آموزش وردپرس

تغییر نام پوشه wp-content

تغیر نام پوشه wp-content

به روزرسانی نسخه 3.5 وردپرس، احتمالا یکی از مهم ترین به روز رسانی های وردپرس است، چرا که در آن قابلیت تغییر مسیر آپلود در وردپرس حذف شده است. شما میتوانید با تغییر نام پوشه wp-content براحتی از ریپ شدن قالب وردپرس سایت خودتان جلوگیری کنید و تا حد زیادی افزایش امنیت وردپرس را انجام دهید. دلیل حذف آن از رابط کاربری این بود که به عنوان تنظیمات دیگر مورد استفاده قرار می گرفت.این باعث می شد که اگر کاربر به اشتباه این گزینه را تغییر می داد،باعث به هم ریختگی وردپرس می شد!

[quote bgcolor=’#af8028′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’] پوشه wp-content چیست؟ بعد از اینکه شما وردپرس را نصب کردید شما 3 پوشه خواهید داشت که هر کدام برای کار خاصی میباشد و برای نگهداری از قالب وردپرس و افزونه های سایت و همه فایل های آپلود شده توسط کاربر در بخش رسانه ها در بین مطالب و برگه ها و… و فایل های زبان و کش در این پوشه قرار دارند و میتوان گفت که مهم ترین فایل های سایت شما در این پوشه قرار دارد، اگر سایر پوشه های شما مثل wp-admin یا wp-include حذف شوند میتوانید با اپلود کردن هسته وردپرس بدون از دست دادن اطلاعات مشکل را رفع بکنید اما در صورتی که این پوشه حذف شود یا مشکلی برای آن پیش بیاید دیگر قابل بازیابی نیست مگر اینکه بکاپی داشته باشید بخاطر همین در کار کردن با این پوشه احتیاط بکنید [/quote]

در این پست از وبمستر98 درباره چگونگی تغییر نام پوشه wp-content در وردپرس 3.5 یا بالاتر صحبت خواهم کرد.

نکته:این آموزش برای مبتدیان نیست، با این حال اگر نمی دانید که چگونه از این کد ها استفاده کنید،با دقت آموزش ها را بخوانید و عمل کنید،قبل از اجرا گرفتن بکاپ از وردپرس فراموش نشود.

‌تغییر نام پوشه wp-content

برای تغییر مکان آپلود پیش فرض رسانه ها،شما باید فایل wp-config.php را در ریشه هاست خود که وردپرس را  در آن نصب کرده اید، ویرایش کنید.

ابتدا نام فایل مورد نظر یعنی wp-content رو به نام دلخواه ویرایش کنید و سپس کد زیر را قبل از wp-setting قرار دهید:

define( 'WP_CONTENT_DIR', dirname(__FILE__) . '/webmaster98' );

کد زیر را هم بعد از کد فوق قرار بدید:

define( 'WP_CONTENT_URL', 'https://webmaster98.com/webmaster98' );
من در کد اول،نام پوشه ی wp-content رو به webmaster98 تغییر دادیم،شما نام دلخواه را جایگزین کنید.

در کد دوم آدرس سایت را https://webmaster98.com وارد کردم و پوشه ی webmaster98 را هم که همان wp-content است را اضافه کردم.

توصیه ما به شما در رابطه با تغییر نام پوشه wp-content

با توجه به اینکه تغییر نام دادن این پوشه ممکن است که قالب وردپرس سایت شما را دچار اخلال و مشکل بکند بخاطر همین توصیه میکنیم که به هیچ عنوان اینکار را اگردر شرایطی که مجبور نیستید  انجام ندهید، حتی برای افزایش امنیت هم اینکار را برای شما توصیه نمیکنیم روش های دیگری برای افزایش امنیت وردپرس هستند که میتوانید از آن ها استفاده بکنید.

با تشکر از همراهی شما در این مقاله آموزش وردپرس در صورتی که مشکلی دارید در قسمت نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *