آموزش وردپرس, مقالات وردپرس, وبلاگ

ایجاد پرسشنامه به شکل خودآزمایی – ساخت پرسشنامه با افزونه Rapid Quiz

آموزش ساخت پرسشنامه در وردپرس

ایجاد پرسشنامه به شکل خودآزمایی

در حال حاضر تعداد قابل توجهی از سایت ها محتوای آموزشی دارند و گاهی ممکن است ما به عنوان کاربری که از مطالب یک سایت استفاده می کند بخواهیم بعد از مطالعه آن ماندگاری مطالب در ذهن خود را آزمایش کنیم. یعنی ببینیم تا چه حدی مطالب را یاد گرفته ایم در وردپرس هم برای این کار امکان ساخت پرسشنامه به شکل خودآرمایی وجود دارد. به همین دلیل در این آموزش وردپرس نحوه ساخت این نوع پرسشنامه را ارائه می دهیم، با ما همراه باشید.

افزونه ای که امروز در وبمستر98 برای شما معرفی شده است کاملا استاندارد میباشد مشکل ناسازگاری با قالب وردپرس یا با سایر افزونه های فعال در سایت شما را نخواهد داشت همچنین بین افزونه های موجود برای درست کردن کویز در وردپرس ، افزونه معرفی شده زیر یکی از بهترین افزونه ها میباشد.

همانطور که در آموزش  وردپرس های موجود در سایت تا اینجا یاد گرفتید برای بسیاری از قابلیت ها می توان از افزونه استفاده کرد. برای پرسشنامه خودآزمایی نیز افزونه Rapid Quiz وجود دارد.

ایجاد پرسشنامه با افزونه Rapid Quiz:

برای ساخت پرسشنامه در وردپرس در ابتدا افرونه Rapid Quiz را دانلود و سپس فعال می کنیم. بعد از این مرحله افزونه به مجموعه افزونه ها اضافه می شود و در قسمت پیشخوان قرار می گیرد و شما به راحتی می توانید بر روی آن کلیک کرده و وارد بخش ساخت پرسشنامه می شویم. همانطور که در تصویر زیر مشاهده کنید در این قسمت سوال، جواب و پیامی که بعد از جواب دادن به سوال ها باید به کاربر نمایش داده شود را می توان مشخص کرد.

آموزش ساخت پرسشنامه در وردپرس

خب پس به راحتی یک پرسش به پرسشنامه اضافه شد، اما باید در پایان به نکات مهم زیر توجه کنید:

  • به صورت عادی پرسش ها به صورت چپ چین نمایش داده می شوند، برای تغییر آن کافی است از قسمت داشبورد به Rapid Quiz > setting رفته و بعد از آن تیک Use custom css رو بزنید
  • برای ایجاد یک پرسش نامه با چند سوال باید چند پرسش به صورت مجزا زیرهم بسازید.

افزونه ساخت پرسشنامه در وردپرس معرفی شده در آموزش امروز بسیار سبک میباشد بخاطر همین بر روی سرعت سایت شما تاثیری نخواهد داشت. همچنین پنل تنظیمات و کارکردن با آن نیز بسیار ساده میباشد. ولی در صورتی که میخواهید افزونه ساخت پرسشنامه در وردپرس دیگری مانند افزونه wpquiz هم استفاده بکنید.

[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/rapid-quiz/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/rapid-quiz.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *