آموزش وردپرس

نحوه تغییر آدرس صفحه ورود در وردپرس

نحوه تغییر آدرس صفحه ورود در وردپرس

امروز میخواهیم یک آموزش دیگر از آموزش وردپرس یعنی نحوه تغییر آدرس صفحه ورود در وردپرس را به شما آموزش دهیم.البته از چند روش میتوان این کار را انجام داد ولی ما در این آموزش یک روش را به شما یاد خواهیم داد.در واقع کاربرد این کاری که انجام خواهیم داد مربوط به امنیت وردپرس است و امنیت وبسایت وردپرسی را افزایش می دهد.به عبارت دیگر منظور از این کار این است که با تغییر لینک ورود به وردپرس فقط آدرس آن را ما خواهیم دانست و لینکی که برای همه ی صاحبان سایت وردپرسی به صورت پیش فرض در دسترس است با این فرق خواهد کرد.

بی شک امنیت برای هر صاحب وبسایتی مهم است امروز با سفارشی کردن آدرس ورود به پیشخوان وردپرس یکی از کار های امنیت وردپرس را انجام خواهیم داد و اینکار,کار کسانی که قصد نفوذ به سایت را دارند را مشکل تر خواهد کرد.

[review] لینک صفحه ورود به پیشخوان در وردپرس در حالت عادی یا پیش فرض wp-admin.php , wp-login.php است و این مورد ها را بعد از نوشتن آدرس دامنه قرار می دهیم تا با نوشتن نام کاربری و رمز عبور وارد سایت وردپرسی مان شویم.[review/]

نحوه تغییر آدرس صفحه ورود در وردپرس:

برای این منظور ما از افزونه ی custom login url استفاده خواهیم کرد این افزونه را میتوانید از قسمت افزونه ها با جستجوی Custom Login URL آن را نصب و فعال کنید یا از لینک هایی که در آخر این مطلب قرار گرفته استفاده کنید.

بعد از اینکه افزونه را نصب و سپس آن را فعال کردید برای اینکه به تنظیمات این افزونه دست پیدا کنید به قسمت تنظیمات>پیوند یکتا بروید اسکرول کنید و پایین بروید تا اینکه به تنظیمات افزونه سفارش سازی آدرس صفحه ورود برسید که میتوانید در تصویر زیر تنظیمات مربوط به این افزونه را مشاهده کنید.

نحوه تغییر آدرس صفحه ورود در وردپرس

نحوه تغییر آدرس صفحه ورود در وردپرس

 

 

خب همانطور که در تصویر بالا میبینید در هر بخش دامنه و یک کادر در روبرو است که آدرس آن هم نوشته شده است که به انتهای دامنه یا اسم سایت مورد نظر می پیوندد.خب شما میتوانید آدرس دلخواه به آنها بدهید به سلیقه ی خوتان,در ادامه لازم است توضیحات چند بخش از این افزونه را به شما بدهیم.

  • Login url:بخش اول مربوط به آدرس صفحه ورود به پیشخوان سایت وردپرسی است.
  • Regisrtation Url:بخش دوم مربوط به آدرس صفحه عضو شدن در سایت شما توسط کاربران است.
  • Lost Password Url:بخش سوم آدرس صفحه فراموشی رمز است که اگه خواستید بازیابی رمز عبور خود را بکنید به این قسمت انتقال داده می شوید.
  • Logout Url:بخش آدرس صفحه ی خروج کاربران از سایت است.
  • Login Redirect url:آدرسی است که کاربر بعد از وارد شدن به سایت به آن مسیر انتقال داده می شود.
  • Logout Redirect Url:و در انتها این بخش آدرسی است که کاربر بعد از خارج شدن به آن صفحه انتقال داده خواهد شد.

ممنونم که در این بخش هم با من بودید امیدوارم با انجام این کار توانسته باشید قدمی در جهت افزایش امنیت سایتتان بردارید.و امیداورم این آموزش وردپرس به همراه افزونه ی مورد نظر برای شما کاربردی باشد.
[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/custom-login-url/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/custom-login-url.1.0.2.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *