آموزش وردپرس, مقالات وردپرس, وبلاگ

آموزش افزودن فیلتر به پست ها و برگه ها در وردپرس

افزودن فیلتر به مطالب وردپرس

همیشه یکی از کار های مفیدی که وبمستر ها میتوانند برای سریعتر رساندن بازدیدکنندگان سایت به مطلبی که میخواهند میتوانند انجام دهند، اعمال فیلترینگ موجب میشود تا کاربران دقیقا در سایت شما به مطلبی که میخواهند برسند، تا کنون ما فقط فیلرینگ را در قالب فروشگاهی دیده بودیم اما امروز در این مطلب آموزش وردپرس به شما یاد خواهیم داد که چگونه برای مطلب و نوشته های سایت هم فیلتر اضافه بکنید.

زمانی که شما در سایت خودتان مطالب و پست های بسیار زیادی داشته باشید و شرایط به نجوی باشد که با جستجو کردن امکان نمایش و رساندن پست مورد نظر به کاربر نباشد بهترین کار استفاده از فیلرینگ میباشد کاربرا ن میتوانند در وردپرس جستجو و فیلتری قدرتمند داشته باشند که بر اساس کلمه کلیدی، برچسب، و دسته بندی به مطلبی که میخواهند برسند. این روش بسیار تثیر گزار میباشد و جستجوی سایت شما را بسیار حرفه ای و قدرتمند میکند.در وردپرس فقط محدود قالب وردپرس هایی میتوانید پیدا بکنید که خودشان بصورت پیش فرض این فیلتر پست ها را داشته باشند- همانند قالب جنه یا قالب jannah .

برای آموزش افزودن فیلتر به پست ها و برگه ها در وردپرس روش های متعددی وجود دارد و افزونه های بسیار زیادی نیز برای اینکار ارائه شده اند اما امروز بهترین افزونه برای فیلتر کردن مطالب را برای شما آماده کرده ایم. افزونه ای که در زیر معرفی کرده ایم تاثیری بر روی سرعت لود شدن سایت ندارد و تا کنون بیش از 20 هزار نصب فعال داشته است علاوه بر این کدنویسی این افزونه به گون های میباشد که تداخل با قالب وردپرس فعال در سایت شما نیز ندارد.

افزونه فیلتر کردن مطالب در وردپرس

افزونه فیلتر کردن مطالب در وردپرس

افزونه فیلتر کردن مطالب در وردپرس Search & Filter

با این افزونه شما میتوانید جستجو های سایت خودتون رو بر اساس دسته بندی،‌برچسب ها ،‌نظرات مشتریان، تاریخ و زمان، انوع پست ها (مثلا گالری ،‌ متن، ویدئو و… که وابسته به قالب وردپرس سایت شما دارد) انجام بدهید و یا استایل و ظاهر فیلد ها را نیز میتوانید با سلیقه خودتان سفارشی سازی بکنید و بصورت dropdowns, checkboxes, دمه های انتخابی رادیو و چند انتخابی برای فیلتر کردن استفاده بکنید. البته ظاهر اصلی این فرم را قالب وردپرس سایت شما تشکیل میدهد.

افزونه فیلتر کردن مطالب در وردپرس Search & Filter به 2 صورت ارائه شده است، نسخه رایگان و نسخه پریمیوم، تفاوت های نسخه رایگان و پریمیوم در امکانات این 2 میباشد مثلا در نسخه پریمیوم نتایج جستجو ها بصورت Ajax و بدون ریفرش شدن صفحه انجام میشود یا در نسخه پریمیوم این افزونه از چند زبانه شدن با افزونه WPML پشتیبامی میکند و یکسری امکانات دیگر مانند امکان ساختن فیلتر مطالب در وردپرس با استفاده از Drag & Drop و کشیدن و رها کردن المان ها خودتان فرم و صفحه فیلتر را درست بکنید.

افزونه فیلتر کردن مطالب در وردپرس Search & Filter یک افزونه رایگان میباشد و در مخزن وردپرس قرار دارد و شما میتوانید براحتیا ین افزونه را دریافت بکنید، همچنین لینک دانلود افزونه و صفحه افزونه هم در انتهای این مطلب قرار گرفته و شما میتوانید از طریق این لینک ها به افزونه دسترسی داشته باشید.

بعد از نصب کردن افزونه فیلتر کردن مطالب در وردپرس Search & Filter در منوی سمت راست پیشخوان وردپرس یک گزینه به نام Search & Replace اضافه میشود و شما به تنظیمات این افزونه در این قسمت دسترسی خواهید داشت.

تنظیمات افزونه Search & Filter

تنظیمات افزونه Search & Filter

 افزونه فیلتر پست ها در وردپرس Search & Filter با استفاده از شورت کد ها کار میکند بخاطر همین، شما میتوانید حتی در سایدبار های سایتتون، در بین مطالب سایتتون، درهدر و فوتر و هر قسمتی که خواستید از این افزونه استفاده بکنید فقط کافیست که شورت کدی که این افزونه دارد را به سایتتون اضافه بکنید. مثلا برای نمایش فیلتر پست ها + فیلدر جستجو و فیلتر بر اساس دسته بندی و تگ ها از شورت کد زیر میتوانید استفاده بکنید

[codesyntax ]

[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]

[/codesyntax]

همچنین در صورتی که میخواهید این افزونه رو در بین کد های قالبتون قرار بدید میتوانید براحتی از کد زیر استفاده بکنید

[codesyntax lang=”php”]

<?php echo do_shortcode('[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]'); ?>

[/codesyntax]

بعد از قرار دادن شورت کد بالا، افزونه فیلتر مطالب در وردپرس همانند شکل زیر نمایش داده میشود:

پیش نمایش افزونه Search & Filter

پیش نمایش افزونه Search & Filter

در افزونه فیلتر مطالب در وردپرس شما میتوانید با سلیقه خودتان فیلد های دیگری را نیز اضافه بکنید که فیلتر دن بر اساس این فیلد ها نیز باشد مثلا میتوانید بر اساس تاریخ و زمان انتشار مطالب نیز فیلتر خود را انجام دهید برای اینکه تعداد فیلد های که در بخش فیلتر نمایش داده میشوند را کم یا زیاد بکنید با بعد از کلمه fields= اسم فیلد های خودتان را قرار دهید. مثلا در کد زیر فیلتر مطالب وردپرس بر اساس دسته بندی، نوع پست، برچسب های محصول، و تاریخ انتشار محصول میباشد:

[codesyntax]

[searchandfilter fields="search,category,post_tag,post_types,post_date"]

[/codesyntax]

و نتیجه کد بالا عکس زیر خواهد شد:

فیلد های سفارشی افزونه Search & Filter

فیلد های سفارشی افزونه Search & Filter

کار با افزونه بسیار ساده میباشد اما مستندات کامل افزونه نیز ارائه شده و شما میتوانید از راهنمایی هایی که در مستندات افزونه وجود دارد نیز استفاده بکنید

[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/search-filter/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/search-filter.1.2.9.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”http://docs.designsandcode.com/search-filter/” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مستندات افزونه[/button]

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *