آموزش وردپرس

خوبی های استفاده از CDN در سایت وردپرسی

خوبی های استفاده از CDN در سایت وردپرسی

نگهداری فایل های سایت بروی شبکه های تحویل محتوا (CDN) مزیت های زیادی دارد که باعث شده بیشتر افراد آنرا انتخاب کنند. اگر شما هم جز این افراد هستید پس در این مقاله با ما همراه باشید تا با مزیت های استفاده از CDN در سایت های وردپرسی آشنا شوید.

CDN چیست؟


نام اختصاری شبکه تحویل محتوا CDNاست که شبکه بزرگی از آنها در نقاط مختلف دنیا قرارگرفته اند ودر بردارنده فایل های استاتیک سایت ها مانند جاوا اسکریپت ˓ استایل و تصاویر میباشد. به دلیل گستردگی در نواحی مختلف وقتی بازدیدکننده ایی درخواستی برای دریافت فایل ها ارسال کند سرویس CDN آنرا از نزدیکترین سرور به اوارسال خواهد کرد. در کل  به دلیل این سرویس ها فاصله جغرافیایی بین کاربر با سرورهای نگه دارنده فایل ها کاهش یافته است.

خوبی های استفاده از CDN در سایت وردپرسی


نگهداری فایل های سایت بروی شبکه های تحویل محتوا (CDN) مزیت های زیادی دارد که باعث شده بیشتر افراد آنرا انتخاب کنند. اگر شما هم جز این افراد هستید پس در این مقاله با ما همراه باشید تا با مزیت های استفاده از CDN در سایت های وردپرسی آشنا شوید.

افزایش سرعت وبسایت

افزایش سرعت با استفاده از CDN

 ارسال و دریافت سریع تر فایل ها وکاهش فاصله جغرافیایی از مزیت های مهم این سرویس هاست.بنابراین بکارگیری CDNها میتواند سرعت بارگزاری سایت های وردپرسی را افزایش دهد.با نگهداری تنها فایل های ایستاتیک سرعت بارگزاری فایل های سایت را افزایش میدهد.بنابراین شما در وب سایت خود نیازمند هاست قوی ویا کدنویسی مناسب هستید تا تغییرات ایجاد شده به چشم آید.

یکپارچگی اطلاعات وبسایت

سرویس CDN فشار وارده بر روی هاست را کم کرده و به سرعت آن میافزاید.معمولا وقتیکه تمام فایل های سایت را بروی هاست نگه داری می کنید با بیشتر شدن تعداد افراد بازدید کننده سایت تعداد درخواست های ارسالی به سایت هم افزایش میابد که موجب کاهش سرعت سایت شده و گاها سایت از دسترس هم خارج میشود.

اما وقتی از سرورهای متعدد CDN  استفاده میکنید حتی وقتی سایتتان ناگهانی دچار ترافیک بیشتری میشود فشار کمتری به هاست وارد شده و احتمال از دسترس خارج شدن آن بسیار کم است.استفاده از افزونه های کش کننده در وردپرس موجب نگهداری صفحات ایستاتیک در CDNخواهد شد و سایت عملکرد بهتری خواهد داشت.

بکپارچی اطلاعات وبسایت

برای کسانی که میخواهند از ابزارهای جدید در سایت خود استفاده کنند CDN پیشنهاد خوبی است چرا که وقتی تغییراتی در فایل های استایل و جاوا اسکریپت اعمال میشود آنها بلافاصله بروی تمام سرورهای CDN مورد استفاده ˓ اعمال خواهند شد. در این صورت شما دیگر مجبور نیستید تمامی فایل ها را مجددا بروز رسانی کنید.

عدم محدودیت جغرافیایی

ابزارهای زندگی امروز نیازمند استفاده از اینترنت است.فرقی نمیکند کاربر در کجای دنیا باشد براحتی میتواند از سایت ما بازدید کند .سایت های ایرانی فقط بازدید کنندگان ایرانی ندارند بلکه از سراسر دنیا سایت آنها قابل بازدید است.پس اهمیت داشتن سایتی با سرعت مطلوب بسیار بالاست.از بین بردن محدودیت های جغرافیایی یکی از مهم ترین کاربرد های CDN است .فرض کنید فردی در اروپا به سایت شما مراجعه میکند .فایل ها از سروری که در اروپا و نزدیک به کاربر است به او ارسال میگردد نه از هاستی که شما در ایران تهیه کرده اید و این به دلیل استفاده از CDN در سایت است.به این ترتیب است که سرعت سایت افزایش پیدا میکند.

ارزان و سریع

استفاده از CDN  مستلزم پرداخت هزینه نمیباشد و شما میتوانید از خدمات رایگان آن استفاده کنید هرچند این خدمات به نوبه خود شامل محدودیت هایی هم هستند.استفاده از CDNنیاز به عملیات خاصی ندارد پرا که این سرویس برای وردپرس افزونه دارند که میشود از آن استفاده کرد.اگر چنانچه  از افزونه ای کش استفاده کرده باشید ˓ انها امکان اتصال به سرویس CDN را برایتان فراهم میکنند.

با پرداخت مبلغی نه چندان زیاد برای استفاده از CDN علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها میتوانید سرعت سایت خود را افزایش دهید. همانطور که گفته شد کار شبکه های انتقال کاستن فشار ئارده بروی هاست است پس بخاطر ارتقا RAM ,CPU سرور مجبور به پرداخت هزینه های زیاد نخواهید شد.

استفاده از CDN برای وبسایتتان چه وقتی مناسب نخواهد بود؟

اگر چنانچه سرورهای CDNدر منطقه ای که کاربر میخواهد به سایت شما مراجعه کند وجود نداشته باشد سرعت و عملکرد سایت کاهش پیدا خواهد کرد.بنابراین قبل از انتخاب CDN و استفاده از آن در خصوص کاربران و مخاطبان سایت و محل جغرافیایی آنها مطمئن شوید تا به سرویس های CDNموردنظرتا دست یابید. سرویس رایگان cloudflare و یا سرویس پولیmaxcdn به عنوان پیشنهاد از ما برای استفاده از شبکه های تحویل محتوا برای سایت خود بپذیرید.

ممنون که در این مقاله با ما بودید اگر سوالی درباره CDN در وردپرس دارید از قسمت نظرات همین پست از ما بپرسید امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و به کارتان آمده باشد ضمنا اگر فصد خرید قالب وردپرس از سایت وبسمتر 98 را دارید به قسمت قالب وردپرس مراجعه کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *