آموزش وردپرس

تاثیر دامنه در سئو و بهینه سازی سایت

تاثیر دامنه بر سئوی سایت

اگر شما هم اقدام به طراحی سایت از پایه کرده باشید حتما دیده اید که باید نام دامنه سایت خود را ثبت کنید آیا تا به امروز به تاثیر دامنه در سئو و بهینه سازی سایت خود فکر و دقت کرده اید؟ باید به شما دوستان عرض کنم که اولین گام در سئو سایت شما دوستان انتخاب یک نام مناسب برای دامنه سایتتان است. انتخاب نام در دامنه تاثیر بسزایی در دیده شدن سایت شما در گوگل دارد.

تاثیر دامنه در سئو و بهینه سازی سایت

تاثیر دامنه در سئو و بهینه سازی سایت

خب تا اینجا باید متوجه آموزش وردپرس ما در این جلسه شده باشید… مبحث امروز درباره به تاثیر دامنه در سئو و بهینه سازی سایت می باشد.

تاثیر دامنه در سئو و بهینه سازی سایت

این موضوع که نمی توانیم از موفقیت کسب و کار خود در دنیای اینترنت چشم پوشی کنیم امری غیر ممکن است. و همین امر باعث می شود به انتخاب نام دامنه در سایت نیز توجه کنیم.

در نتیجه اولین گام خود را  در سئو و بهینه سازی سایت بر می داریم و  یک دامنه با نام مناسب و ایده آل برای هدف سایت انتخاب کنیم.

حتما برای شما هم پیش آمده است که از خود بپرسید که بهترین نام دامنه په نامی است؟ باید بگویم یکی از بهترین نوع نام دامنه برای سایت شما نام هایی ز عبارات کلیدیی میباشد که ما می خواهیم به عنوان هدف آنها را قرار دهیم.

نام دامنه یک نقطه شروع می باشد که در زمان لیست کردن وب سایتها می باشد. دلیل اهمیت زیاد نام دامنه نزد گوگل این است که تغییر دادن نام گوگل دامنه بسیار سخت میباشد به همین دلیلی بسیار توصیه می کنند نام دامنه ای را انتخاب کنید که شامل کلمات کلیدی مورد هدفتان باشد

نام دامنه به عنوان یک نتیجه مستقیم در نزد گوگل و سئو نیست اما به عنوان یک تاثیر کننده بسیار قوی در سئو و بهینه سازی سایت شناخته می شود.

اگر سعی کنید نام دامنه سایت خود را از کلمات کلیدی انتخاب کنید معرفی سایت و کلمات هدف در سایتتان بسیار ساده تر می باشدو برای لینک کردن در مقاله کارتان راحت تر است.

علاوه بر این موضوع وقتی نام دامنه از کلمات هدف شما باشد مهمترین وب سایتها تمایل خواهند داشت که با شما تبادل لینک داشته باشند و در سایت شما لینک بزنند.و این موضوع می تواندبر رتبه بندی و سئو سایت شما بسیار تاثیر گذارد و رتبه گوگل شما را کاهش دهد…. این کاهش یعنی موفقیت در سئو…

استفاده از خط تیره یا خط فاصله

بیشتر طراحان و توسعه دهندگان وب سایت، استفاده از خط فاصله بین نام دامنه را توصیه می کنند. ودلیل این توصیه این است که با استفاده از خط فاصله هر کلمه به صورت بهتر و روشن تر فهمیده می شود و گوگل در شناسایی بهتر عمل می کند.

البته همانطور که گفت این از نظرات طراحان سایت می باشد و گروه دیگری نیز این کار را توصیه نمی کنندو دقیقا به عکس این موضوع اعتقاد دارند. و دلیل این موضوع این است که می خواهند از طولانی شده نام دامنه جلوگیری کنند و تا راخت تر در خاطر کاربران باقی بماند.

تاثیر دامنه در سئو و بهینه سازی سایت

تاثیر دامنه در سئو و بهینه سازی سایت

[quote bgcolor=’#eec700′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]

تیم وبمستر 98 توصیه می کند تا حد امکان از خط تیره ایتفاده نکنید مگر اینکه آن نام برای شما بسیار ضروری باشد و بتوانبد از این طریف آن نام را برای خود به اختصار در آورید چراکه علاوه بر بخاطر سپردن نام دامنه این کار می تواند اثرات مثبت و منفی دیگری را هم دارد.همچون زمانهایی که می خواهید.

[/quote]

نام طولانی در دامنه می تواند در هنگام ایمیل زدن و یا تماس مشتریان با شما مشکل ساز باشد و شما مجبورید برای توضیح معنای آن تلاش زیادیبکنید.

از کدام نوع دامنه بهتر است استفاده کنیم؟

اینکه چه نوع دامنه ای را بهتر است انتخاب کنیم بکی دیگر از سوالاتی ایت که برای اکثر کاربران مطرح است و بیشتر طراحان وب سایت بر این باورند که .com ارجحیت بالاتری نسبت به دیگر پسوند دامنه ها مثل .net و غیره را دارد.

اما در تیم سئو ابن باور وجود ندارد این موضوع که دامنه بین المللی .com عمومی تر ،پر طرفدار است و از ارجحیت بالایی برخوردار است را ۀنها نیز قبول دارند ، اما هر دامنه ایی با هر پسوندی، هدف فعالیت بخصوص خود را دارد.و بهتر است ابتدا به هدف خود توجه کنیم.

تعداد زیادی از وب سایت ها با پسوند دامنه .net وجود دارند که بیشتر از ۱۰۰ ها هزار بازدید کننده منحصر به فرد خود را در ماه دارند. هر پسوند هدف خاص خودش را دارد مثلا .org پسوند دامنه وب سایت های دولتی میباشد.پس ما نیز توصیه می کنیم که در انتخاب پسوند سایت خود به هدف خود توجه کنید و اگر شما در ایران هستید وبرایتان مهم است که از ایران بازدید کننده داشته باشید ویک سایت شخصی دارید بهتر است از پیوند دامنه .IR استفاده کنید چرا که این موضوع تاثیر فراوانی بر سئو سایت شما دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *