آموزش وردپرس

ابزارهایی جهت ساخت نسخه موبایل در وردپرس

ابزارهایی جهت ساخت نسخه موبایل در وردپرس

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان وردپرسی امیدوارم که ایام به کام باشد.بعد از کلی مطالعه و جستجوهای فراوان , به سراغ منابع  onextrapixel رفته و سعی کردیم با یکی از مباحث شیرین و چالش برانگیز دنیای وردپرس با شما خوبان باشیم .علاوه بر سوالات و چالش های معروف وردپرسی مساله ایی که وجود دارد مساله وبسایت و هماهنگی آن با انواع متفاوت سیستم ها و مدل های مختلف موبایل و تبلت در دنیای پیشرفته امروز است . همانطور که در زندگی امروز هر کدام از ماها با آن مواجه هستیم جستجوها توسط این ابزارها صورت میپذیردو حتی بازدیده های موبایلی در برخی موارد رکورد زده است. از این رو توانسته توجه گوگل و سایر موتورهای جستجو را بخود جلب کند.مجموعه ایی به نام OPX اولین مجموعه ایی بود که برای جمع آوری و تحلیل ابزارهایی که برای نسخه های موبایل وردپرس دست و پا می کنند اقدام کرد.

مقوله رایگان بودن موضوعی است که ما در این مطلب به آن پرداخته ایم .هنگامی که فردی محتوایی را انتشار میدهد این محتوا بصورت رایگان در جستجوگرها ثبت میشود و برای بیشتر سیستم ها امکان اجرای آن فراهم میشود. این امکانات برای دستگاه های مدرن توسط جستجوگر ها فراهم شده است که نمیتوانند صفحات وب سایت را به همان مدلی که در PC هستند به کاربر ارائه دهد (نشان دهد). این موضوع برای مالکین وب سایتها ممکن است اصلا خوشایند نباشد و ایراد دیگری که میتوان برای آن گرفت این است که فقط دستگاههای مدرن میتوانند صفحات وب سایت  را ببینند و نمیتوان از آنها برای امکانات رایگان توقع بیشتری داشت.شما فرض کنید یک وب سایت نسخه موبایلی ندارد.در این صورت چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ شک نداشته باشید که بازدیدکنندگان موبایلی برای دیدن این وب سایت سردر گم شده وعذاب خواهند کشید و بیشتر آنها با توابع و پلاگین های در نظر گرفته شده مشکل پیدا خواهند کرد. در بسیاری از موارد هم این بازدیدکنندگان موبایلی هستند که قادر به بهره برداری از خدمات ارائه شده توسط وب سایت نیستند.

ابزار ها و افزونه ها

با توجه به توضیحات بالا ,ما حالا به سراغ یک سری ابزارهایی رفته ایم که میتوانند بصورت کاملا جدی و درست نسخه های موبایل وردپرس را بسازند و آنها را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهند . همچنین برای استفاده شما از سایر ابزارها در وب سایت WordPress Site ممانعتی وجود نخواهد داشت.

Mobi Site Galore : یکی از سازنده های آسان نسخه موبایل برای تلفن های همراه است که کاربر را قادر میسازد برای یک وب سایت عرض 15 دقیقه نسخه های تلفن همراه بسازد.

Mobstac: ابزار دیگری که به شما این امکان را میدهد که وب سایت وردپرستان را به آسانی برای تبلت و موبایل  بکار بگیرید پلاگین Mobstac نامیده میشود.

MoFuse :از دیگر ابزارهایی که پلت فرم های موبایل را برای وردپرس به عرصه میگذارد و صفحات ورود و اشکال و سایر قسمت های وب سایت را در نسخه موبایل پوشش میدهد موفاس است.

Mobify:موبی فای یکی از آن پلت فرم های محبوب جهت راه اندازی وب سایت های تطبیقی برای دستگاههای موبایل است (برای ساخت نسخه موبایل برای عکس بلگ ها و وب سایت های فتو گالری اغلب از موبی فای استفاده میکنند).

Duda Mobile:اگر که میخواهید وب سایت خود را برای تلفن های همراه سفارشی کنید و یا سفارشی سازی قالب برای نمایش انجام دهید به سراغ دودا موبایل بروید. در این صورت شما خواهید توانست با استفاده از استودیو طراحی پیشرفته ایی که در دودا موجود است با کمی بکارگیری خلاقیت و سلیقه وب سایتتان را در تلفن های همراه بسیار زیبا و جالب شکل دهید.

Mippin:برای افراد بی حوصله و یا کم حوصله پیشتهاد ویژه ایی داریم .میپ پین پیشنهاد ما برای ساخت نسخه موبایل برای این عده میباشد.کار با این ابزار بسیار لذت بخش و سریع بوده و در مدت زمان خیلی کم میتوان کار ساخت نسخه موبایل را به اتمام برسانید ( کمتر از 5 دقیقه).

Wirenod:دلیل محبوبیت رینود رابط های کاربری ساده آن میباشد .اصلا نگران کار با رینود نباشید چرا که کار با آن بسیار ساده است و برای ساخت نسخه موبایل به دور از هر گونه پیچیدگی بسیار راحت خواهید بود.

Winksite: ابزاری که برای ایجاد نسخه موبایل برای شبکه های اجتماعی مناسب به نظر میرسد که در وردپرس با پلاگین بادی پرس ساخته میشود وینک سایت است . وینک سایت در عملکرد خود نسبت به دیگر ابزارها بی رقیب جلو میرود چرا که کانالهای تماس میان کاربران تلفن همراه و سایر سیستم ها از جمله خدمات این سیستم میباشد.اگر شما نیز جز افرادی هستید که با وردپرس اقدام به راه اندازی شبکه اجتماعی کرده اید این ابزار برای نسخه موبایل سایت میتواند به کمک شما بیاید.

 WPtouch Pro : افزونه ایی گه وب سایت را در قالب موبایل ارائه میکند و قالب هایی را نیز برای این کار دارد این افزونه است . هم نسخه پولی دارد وهم نسخه رایگان . پس این خود فرد است که قبل از انجام کار تصمیم میگیرد از کدام یک از آنها استفاده کند .البته گفته میشود که نسخه رایگان عملا کار نمیکند.

MobiReady: موبی ردی یک ابزار ارزیابی بشمار میرود تا یک ابزار سازنده .کارش هم این است که با استانداردهای روز دنیا می آید و وب سایت را ارزیابی میکند.

GoMo: یکی از ابزارهای گوگل که به هدف گسترش میدان دید وب سایت ها در تلفن همراه تمرکز دارد گومو میباشد. اما در ایران افراد برای استفاده از گومو مجبور به استفاده از فیلتر شکن هستند ودلیل آن تحریم های IP ایران است. اینطور به نظر میرسد که اگر در ابتدای کار هستیم قبل از هرکاری برای پی بردن به وضعیت وب سایتمان از گومو برای تماشای آن در تلفن همراه کمک بگیریم.

WP Mobile Detector: تشخیص سیستم بازدید کنندگان سایت بر عهده پلاگینی بنام WP Mobile Detector در وردپرس است.این پلاگین تم مورد نیاز دستگاه کاربر برای مشاهده وب سایت با کیفیت بالا را به سرعت و بصورت خودکار تنظیم مینماید. در این صورت تماشای وب سایت بصورت ایده آل برای بازدید کننده فراهم میشود.

WordPress Mobile pack : پلاگین جامع جهت بسیج کردن امکانات وردپرس برای نمایش دادن در تلفن های همراه بازدیدکنندگان WordPress Mobile packمیباشد که امکانات جالبی از جمله تنظیم ویدجت ها و تم ها برای نمایش در موبایل را دارا میباشد.

Wapple Architect Mobile : معمار تمام افزونه های موبایل برای وردپرس Wapple Architect Mobile نام دارد. پرا که این قابلیت را دارد در عرض یک دقیقه تمام وردپرس را برای تماشا در انواع موبایلها اماده سازی کند.

Smart APP : برای اینکه شما براحتی بتوانید مطالب مهم نرم افزار موبایل جدید خود را به سیستم وردپرس اضافه کنید از افزونه Smart APP قافل نشوید.بهترین پلاگینی که جهت هماهنگ کردن مطالب متنی برای سیستم تلفن های همراه میتوان معرفی کردن همین افزونه است.

WP Mobile Redirect/Detect Plugin : پلاگینی که قادر به شناسایی نرم افزار از سخت افزار است وحتی میتواند سیستم یک تلفن همراه را تشخیص دهد این افزونه است .اما وقتی سیستم موبایل را شناسایی کرد مخاطب را به قالب تلفن همراه هدایت میکند.مدیر وب سایت این اختیار را دارد که در مواقع ضرورت (زمانی که بخواهد)قابلیت نقل وانتقال کاربران موبایلی را فعال و غیر فعال کند.

Responsive Flip Book WP Plugin: مخاطبین را به سمت صفحه ایی ترکیبی از HTML و jQuery هدایت میکند و مخصوص تلفن همراه و کامپیوتر و سایر سیستم هاست. این پلاگین جز پلاگین های رایگان نمیباشد.

آماده سازی قالب وردپرس برای تلفن همراه

با توجه به هرکدام از ابزارهایی که در بالا از آنها یاد شد مانند WPtouch ,.. افراد میتوانند تم مورد نظر خود را برای نمایش در موبایل ایده آلسازی کنند. داشبورد وردپرس مرکز پلاگین های یاد شده است . هر کدام از آنها در داشبورد وردپرس یکسری پنل های تنظیماتی و سفارشی سازی دارند.این کاربر است که تصمیم میگیرد نسخه موبایلی میخواهد یا نه ؟ این خواستن و نخواستن در اغلب پلاگین های موبایل وردپرس قابلیت های فعال سازی یا عدم فعالسازی را دارا میباشند.در افزونه ایی بنام WPtouch حتی فرد قادر است رنگ نمایش موبایل را خودش تعیین کرده و تغییر دهد.یا که بخواهد قالب صفحات را سفارشی کند و هماهنگسازی آنرا با تنظیمات انواع افزونه های کش به عهده بگیرد. دقیقا همینجاست که کاربر تلفن همراه سرعت را خود تجربه خواهد کرد.یک سری قالب ها برای افزایش میدان دید وب سایت برای موبایل وجود دارند که دانستن درباره آنها مفید است و ما در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

WOW!mySite:افراد زیادی که از افزونه ها و یا ابزارهای دیگر بجهت ایجاد نسخه موبایل سایت وردپرسی شان استفاده می کنند امکان دارد نگران بهینه سازی و یا سرعت بارگذاری سایت خود در نسخه موبایل هم باشند.این قابیلت در افزونه WOW ! mySite مهیا می باشد که برای مدیران وبسایت ها این امکان را می دهد که بتوانند علاوه بر ساختن نسخه موبایل سایتشان نسبت به سفارشی کردن آن نیز اقدام کنند و با این کار نسخه موبایل سایت خود را نیز سئو کنند.این افزونه هم برای وبمستران و هم برای توسعه دهندگان مناسب است که این مورد به صورت رایگان منتشر نشده است.

WpMobb WordPress Mobile Template : یک قالب مخصوص نسخه موبایل می باشد که همچنین یکی از بهترین ها در نوع و زمینه خود است که کار بازدید را به بینندگان آسان می کند و در رنگ های مختلف و نیز کاربری های گوناگون مثل خبری,شرکتی,شخصی و .. منتشر شده است و به فروش می رسد.

Breathe : بریت یک قالب استاندارد که با استفاده از جی کوئری سایت شما در موبایل نمایش می دهد.این قالب 33 دلاری بسیار انعطاف پذیر می باشد و در گروه های مختلفی با داشتن بیش از 16 شورت کد مورد استفاده قرار می گیرد.و همپنین شایان ذکر است که در بیشتر مرورگر ها با نسخه های مختلف قابل اجرا می باشد.

Stacker Responsive WP Theme : این نیز یکی از پوسته های حرفه ای موبایل برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد از امکانات آن میتوان به آماده کردن فرم ایجکس ارتباط با ما,سنجش اعتبار درون خطی,photoswipe و flexslider, داشتن بیش از 11 شورت کد,دکمه های CSS3 و افزونه هایی برای تنظیم کردن انتخاب موضوعی در هر وقت که قالب دسکتاپ شما ممکن است فعال سازی شود.

Touch Mobile & Tablet WP Theme : این قالب وردپرس نیز توسط HTML5 و CSS3 برای انوع مختلفی از تبلت ها و کل کاربران تاچ منتشر شده است. طراحی مایع آن به آسانی اندازه صفحه نمایش دستگاه مربوطه که تنظیم می کند و شورتکد های آن نیز به دسترسی به کل صفحه های وبسایت را سریع و آسان می کند.(این قالب از جمله قالب های پرفروش در نوع خود بوده است)

کسب در آمد از نمایش سایت در نسخه موبایل

ما در عصر تکنلوژی زندگی می کنیم سایت هایی که همراه پسند هستن و در کل همراه پسند بودن وبسایت یک خوبی کاملا رقابتی در عرصه وب به شما می آید.در حالی که شاید این موضوع را در کسب و کار خود لحاظ نکرده باشید امروزه ترافیکی که از سمت دستگاه های تلفن همراه به وجود می آید کاملا قابل تامل است.

ادموب AdMob، یک نمونه از بهترین تبلیغات سایت در تلفن های همراه است که این مورد به شرکت تبلیغاتی همراه گوگل تعلق دارد در این وبسایت آموزش ها,مطالب و مقالات و ایده های مختلفی وجود دارد که شما در رد نحوه کسب در آمد از وبسایت وردپرسی در نسخه موبایل با استفاده از ادموب و دیگر افزونه ها راهنمایی می کند.

جمع بندی

داشتن طراحی ساده و کاربر پسند به همراه محتوای با کیفیت و کارآمد وبسایت برروی تلفن های همراه هوشمند از موفق ترین سبک بهره بردن از سرعت فناوری در منتقل کردن داده ها است.این اطلاعات بهتر است که منحصر به فرد,جذاب و با کیفیت باشد نوع ساختار و ارائه ساده و راحت آن است که سرعت منتقل ردن اطلاعات در گوشی های هوشمند را بالا می برد.بیشتر وقتی که مسئله نمایش دادن محتوا در نسخه هیا موبایل برای وبمستران و مدیران وسوسه انگیز می شود که مسئله مربوط به دریایی از تصویر ها و اطلاعات و زیبایی ظاهری ارائه دادن آن در پلتفرم های گوناگون می شود.با این حال این امکان هم وجود دارد که در دراز مدت این کارها را جذابیت خود را از دست داده و اجتایج به ارتقا دادن داشته باشند و به خصوص اینکه در امروزه دیگر موتورهای جستجوگر و بیشتر بینندگان در گوشی های هوشمند,به مسئله چشم نوازی و گرافیک سایت اهمیت چندانی نمی دهند و ارزش محتوا در گردش,زیادتر شده است.

توجه داشته باشید که صرفه جویی در زمان و انرژی بازدیدکنندگان سایت شما نسبت به استفاده از تکنیک های مختلف نمایش وبسایت در نسخه های موبایل مهم تر می باشد و در این موضوع حرف اول را میزند.

ممنون که در این مقاله همراه ما بودید امیدوارم این نوشته برای شما مفید واقع شده باشد و ضمنا اگر میخواهید نسبت به خرید قالب وردپرس اقدام کنید به قسمت قالب وردپرس مراجعه کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *