آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

ایجاد محدودیت در تعداد کلمات نظرات

فرقی نمیکند که شما از کدام قالب وردپرس استفاده میکنید بدون در نظر گرفتن ایجاد محدودیت در تعداد کلمات نظرات به هر حال بخش نظرات در همه سایت ها ثابت میباشد و بدلیل اینکه بخش نظرات با بخش اصلی سایت و متن و محتوای اصلی آن پست متفاوت میباشد و اهمیت کمتری دارد بخاطر همین گاهی اوقات مشاهده میکنیم که در برخی از سایت ها برخی از کاربران نظراتی را ارسال میکنند که تعداد کلمات آن خیلی زیاد و شاید با محتوای اصلی سایت نتوان آن را تشخیص داد.

شما میتوانید با ایجاد محدودیت در تعداد کلمات نظرات از ارسال اسپم نیز جلوگیری بکنید و همچنین یکی دیگر از مزیت های آموزش امروز اشاره به تعیین حداقل و حداکثر طول متن نظرات میباشد.

گاهی اوقات ممکن است که در سایت شما کاربران نظراتی را ارسال بکنند که هم تعداد کلماتش زیاد باشد و هم موجب افت کیفیت آن مقاله در سایت شما شود چون این 2 بخش کاملا از همدیگر متفاوت هستند همچنین گاهی اوقات نیز کاربران در سایت شما نظرات بی فایده ارسال میکنند مثلا فقط یک کلمه “تشکر” یا “عالی بود” را ارسال میکنند که این نیز خود اسپم محسوب میشودچون هیچ فایده ای برای سایت شما ندارد.

ایجاد محدودیت در تعداد کلمات نظرات به 2 روش:

در این مقاله آموزش وردپرس به شما ایجاد محدودیت در تعداد کلمات نظرات به 2 روش مختلف را آموزش داده ایم و هر کدام را که شما انتخاب بکنید میتوانید بر اساس آن ایجاد محدودیت در تعداد کلمات نظرات را اعمال بکنید هر 2 روش که در زیر گفته شده است قبلا تست شده است و بهترین و سریعترین روش ها میباشند.

روش اول ایجاد محدودیت در تعداد کلمات نظرات با افزونه

در وردپرس افزونه های بسیار زیادی برای ایجاد محدودیت در تعداد کاراکتر نظرات وجود دارد اما بهترین افزونه که بیشترین سازگاری با قالب وردپرس سایت شما را داشته باشد و موجب کاهش سرعت سایت شما نشود کمی پیدا کردنش دشوار است بخاطر همین برای شما امروز بهترین افزونه ممکن را معرفی کرده ایم.

با افزونه Greg’s Comment Length Limiter شما میتوانید براحتی محودیت در قسمت نظرات را در سایت خود اعمال بکنید برای اینکار ابتدا از طریق لینک های زیر افزونه را دانلود بکنید و در سایت خود نصب وفعال بکنید:

[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/gregs-comment-length-limiter/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/gregs-comment-length-limiter.1.7.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

بعد از اینکه نصب و فعالسازی انجام شد از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس”تنظیمات->Greg’s Comment Length Limiter” را انتخاب بکنید تا صفحه ای همانند شکل زیر برای شما نمایش داده شود:

محدودیت نظرات وردپرس

در بالا شما میتوانید به جای 3000 هر عددی را وارد بکنید و این عدد شما همان تعداد کاراکتر های نظرات میباشد حتی یک فاصله هم یک کاراکتر محسوب میشود و این افزونه همه آن ها را شمارش میکند از دیگر ویژگی های مفید افزونه ایجاد محدودیت در تعداد کلمات نظرات که در بالا معرفی شده است سازگاری با همه قالب وردپرس ها و با تغییر قالب یا خرید قالب وردپرس جدید باز سایت شما دچار مشکل نمیشود.

از مزیت و ویژگی های افزونه ایجاد محدودیت در تعداد کلمات نظرات وردپرس این میباشد که کاربران میتوانند مشاهده بکنند که چند کاراکتر نوشته اند تا متن نوشتاری خودشون رو متناسب با آن تعداد محدودیت در سایت شما بنویسند.

روش دوم ایجاد محدودیت در تعداد کلمات نظرات با قرار دادن کد بصورت دستی

این روش چون از هیچ افزونه ای استفاده نمیکند بسیار سریع میباشد و شما مشکل سرعت را با این افزونه نخواهید داشت اما اگر قصد خرید قالب وردپرس جدید را دارید یا میخواهید قالب وردپرس سایت خود را تغییر دهید باید مجددا کد های زیر را در سایت خود اعمال بکنید و این کار را مجددا تکرار بکنید.

برای شروع شما باید فایل functions.php که در پوشه قالب وردپرس فعال در سایت شما میباشد را برای ویرایش کردن باز کنید و کد زیر را در آن قرار دهید:

add_filter( 'preprocess_comment', 'webmaster98_comment' );

function webmaster98_comment($comment) {
  if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > 5000 ) {
    wp_die('کامنت شما بسیار طولانی میباشد، تا سقف 5000 کلمه شما میتوانید متن خود را بنویسید.');
  }
if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) {
    wp_die('کامنت شما خیلی کوتاه است، حداقل از 60 کاراکتر استفاده بکنید.');
  }
  return $comment;
}

در قطعه کد بالا شما میتوانید مشخص بکنید که حداقل و حداکثر کلماتی که کاربران در نظرات میتوانند وارد بکنند چقدر میباشد و اینکه اگر کاربر بیشتر از 5000 کلمه را وارد کرد برای کاربر در سایت چه پیغامی نمایش داده شود و در صورتی که کاربران تعداد کاراکتر های نظراتشون کمتر از 60 کاراکتر بود چه پیغامی را مشاهده بکنند.

برای تغییر دادن حداقل و حداکثر شما میتوانید در قطعه کد بالا مقدار 5000 و 60 را که حداکثر و حداقل میباشند را با عدد مورد نظر خودتان تغییر دهید.

با تشکر از همراهی شما دوستان اگر سوال یا مشکلی درباره ایجاد محدودیت در تعداد کلمات وردپرس دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا رفع مشکل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *