیاتی برای وب سایت شما می باشد، در واقع حکم شناسنامه وب سایت وردپرسی شما را دارد و با فاوآیکون شناخته می شود. پس برای وب سایت خود فاوآیکون بسازید.

 • سئو

  رایج ترین اشتباهات در مدیریت وب سایت

  رایج ترین اشتباهات در مدیریت وب سایت

به سئو و رتبه وب سایت خود بسیار توجه کنید. وقتی سایتی از سئو خوبی برخوردار نیست در واقع آمار بازدیدکنندگان پایینی دارد و نمی تواند از آن کسب درآمد کند.

 • به روز رسانی را فراموش نکنید!!!

در هر زمان که ویرایش جدید پوسته  و قالب وردپرس و افزونه های وردپرسشما منتشر شد حتما آن را بروز رسانی کنید زیرا امنیت وب سایت شما را تا حد زیادی بالا برده و از طرفی امکانات جدیدی برای آن فراهم می کند.

 • توجه به دیدگاه ها

قسمت دیدگاه ها را حتما جدی بگیرید و آنها را تایید و بررسی نمایید. در صورت لزوم پاسخ گو باشید تا حس اعتماد بین کاربران شما ایجاد گردد که کسی هست پاسخ گوی مسائل آنان باشد.

 • طراحی هوشمندانه فرم تماس با ما

این فرم در واقع راه ارتباطی بین شما و کاربران و در واقع دنیای بیرون از وب سایت می باشد، پس مهم است که این فرم را هر چه بهتر  و در عین حال زیبا و متفاوت طراحی نمایید.

نکاتی که در بالا آموزش داده شد در واقع رایج ترین اشتباهات در مدیریت وب سایت می باشد که بی توجهی به هر کدام از موارد بالا ممکن است آسیب جدی به وب سایت شما وارد نماید. پس بهتر است برای داشتن یک وب سایت موفق این نکات را رعایت کنید.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس. در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *