آموزش وردپرس

نحوه غیرفعال کردن لینک بخش نظرات در وردپرس

نحوه غیرفعال کردن لینک بخش نظرات در وردپرس

در این آموزش قصد داریم نحوه غیر فعال کردن لینک ها در قسمت دیدگاه ها یا نظرات را در وردپرس به شما آموزش دهیم منظور از این لینک ها,لینک هایی است که در داخل مطلب در قسمت نظرات قرار میگرد.اکنون اگر میخواهید این لینک ها را غیر فعال کنید و که فقط به صورت یک متن نمایش داده شوند در این آموزش وردپرس ما را همراهی کنید تا با یک راهکار ساده این کار را انجام دهید.

چرا لینک های بخش دیدگاه ها را غیر فعال می کنیم؟

بعضی وقت ها افرادی سودطلب لینک سایت خود را در قسمت نظرات سایت شما می گذارند تا بتوانند بک لینک برای سایت خود بگیرند.منظور ما این  نیست که به هیچ سایتی لینک ندید منظور از این کار این است که از یک سری لینک هایی که به سایتشما آسیب می رسانند جلوگیری کنید.

بیشتر کسانی که طراح قالب وردپرس هستند این مورد را در قسمت نظرات رعایت می کنند به شکلی که هر لینکی که در قسمت نظرات سایت قرار داده می شود به صورت  nofollow باشد که با این کار در صورتی که لینکی در قسمت دیدگاه های سایت شما قرار گرفته شود به سایت شما آسیبی نخواهد رسید.حال ممکن است قالب وردپرس شما این مورد را رعایت نکند در این صورت میتوانید با استفاده از یک افزونه این قابلیت را به سایت خود اضافه کنید.

[quote] توجه داشته باشید که خاصیت نوفالو شدن لینک های خارجی سایت باید انجام و رعایت شوند.گاهی لینک های خارجی باعث بهبود سئو سایت شما می شوند که در این صورت باید لینک های قرارگرفته شده به پست مورد نظر مربوط باشند,و  میتوانید اینطور لینک ها را نوفالو نکنید.نکته دیگر این است که  فقط باید لینک های خروجی نوفالو شوند.[quote/]

نحوه غیرفعال کردن لینک بخش نظرات در وردپرس (به صورت خودکار) :

برای اینکار باید کدی که در زیر قرار گرفته است را به فایل فانکشن  Functions.php قالب وردپرس خود اضافه کنید این فایل در پوشه قالب وردپرس شما قرار دارد میتوانید وارد هاست خود شوید و یا از طریق نمایش>ویرایشگر  به این فایل مراجعه کنید.وقتی از طریق هاست وارد این فایل شدید آن را به حالت ویرایش باز کنید و در آخرای این فایل علامت زیر را بیابید.

؟>

کدی که در زیر قرار گرفته شده است را قبل از ?> بگذارید و بعد از آن تغییراتی که انجام داده اید را ذخیره کنید.

remove_filter( 'comment_text', 'make_clickable', 9 );

دیگر کار تمام شده است از این به بعد هر کسی در قسمت نظرات محتوای سایت شما لینک سایت دیگری یا لینک سایت خود را قرار دهد آن لینک به صورت یک متن نمایش داده خواهد شد.ولی بعضی وقت هم هست که اسم آن کاربر به صورت یک لینک است که در این وقت ها باید به فایل comments.php مراجعه کنید و یا در توابع وردپرس هم میتواند قرار بگیرد که توضیحات این قسمت از حوصله ی این مطلب خارج است.

بعضی وقت ها افراد برای اینکه لینک سایت خود را در قسمت نظرات سایت شما درج کنند از تگ یا برچسب a استفاده می کنند که شبیه به این کد زیر هست.

<a href="url">متن لینک </a>

کدی که در بالا برای شما نوشتیم تا لینک ها را در بخش نظرات غیر فعال کنید نمیتواند همچین لینک هایی را غیر فعال کند که در این صورت باید  قبل از پذیرفتن دیدگاه مورد نظر آن را در حالت ویرایش باز کرده و تغییراتی  اعمال کنید.

ممنون که در این آموزش وردپرس نیز با ما بودید اگر سوال یا مشکلی در رابطه با این مطلب دارید میتوانید از قسمت نظرات مطرح کنید تا  در اسرع وقت به سوال شما جواب داده شود.در ضمن اگر قصد خرید قالب وردپرس دارید میتوانید به قسمت قالب وردپرس مراجعه کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *