آموزش وردپرس

16 افزونه برای توسعه قسمت نظرات وردپرس

در اینکه بخش دیدگاه های وردپرس در حالت پیشفرض بسیار استانداردگونه عمل میکند شکی نیست ˓ ولی برای برقراری ارتباط با مخاطبین سایت بایستی کاربرد بیشتری داشته باشد. حالا˓ ما میخواهیم با معرفی افزونه هایی شما رو در بهینه سازی و توسعه این بخش از سایت خود یاری کنیم .

DISQUS COMMENT SYSTEM

افزونه وردپرس DISQUS COMMENT SYSTEM

یکی از محبوبترین افزونه ها برای بخش دیدگاهها افزونه ایی بنام دیسکاس    (Disqus ) است که کارش تغییر کامل سیستم دیدگاه های وردپرس به سیستم ایجاد شده توسط خود دیسکاس است. شما میتوانید با نصب و فعال سازی این افزونه سیستم ارسال نظرات را بصورت یک پلتفرم دیسکاس برون سپاری داشته باشید.

در این صورت نگه داری دیدگاه ها بروی پلتفرم دیسکاس امکان پذیر بوده و شما فقط میتوانید آنها را در سایت خود ببینید.اگر که ترافیک دیدگاه ها و تعاملات در سایت شما بالا باشد این افزونه در کم کردن باری که به سرور وارد میشود کمک کننده خواهد بود.

JETPACK BY AUTOMATTIC

افزونه jetpack در وردپرس

جت پک (JETPACK) در کنار مدل های دیگر برای بخش دیدگاه امکانات خوبی دارد هرچند فقط برای دیدگاه ها ساخته شده است .یادآوری این موضوع خالی از لطف نیست که هنگام استفاده از این افزونه امکانات دیگر آن هم فعال خواهند شد و مدیریت افزونه از بخش پنل مدیریت قابل اجراست.

جت پک به بخش دیدگاه ها ویژگی هایی همچون ˓ تغییر بخش دیدگاه های وردپرس به شکل شبکه های اجتماعی و همچنین سیستم اعلان را اضافه میکند.

FACEBOOK COMMENTS

افزونه کامنت فیسبوک

یکی از جالبترین افزونه ها که شما میتوانید بصورت فیس بوک وقتی کسی دیدگاهی را مینویسد تصویر پروفایل شخص را  هم در کنار آن ببینید. همچنین عملیات تایید هویت را انجام داده و تعداد اسپم های ارسالی را به حداقل میرساند.

POSTMATIC

افزونه postmatic

افزونه پستمتیک (POSTMATIC)دارای ویزگی هایی است که افراد را برای ارسال دیدگاه ترغیب میکند. که از آن ویژگی ها میتوان قابلیت عضویت کاربران برای دیدگاههای یک صفحه  را با ایمیل نام برد. با توجه به این امکانات افراد میتوانند دیدگاه خود را از طریق ایمیل ارسال کنند تا در سایت شما هم ثبت شود.

همچنین با عضویت در بخش دیدگاه های هرمحتوا با ثبت دیدگاه جدید در آن صفحه از طریق ایمیل به کاربر عضو شده در خبرنامه دیدگاه ها نیز اطلاع رسانی خواهد شد. بر اساس ادعای نویسنده افزونه مدت زمان ارسال و پردازش ایمیل ها ۶ ثانیه  بطول می انجامد.

WPDISCUZ

افزونه wpdiscuz

این افزونه را میتوان نمونه ایی از افزونه دیسکاس بشمار آورد.فقط تفاوت اینجاست که تمامی دیدگاه ها بروی هاست خود سایت نگه داری شده و به شما اختیار مدیریت کاملتری را میدهد.از امکانات دیگر آن میشود به امکان ورود با اکانت های اجتماعی ˓ارسال دیدگاه بصورت Ajax ˓حتی ویرایش دیدگاه در همان صفحه ˓ پاسخ به دیدگاه ها ثبت شده، امتیاز دادن به دیدگاه و اشتراک گذاری آنها در شبکه های اجتماعی و… اشاره کرد.

مانند برخی از افزونه های موجود بعضی از قابلیت های این افزونه مثل کد کپچا و آپلود فایل شامل پرداخت هزینه میباشند.اما خود افزونه و امکانات اصلی آن رایگان بوده و  مکان دریافت آن مخزن وردپرس میباشد.

YOAST COMMENT HACKS

افزونه yaost comment hack

درباره افزونه سئو Yoast  زیاد شنیده اید و حتی استفاده هم می کنید,این تیم افزونه ایی جدید بنام YOAST COMMENT HACKSرا معرفی  کردند که چندین امکان کوچک را به سیستم دیدگاه های وردپرس اضافه میکند.

امکاناتی مانند  انتقال کاربران به صفحه تشکر در صورت ثبت دیدگاه اول، عضویت در دیدگاه ها از طریق ایمیل جز امکانات اصلی این افزونه به حساب میاند.

COMMENTLUV

افزونه commentluv

کاربرد این افزونه به این شکل است که در انتهای دیدگاه ارسالی فرد به صورت اتوماتیک به آخرین پست ارسال شده آن شخص لینک داده میشود . یعنی  اگر فردی  آدرس سایت خود را وارد کرده باشد این افزونه آخرین پست موجود در آن آدرس را در بخش دیدگاه آن شخص نمایش خواهد داد. این نوعی ترغیب افراد جهت ارسال دیدگاه بشمار می آید اما باید مراقب بود با وجود  لینک های بیشمار اعتبار خود را حفظ کند. پس هوشیارنه تر این است  که از این افزونه در سایت هایی که دیدگاه های آنرا خودتان مستقیما کنترل میکنید استفاده کنید.

WP AJAX EDIT COMMENTS

افزونه WP AJAX EDIT COMMENTS

هرچند  پیشفرض در وردپرس این است که  افراد پس از ارسال دیدگاه دیگر نمی توانند آن را تغییر دهند اما  افزونه ایی بنام  WP AJAX EDIT COMMENTS این امکان به افراد  میدهد که در یک بازه زمانی بتوانند دیدگاه خود را در صورت لزوم ویرایش کنند.

COMMENT IMAGES

وردپرس امکان آپلود هیچ فایلی را در بخش دیدگاه ها به افراد نمیدهد. اما این افزونه به افراد امکان ارسال فایل تصویری با فرمت های JPG, PNG, GIF, JPEG را در صورت نیاز میدهد.

COMMENT POPULARITY

امکانی به شما می دهد جهت نمایش دیدگاه هایی که بیشترین امتیاز مثبت را گرفته اند در اول و همچنین با استفاده از این افزونه میتوان  افراد را تشویق کنید تا دیدگاه های خود را مفیدتر ارسال کنند.

AKISMET

افزونه akismet

دیدگاه های اسپم نمیتوانند در مقابل این افزونه مقاومت کنند و ما این افزونه  رابصورت پیش فرض بر روی وردپرس داریم . مدیران از اشغال شدن قسمت دیدگاه ها توسط ربات ها بیزارند پس این افزونه به کمک آنها میاد تا از هشتاد درصد هرزنامه ها در سایت از بین بروند.

DX UNANSWERED COMMENTS

افزونه DX UNANSWERED COMMENTS

این نکته را همیشه بخاطر داشته باشید که اگر کاربران سایت سوالی پرسیده باشند و شما پاسخ ندهید آنها دیگر از سایت شما استفاده نخواهند کرد چرا که  دیدگاه ها جایی برای تعامل و ارتباط است. این افزونه به شما این امکان را میدهد که دیدگاه های خوانده نشده را شناسایی کنید.بنابراین توصیه ما این است که  از این افزونه در سایت خود استفاده کرده و مطمئن شوید که هیچ شخصی را از دست نمی دهید.

MODERATOR ROLE

افزونه MODERATOR ROLE

سطح دسترسی برای مدیریت افزونه ها توسط این افزونه ایجاد می گردد. به عبارتی در این حالت کاربر مورد نظر تنها به بخش دیدگاه ها دسترسی خواهد داشته و دیگر نگران  امنیت سایت نخواهید بود.

TAKO MOVABLE COMMENTS

امکان انتقال  دیدگاه های موجود در یک نوشته به نوشته ای دیگر یا برگه ای میسر میگردد. شاید خیلی ها به چنین امکانی نیاز نداشته باشند، اما برای افرادی که دنبال چنین گزینه ای هستند، این افزونه بهترین راه حل خواهد بود.

COMMENT APPROVED

افزونه COMMENT APPROVED

وقتی  تایید دیدگاه به شخص ارسال کننده دیدگاه ایمیلی ارسال می کند تا اطلاع دهد دیدگاه وی در سایت تایید شده است از این افزونه استفاده شده است که  باعث میشود  افراد دوباره به سایت برگردند.

 

WORDPRESS SEO COMMENTS

افزونه کامنت وردپرس سئو

همانطور که می دانید صفحه بندی  زمانی اتفاق می افتد که تعداد دیدگاه های ارسالی در نوشته ای بیشتر از تعداد مشخص شده باشد. این صفحه بندی موجب ایجاد محتوای تکراری خواهد شد که برای سئو سایت مناسب نمی باشد. این افزونه جلوی ایندکس شدن این صفحات تکراری را گرفته و مانعی برای بروز  مشکل محتوای تکراری در سایت میباشد.

ممنون که در این مقاله بودید میتوانید از تجربیات خود از استفاده این افزونه ها برای ما بنویسید تا ما هم بهره مند شویم ضمنا اگر قصد خرید قالب وردپرس را دارید به قسمت قالب وردپرس مراجعه کنید.

 

 

نوشته های مشابه

3 دیدگاه در “16 افزونه برای توسعه قسمت نظرات وردپرس

 1. حسن گفت:

  ممنون بابت مقاله خیلی خوبتان و زحمتی که کشیدید

 2. چاپ مقاله isi گفت:

  درود بر شما و تقدير بابت وب سايت گيراتون

  1. سلام دوست خوبم
   ممنون از دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *