آموزش وردپرس

نحوه نمایش پربازدیدترین برچسب ها در وردپرس

نحوه نمایش پربازدیدترین برچسب ها در وردپرس

وجود داشتن عناصر مختلف در وردپرس همیشه باعث شده است که مدیریت آسان تری برای صاحبان وبسایت های وردپرسی صورت گیرد و از این رو هم کاربران سایت میتوانند به بخش های مختلف به راحتی دسترسی پیدا کنند به صورتی که قسمت هایی مثل دسته بندی و برچسب ها به بینندگان وبسایت کمک می کند تا بتوانند به آسانی به قسمت های دلخواه خود در وبسایت دسترسی یابند و سردرگم نشوند.یکی از مهم ترین قسمت های وبسایت که باعث بهبودی سایت مورد نظر برای کاربران می شود قسمت برچسب ها یا Tags می باشد.در این آموزش وردپرس میخواهیم به شما چگونگی نمایش پربازدیدترین و محبوب ترین برچسب ها یا تگ های وبسایت را در وردپرس به شما آموزش دهیم که این آموزش به دو صورت با افزونه و بدون افزونه صورت می گیرد در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

کد نمایش پربازدیدترین برچسب ها در وردپرس

در این قسمت قطعه کدی را به شما معرفی خواهیم کرد که با گذاشتن آن در فایل قالب وردپرس خود قادر خواهید بود پربازدیدترین برچسب هایتان را در مکان مورد نظر خود در وبسایت خود به نمایش بگذارید و از آن استفاده کنید.برای این منطور کدی را که در زیر قرار گرفته شده است را در فایل Function.php قالب مورد استفاده خود قرار دهید.

function wpb_tag_cloud() {
$tags = get_tags();
$args = array(
'smallest' => 10,
'largest' => 22,
'unit' => 'px',
'number' => 10,
'format' => 'flat',
'separator' => " ",
'orderby' => 'count',
'order' => 'DESC',
'show_count' => 1,
'echo' => false
);
 
$tag_string = wp_generate_tag_cloud( $tags, $args );
 
return $tag_string;
 
}
// Add a shortcode so that we can use it in widgets, posts, and pages
add_shortcode('wpb_popular_tags', 'wpb_tag_cloud');
 
// Enable shortcode execution in text widget
add_filter ('widget_text', 'do_shortcode');

بعد از این که این قطعه کد را به فایل قالبتان اضافه کردید قادر خواهید بود به وسیله ی شورت کد [wpb_popular_tags] آن ها را در هر بخش از سایتتان که میخواهید مثل ابزارک ها به نمایش بگذارید.

افزونه Simple Tags جهت نمایش پربازدیدترین برچسب ها در وردپرس

روش دیگری که میتوانید برای این منظور استفاده کنید افزونه Simple Tags می باشد که با استفاده از آن به آسانی میتوانید برچسب های محبوب سایتتان را نمایش دهید.برای اینکار در اول این افزونه را از مخزن وردپرس دریافت,نصب و فعالسازی کنید و یا با جستجوی نام آن از بخش افزونه ها >افزودن اقدام به نصب آن کنید.بعد از اینکه این افزونه را فعال کردید به قسمت نمایش>ابزارک در پیشخوان وردپرس خود بروید و ابزارک Simple Tags را بازکنید و تنظیمات آن را طبق ادامه ی مطلب انجام دهید.

ابزارک cloud-tags

Title:در این قسمت باید اسم نمایشی ابزارک را انتخاب کنید.

Max tags to display:در این قسمت باید حداکثر تعداد برچسب هارا انتخاب کنید این بخشردر حالت عادی روش 45 تگ قرار دارد.

چهار بخش بعدی این ابزارک را میتوانید به صورت یپشفرض آن باقی بگذارید که اولین قسمت آن تعیین می کند که مرتب سازی آن ها بر چه اساسی باشد که بهترین گزینه Counter می باشد.

تنظیمات ابزارک cloud-tags

Font size mini: در این قسمت شما میتوانید سایز فونت برچسبی که کمتر مورد استفاده قرار گرفته شده است را در میان سایر برچسب ها مشخص کنید.

Unit font size:این قسمت نیز واحد های اندازه سایز فونت را تعیین می کند که در حالت عادی بر روی point قرار گرفته است شما هم میتوانید از این واحد استفاده کنید.

Format: این قسمت نیز تعیین می کند که برچسب ها در حالت معمولی باشند یا به صورت لیست که بر اساس سلیقه ی شما و مکان نمایش آن میتوانید انتخاب نمایید.

Font color mini: این قسمت رنگ بندی کم بازدیدترین برچسب های سایتتان را نمایش می دهد.

Font color max: این قسمت رنگ بندی پربازدیدترین برچسب های سایتتان را نمایش می دهد.

جمع بندی:

هم با استفاده از کد و هم با استفاده از افزونه میتوانید ابر برچسب ها را در بخش هایی از سایتتان که دوست دارید,به نمایش بگذارید.

[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/simple-tags/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/simple-tags.2.4.7.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

ممنون که در این آموزش وردپرس همراه ما بودید امیدوارم این نوشته برای شما مفید وافع شده باشد ضمنا اگر قصد خرید قالب وردپرس از سایت وبمستر98 را دارید به قسمت قالب وردپرس مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *