آموزش وردپرس

پیدا کردن id دسته بندی، کامنت، مطلب و کاربر در وردپرس

پیدا کردن آیدی پست در وردپرس

چند روز پیش یک کاربر از من خواست تا id مطلب او را برایش پیدا کنم،من اینکار را برای او انجام دادم و گفتکم این مطلب را در وبمستر98 انتشار دهم شاید شما هم استفاده کردید. در وردپرس گاهی لازم می شود که id مطالب ،کامنت، کاربر یا دسته بندی را پیدا کنیم و از آن استفاده کنیم. id در واقع یک شماره منحصر به فرد در پایگاه داده وردپرس شماست که برای هر مطلب،کامنت ،کاربر و دسته بندی تعیین می شود و اصلا فرق نمیکند که شما از کدام قالب وردپرس استفاده میکنید.

وردپرس از پایگاه داده MySQL برای ثبت و بازیابی اطلاعات استفاده می کند،در مورد چگونگی مدیریت آن، به زودی مطلبی انتشار خواهم داد.

چگونگی پیدا کردن id مطالب در وردپرس

وارد پیشخوان وردپرس خودتون بشید،حالا به بخش نوشته و همه ی نوشته ها بروید،سپس روی مطلبی که دنبال شناسه آن هستید کلیک کنید،در قسمت url مسلب می توانید شناسه(id) را پیدا کنید.

روش یافتن id مطالب در وردپرس

روش یافتن id مطالب در وردپرس

اگر میخواهید شناسه یک صفحه را پیدا کنید،همین کار را انجام دهید با این تفاوت که به جای نوشته ها به صفحه ها مراجعه کنید.

چگونگی پیدا کردن id دسته بندی در وردپرس

این هم مانند پیدا کردن شناسه یک مطلب است .به بخش نوشته ها و دسته بندی ها بروید،دسته بندی دلخواه را انتخاب کنید ،وردپرس آن را برای شما در یک ویرایشگر باز میکند و می توانید از طریق آدرس url شناسه را پیدا کنید:

روش پیدا کردن id برچسب ها در وردپرس

چگونگی پیدا کردن id نظرات

اویلن کاری که باید انجام دهید این است که انتخاب کنید دنبال شناسه کدام کامنت هستید؟ سپس به بخش نظرات در داشبورد مدیریت وردپرس بروید>نطر مورد علاقه را انتخاب کنید،وردپرس آن را در یک ویرایشگر باز می کند،در url میتوانید شناسه را پیدا کنید.

پیدا کردن id نظرات در وردپرس

چگونگی پیدا کردن id کاربر

همانطور که در مراحل قبل صحبت کردیم، باید کاربران را هم در صفحه ی ویرایش باز کنید! بدین منظور وارد کاربران>همه ی کاربران بشوید،سپس کاربر مورد نظر را در حالت ویرایش باز کنید،میتوانید از url شناسه کاربر را به راحتی پیدا کنید.

روش پیدا کردن id کاربران در وردپرس

یک راه دیگر فقط برای پیدا کردن id در وردپرس وجود دارد!

توضیحات افزونه پیدا کردن id در وردپرس – افزونه پیدا کردن شناسه در وردپرس

همیشه میخواستم یک جستجوی سریع برای شناسه مطالب در وردپرس انجام دهم!دیدم این مشکل را بسیاری از کاربران وردپرس دارند،بنابر این تصمیم گرفتم افزونه ای به نام Search By ID ایجاد کنم

امکانات

  • برای انواع پست ها و رسانه ها و صفحات کار می کند
  • هیچ پیکربندی نیاز ندارد
  • عملکر front-end وجود ندارد
  • عملکر back-end وجود دارد
  • لازم نیست هیچ جدولی به پایگاه داده خودتان اضافه کنید

این افزونه بیش از 2000 نصب فعال دارد و دارای پنج امتیاز از سوی کاربران است و مشکل ناسازگاری با قالب وردپرس شما را ندارد این افزونه در مخزن وردپرس فعال است، یعنی می توانید با مراجعه به سایت وردپرس و جستجوی نام افزونه و دانلود آن یا با جستوی نام افزونه در وردپرس خودتان آن را نصب نمایید. اسم افزونه : search by id

افزونه را از انتهای همین مطلب دانلود،آپلود و نصب نمایید

[button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/search-by-id.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *