آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

آموزش ساخت آمارگیر بازدید مطالب در وردپرس بدون افزونه

آموزش نمایش تعداد بازدید مطالب در وردپرس

در این مقاله آموزش ساخت آمارگیر بازدید مطالب در وردپرس رو برای شما قرار داده ایم. در این روش از هیچ افزونه ای استفاده نمیشود و کاملا خودمان یک افزونه آمارگیر برای سایت درست میکنیم. علت اینکه آموزش ساخت آمارگیر بازدید مطالب در وردپرس را برای شما قرار داده ایم بدلیل این میباشد که نصب کردن افزونه های آمارگیر فشار زیادی به سرور شما وارد میکند و برای اینکه این فشار بر روی سرور شما کمتر شود بهترین روش استفاده کردن از افزونه های اختصاصی یا افزونه ای بهینه میباشد، علت فشار بالا سرور ریفرش کردن مداوم و پشت سر هم و چک کردن پشت سر هم بازدیدکنندگان میباشد و خیلی اوقات هم دیده ایم که پشتیبان هاست ها مشتریانی که افزونه های آمارگیر استفاده بکنند را ساسبند میکنند و اجازه استفاده از خدمات رو بهشون نمیدن.

نمایش تعداد بازدید های یک مطلب علاوه بر اینکه در کاربران سایت شما ایجاد اعتبار میکند و سایت شما را معتبر نمایش میدهد ، موجب میشود تا در بعضی از مطالب که بازدید بالایی دارند، کاربران شما مشتاق به خواندن مطالب سایت شوند. همچنین امروزه در اکثر قالب وردپرس های موجود در بازار همانند قالب GoodNews یا قالب جنه بصورت پیش فرض این قابلیت نمایش تعداد بازدید مطالب وجود دارد اما شاید قالبی که شما استفاده میکنید در سایتتون همچنین اماری نداشته باشد بخاطر همین شما میتوانید با آموزش امروز براحتی این قابلیت را به سایت خودتون اضافه بکنید.

آموزش ساخت آمارگیر بازدید مطالب در وردپرس بدون افزونه :

قبل از هر کاری شما باید کد های زیر را در فایل Functions.php قالب وردپرس خودتون قرار بدید، این فایل در پوشه wp-content/themes/tname قرار دارد که در این مسیر tname اسم قالب فعال در سایت شما میباشد.

function getPostViews($postID){
$count_key = 'post_views_count';
$count = get_post_meta($postID, $count_key, true);
if($count==''){
delete_post_meta($postID, $count_key);
add_post_meta($postID, $count_key, '0');
return "0 بازدید";
}
return $count.' بازدید';
}
function setPostViews($postID) {
$count_key = 'post_views_count';
$count = get_post_meta($postID, $count_key, true);
if($count==''){
$count = 0;
delete_post_meta($postID, $count_key);
add_post_meta($postID, $count_key, '0');
}else{
$count++;
update_post_meta($postID, $count_key, $count);
}
}
remove_action( 'wp_head', 'adjacent_posts_rel_link_wp_head', 10, 0);

دقت داشته باشید که کد های بالا را باید در مکانی مناسب قرار دهید و بعد از اضافه کردن آن شما قابلیت شمارش تعداد بازدیدمطالب به وردپرس را فراهم کرده اید و اکنون که وردپرس بصورت خودکار تعداد بازدید مطالب سایت شما را محاصبه میکند اما در جایی نمایش نمیدهد. برای نمایش تعداد بازدید مطالب در وردپرس شما باید مکان مناسب آن را پیدا بکنید. برای اینکار از inspect element مرورگرتون میتونید استفاده بکنید، یکی از مطالب رو باز بکنید و در همان بالای مطلبدر کنار عنوان که متا و توضیحات پست ها و دسته بندی ها نمایش داده میشود میتوانید class و مکانی که باید کد نمایش تعداد بازدید را قرار دهید را بیابید.

inspect-element مرورگر

با inspect-element مرورگر میتوانید class و مکانی که باید کد های شما قرار بگیرد را پیدا بکنید، مثلا در عکس بالا باید کد آمارگیر خودمان را در بین ت’ mom-post-meta قرار دهیم.

هم اکنون شما باید در پوشه قالب خودتان در کنار فایل functions.php به دنبال یک فایل به نام single.php باشید و کد زیررا در آن قرار دهید:

<?php
setPostViews(get_the_ID());
?>

با اضافه کردن کد بالا، تعداد بازدید مطالب در وردپرس براحتی در سایت شما نمایش داده میشود.با تشکر از همراهی شما دوستان، در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید میتوانید در وبمستر98 قالب خودتان را تهیه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *