آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

آموزش تولید محتوای بهینه برای وردپرس

آموزش تولید محتوای بهینه برای وردپرس

با توجه به تولید انبوه اطلاعات در چند سال اخیر ، رده بندی محتوا ، چگونگی ایجاد محتوای مفید و کاربردی ، استراتژی تولید محتوا ، بازاریابی محتوا ، نقش به سزایی در کسب و کار ، فروش و وفاداری مشتری دارد .

امروزه اغلب وبمستران دغدغه تولید محتوای مفید و یونیک را دارند و همواره تلاش می کنند با تولید محتواهایی مبنی بر معیار های سئو نه تنها به بهبود سئو وبسایت خود کمک کنند بلکه با این معیار ها بتوانند کاربران وبسایت خود را راضی و فعال نگهدارند.

یکی از معیار های انتخاب محتوای مفید و درج آن در وبسایت یونیک بودن آن است. اگر محتوای وبسایت شما یونیک باشد کاربران تمایل بیشتری به اشتراک گذاری وبسایت و محتوایش در شبکه های مجازی دارند.اگر کاربران به محتوای وبسایت شما اطمینان داشته باشند همه روزه به وبسایت شما مراجعه می کنند و آن را به دیگر دوستانشان معرفی می کنند و لینک های مربوط به وبسایت شما را در وبسایت های دیگر قرار می دهند.

در زیر به شرح معیار های سئو و آموزش تولید محتوای بهینه برای وردپرس می پردازیم . با وبمستر ۹۸ همراه باشید:

معیارهای یک محتواهای سئو

۱»از انتخاب عناوین تکراری و نامرتبط بپرهیزید:

در مقالاتی که در وردپرس خود درج می نمایید از نوشتن عناوین تکراری بپرهیزید و بهتر است از عناوین خاص و مرتبط و جدید استفاده کنید.

عنوان یک مقاله را با درنظر گرفتن حداقل ۷۰ کاراکتر درج نمایید.

عناوینی را انتخاب کنید که قبلا کاربران بیشتر در موتور های جستجو به دنبال آن گشته اند.

سعی کنید در مطالب خود از تگ های h1 ، h2 و… استفاده کنید و کلمات کلیدی را به صورت Bold شده درج نمایید.

۲»از کلمات کلیدی هم استفاده کنید:

به این صورت که شما مطلبی را می نویسید که شامل ۳ پاراگراف است در نهایت می توانید در پاراگراف اول متن خود حدود ۳ بار از کلمات کلیدی استفاده کنید. دقت کنید که توضیحات چند خط اول مطلب شما بسیار مهم تلقی می شود پس با به کار بردن عناوین و کلمات کلیدی در پاراگراف اول نتایج بهتری را در موتور های جستجو می توانید کسب کنید.

۳»استفاده از تصاویر:

استفاده از تصاویر در مطالب وردپرس با خاصیت Alt , Title باعث به دست آوردن اولویت بهتری در گوگل می شود.

۴»از تگ های  h1 ,…,h6 استفاده کنید:

استفاده از این تگ ها نه تنها باعث خوانایی و جلب توجه کاربر به عناوین می شود بلکه ارزشمندی مطالب را به موتور های جستجو اعلام می دارید . h1 ارزشمندترین عنوان مطلب شما است .  و h6 از درجه اهمیت بسیار کمتری برخوردار است. توجه کنید که در استفاده از این تگ ها محدودیت وجود دارد .

در زیر نحوه کاربرد و محدودیت های اعمال شده را شرح می دهیم :

تگ عنوان – heading tagمکان مناسب استفادهبهترین تعداد بکار بردن
H1عنوان اصلی مقاله یا مطلب۱ بار
H2عناوین داخلی مطلببین ۲ تا ۵ بار
H3زیر عنوان های داخلی مطلبتا ۶ بار
H4عنوان برای منوها یا عنوان نظراتبدون محدودیت
H5عنوان برای منوهای سایتبدون محدودیت
H6عنوان برای فوتر (footer) سایتبدون محدودیت

۵» لینک دادن به مطالب 

در کل دو نوع لینک دهی وجود دارد : ۱- لینک دهی داخلی و ۲- لینک دهی خارجی 

لینک دهی داخلی در سایت به دامنه خود سایت اشاره دارد و لینک دهی خارجی شامل دامنه هایی به جز دامنه اصلی سایت می شوند.

بسیاری از سئو کاران بر این باور هستند که استفاده از لینک دهی خارجی به کلمات بولد شده وبسایت مرجع بسیار عالی برای کسب رتبه بالا در گوگل است.

با این که استفاده از لینک دهی خارجی به سایت مهم تلقی می شود اما استفاده از لینک های داخلی سایت هم بسیار مفید است .نحوه استفاده از لینک دهی داخلی وبسایت به این صورت است که شما لغات مربوط و بولد شده وبسایتتان را به صفحات قبلی و صفحه اول سایت لینک می کنید و ارجاع می دهید.این عمل سبب یکپارچگی سایت می شود و در مجموع تعداد کلیک های مطلب افزایش می یابد.

۶»محتوایی که کاربران دنبال آن هستند:

تا حد امکان سعی نمایید محتواهایی در وبسایتتان درج نمایید که کاربران به دنبال آن هستند . یکی از روش ها این است که خود را به جای کاربران بگذارید و از دیدکاربران به مطلب خود نگاه کنید و تغییرات لازم را ذکر نمایید.نکته دیگر  آنکه با استفاده از تولزهایی می توانید میزان رضایت کاربران از وبسایتتان را مطلع شوید و از تولزهایی در این خصوص استفاده کنید نظیر امتیاز ستاره ای مطالب .

 

با تشکر از همراهی شما با مقاله آموزش تولید محتوای بهینه برای وردپرس از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکل یا پیشنهادی داشتید در قسمت نظرات اعلام نمایید تا راهنمایی شوید. همچنین در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه نمایید.

author-avatar

درباره سحر علیزاده

کارشناسی IT .علاقه مند به وب و چالشهای آن . در زمینه طراحی سایت ، سئو فعالیت می کنم . فی الحال نویسنده وبمستر98 هستم و سعی میکنم مطالب فنی خوبی منتشر کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *