آموزش وردپرس

روش ایجاد پیوند یکتای سفارشی در لوکال هاست

روش ایجاد پیوند یکتای سفارشی در لوکال هاست

از آنجا که امروزه کاربران زیادی در مشغول کار کردن با وردپرس بر روی سرورها محلی هستند، ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند که نیازمند بررسی می باشد تیم وبمستر98 در این بخش از آموزش وردپرس می خواهد به روش ایجاد پیوند یکتای سفارشی در لوکال هاست را آموزش دهد. تا اگرهنگام باز کردن لینک نوشته های موجود در سایت وردپرس و یا کلیه ی CMS ها و اسکریپت هایی که از ساختار سفارشی به عنوان لینک های خود استفاده می کنند خطای 404 یا page not found ظاهر شود و در واقع قادر به استفاده از پیوند های یکتا نباشید؛ بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

علت بروز خطای 404 یا page not found

افراد زیادی هستند که برای انجام پروژه های خود در لوکال هاست از قالب وردپرس استفاده می کنند. اگر به تازگی محیط لوکال را راه اندازی کرده باشید متوجه شده اید که با نصب وردپرس به وسیله WAMP یا XAMPP روی سیستم ممکن است به این خطا برخورد کرده باشید و دیده باشید که هر زمان پیوند های یکتا را تغییر می دهید تمام صفحات با خطا 404 مواجه می شود و هیچ کدام از صفحات آنها به درستی باز نشود. دلیل این مشکل بسیار واضح و رفع آن نیز بسیار ساده است.

مشکل از غیرفعال بودن ماژول mod_rewrite در آپاچی است بنابراین منجر به خطای 404 و عمل نکردن ساختار دلخواه لینک ها خواهد شد که برای استفاده از ساختار های دلخواهی مثل پیوند های یکتای وردپرس، لازم است این ماژول در آپاچی فعال باشد. تیم وبمستر98 در این آموزش وردپرس قصد دارد رفع و حل این خطا را به شما عزیزان آموزش دهد.

روش ایجاد پیوند یکتای سفارشی در لوکال هاست

روش ایجاد پیوند یکتای سفارشی در لوکال هاست

با ما همراه باشید تا روش ساخت پیوند یکتای سفارشی در لوکال هاست و در قالب وردپرس را فرا گیرید…

رفع خطای 404 یا page not found برای تغییر پیوند یکتا

خطای page not found هنگام کار با وردپرس نصب شده بر روی سرور محلی، یکی از مشکلاتی است که کاربران عزیز هر زمان که می خواهند پیوند یکتای سفارشی تمامی صفحات و برگه های سایت خود را تغییر دهند، با آن روبرو می شوند. این خطا معمولا بعد از هرگونه تغییر و بازنویسی پیوندهای یکتا در قالب وردپرس نمایش داده می شود. اما راه حل و رفع این مشکل بسیار ساده است! باید mod_rewrite را بر روی محیط لوکال هاست فعال کنید.

فعال کردن mod_rewrite در آپاچی

از آنجا که به طور پیش فرض rewrite module ها در wamp و xampp فعال نمی باشد جهت رفع خطای page not found بعد از تغییر و بازنویسی پیوندهای یکتا، شما به روشن کردن و بازنویسی ماژول در نصب xampp یا mampp نیاز دارید.

برای فعال کردن rewrite module ها در wamp یا xampp یا mamp شما باید آیکن برنامه خود را در منوی start پیدا کنید و روی آن کلیک کنید و سپس مطابق تصویر زیر به Apache >> Apache modules بروید.

روش ایجاد پیوند یکتای سفارشی در لوکال هاست

روش ایجاد پیوند یکتای سفارشی در لوکال هاست

با کلیک بر روی گزینه Apache modules، لیستی از ماژول ها به شما نشان داده می شود، که باید وضعیت این ماژول ها را به حالت خاموش یا روشن تغییر دهید. هر ماژولی که فعال است با علامت تیک مشخص شده است ، شما باید به دنبال ماژول rewrite_module بگردید و سپس با کلیک بر روی آن، این گزینه را فعال کنید:

روش ایجاد پیوند یکتای سفارشی در لوکال هاست

روش ایجاد پیوند یکتای سفارشی در لوکال هاست

پیوند یکتای سفارشی سایت شما باید بلافاصله پس از فعال سازی rewrite modules عمل کند منتهی شما می توانید سرور محلی را بازنشانی کنید که برای این کار به پوشه apache برنامه خود وارد شوید و سپس در پوشه conf  فایل httpd.conf را انتخاب کنید و سپس در این فایل کد زیر را پیدا کنید :

#LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

و با حذف علامت # (pound sign) از ابتدای کد بالا به کد زیر آن را تغییر دهید:

LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

تیم وبمستر98 با سپاس از همراهی شما در این بخش از آموزش وردپرس امیدوار است بتوانید مشکلات پیوند یکتای سفارشی خود را در لوکال هاست برطرف کنید.

[/quote]

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *