آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

آموزش نمایش تصویر وب سایت در جستجو گوگل

آموزش نمایش تصویر وب سایت در جستجو گوگل

امروز همراه ما باشید با پست فوق العاده کاربردی، آموزش نمایش تصویر وب سایت در جستجو گوگل. در واقع در این بخش از آموزش وردپرس راهی برای جذاب تر شدن وب سایت توضیح داده می شود. حتما تا به حال در نتایج جستجوی گوگل دیده اید که کنار آدرس سایت و یا وبلاگ ی مورد نظر تصویری از مدیر یا نویستده مطلب مربوطه قرار دارد. شما نیز می توانید به راحتی این قابلیت را به قالب وردپرس یا وبلاگ تان اضافه نمایید. مانند تصویر زیر:

آموزش نمایش تصویر وب سایت در جستجو گوگل

آموزش نمایش تصویر وب سایت در جستجو گوگل

آموزش نمایش تصویر وب سایت در جستجو گوگل

آموزش نمایش تصویر وب سایت در جستجو گوگل

آموزش نمایش تصویر وب سایت در جستجو گوگل

گوگل اطلاعات نویسنده مقاله را مانند تصویر نویسنده و نام نویسنده در نتایج جستجوی خود نمایش می دهد تا کاربران بتوانند محتوای بهتر را انتخاب نمایند. چون با نمایش تصویر وب سایت و نویسنده آن ممکن است کاربران با آن سایت آشنایی داشته باشند و سریعا در جستجوی خود آن را انتخاب نمایند.

به عنوان مثال در گوگل جستجو نمایید “طراحی سایت”، تصاویر نویسندگان برخی از سایت ها به همراه نام آنها در کنار هر یک نمایش داده شده است.

خب حالا برای اعمال همچین خاصیتی برای وب سایت خود باید ابتدا فایل function.php قالب وردپرس خود را باز نمایید و کد زیر را در آن وارد نمایید.

 </”آدرس گوگل پلاس” =link rel=”author” href>

 حال چند نکته را توجه کنید:

باید آدرس گوگل پلاس وب سایت خود و یا هر آدرس گوگل پلاسی که میخواهید تصویر آن نمایش داده شود را وارد کنید.
در قدم بعدی این کد را قرار داده و ذخیره سازی نمایید. به پروفایل گوگل پلاس خود رفته و در قسمت about نام وب سایت وردپرسی خود را وارد کرده و منتظر اقدامات شرکت گوگل بمانید و بعد از مدت زمان کوتاهی تصویر نمایه گوگل پلاس شما در کنار جست و جو ها نمایش داده خواهد شد.

مزایای قرار دادن تصویر نویسنده یا وب سایت در جستجو گوگل

آموزش نمایش تصویر وب سایت در جستجو گوگل

آموزش نمایش تصویر وب سایت در جستجو گوگل

  • خوانندگان مطالبی که از شما منتشر شده ارزش و کیفیت کار شما را درمی یابند و در جستجوهای بعدی گوگل سریعا بر روی لینک تصویر شما کلیک می کنند.
  • سایت شما در نظر کاربران حرفه ای تر تلقی می شود و باعث مشهور و محبوبیت نویسنده و وب سایت می گردد. اگر کیفیت مطالبی که نویسنده یا وب سایت قرار می دهند برای کاربران مفید و خوب واقع شود آمار بازدیدکنندگان وب سایت به تدریج افزایش می یابد.

روش دیگری نیز برای ایجاد تصویر نویسنده یا وب سایت در نتایج جستجوی گوگل وجود دارد. برای این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

مرحله اول: عضویت در گوگل پلاس

مرحله دوم: اگر احیانا صفحه “درباره ما” در وب سایت خود ندارید آن را حتما ایجاد نموده و در این صفحه یک لینک به صفحه خود google plus دهید. اما این نکته را فراموش نکنید که زمانی به صفحه خود در گوگل پلاس لینک می دهید باید پارامتر rel زیر را در کد لینک زیر وارد نمایید.

“rel=”me

 <a/>صفحه ما در گوگل<“a href=”https://profiles.google.com/your_ID” rel=”me>

مرحله سوم: وارد صفحه کاربری گوگل پلاس خود شوید، بعد در قسمت پروفایل قسمت about بروید سپس  در قسمت other profiles گزینه Add custom link را کلیک نمایید و در آن قسمت به صفحه “درباره ما” سایت خود لینک دهید. در این قسمت باید پارامتر rel را در کد لینک زیر وارد نمایید.

“rel=”author

<a/>درباره ما<“a href=”http://yourwebsite.com/about/” rel=”author>

 

مرحله چهارم: در پایان اگر شما می خواهید هر صفحه ای از سایت شما که در نتایج سرچ گوگل می آید حاوی عکس شما باشد باید در هر یک از آن صفحه ها یک لینک به صفحه “درباره ما” سایت خود که در مرحله دوم و سوم توضیح داده شد بدهید.

این روش هم مانند روش قبل می تواند تصویر نویسنده یا تصویر وب سایت را در نتایج سرچ گوگل نمایش دهد.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس. در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *