آموزش وردپرس, مقالات وردپرس, وبلاگ

محدود کردن تعداد کاراکتر و حروف دیدگاه از وردپرس

محدود کردن تعداد حروف دیدگاه از وردپرس

سلامی مجدد خدمت تمامی اعضا و همراهان وب مستر 98 ،خب در این مطلب درباره محدود کردن تعداد حروف دیدگاه از وردپرس صحبت خواهیم نمود.درادامه میتوانید با مطالعه این آموزش این محدودیت را اعمال نمایید.

ارسال دیدگاه یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین بخش های وردپرس میباشد که قابلیت ها و استفاده های چندانی دارد.به عنوان مثال کاربران در بخش دیدگاه درباره مطلب منتشر شده شما نظر میدهند و مشکل و یا آن چیزی که توی ذهنشون هست رو منتقل میکنندیکی از فواید دیدگاه را میتوان جذب کاربران به مطلب و سایت را نام برد چرا که وقتی شخصی وارد وب سایت شما میشود هنگامی که دیدگاه های دیگر را مطالعه کند میتواند بیشتر به کلیت مطلب پی ببرد.اما ممکن است برخی دیدگاه ها جنبه منفی داشته باشد.! یعنی این که دیدگاه اصولا باید از یه تعداد مشخصی کمتر نباشد و از یه تعداد مشخصی بیشتر نباشد.در این مواقع اصولا طبق تجربه های کسب شده گفته میشود که اعضا برای گرفتن بک لینک از سایتتون دیدگاه ارسال میکنند.

 

در این آموزش ما به شما محدود کردن تعداد حروف دیدگاه را آموزش میدهیم که به راحتی میتوانید پس از انجام دادن آن دیدگاه های خودتون رو از نظر حروف محدود کنید.این بدان معنی است که اگر به طور مثال دیدگاهی که از طرف بازدید کننده ارسال میشود از 60 حرف کمتر و یا از 500 حرف بیشتر بود تایید و مجاز حساب نمیشود و یک اخطار به کسی که دیدگاه را ارسل میکند داده میشود که دیدگاه خود را بین تعداد کاراکتر 60 تا 500 ارسال کند.

 

دلیل مفید بودن محدودیت تعداد حروف دیدگاه

همانطور که گفته شد برخی از دیدگاه ها ممکن است به دلایلی مثل بک لینک و … ارسال شود بنابراین اگر تعداد کلمه های دیدگاه ها محدود کنیم میتوانیم دیدگاه های مفیدی را داشته باشیم و طبق گفته قبل بهترین حد مجاز برای ارسال دیدگاه تعداد 60 الی 500 کاراکتر میباشد.

 

همانطور که میدونید دیدگاه های تک کلمه ای و یا کوتاه مفید و جالب واقع نمیشوند به این منطور که این گونه دیدگاه ها تاثیر مستقیمی بر روی کاربر و یا بازدید کننده ندارد و اغلب این دیدگاه ها بدون مطالعه مطلب و محتوای شما ارسال میشود.

تا به اینجا متوجه شدید که دیدگاه های کوتاه چگونه و با چه هدفی ارسال میشود اما دیدگاه های بالای 500 کلمه هم تا حدودی دلایل و تاثیراتش شبیه به دیدگاه های کوتاه است.فرد ارسال کننده دیدگاه با دیدگاه طولانی خود سعی در جذب شما به دیدگاه و تایید اون دارد که قصد خودش را پیاده سازی کند.

نتیجه گیری:

پس با محدودیت کردن تعداد کاراکتر های دیدگاه های وب سایت میتوان بسیار بیشتر از تاثیرات مثبت بخش دیدگاه وردپرس استفاده نمود.

 

محدود کردن دیدگاه با استفاده از functions.php :

با استفاده از این روش میتوانید تعداد کلمات دلخواهتون رو برای ارسال دیدگاه های وب سایت اجرا کنید.در این جا یک فیلتر برای تابع  preprocess_comment  اعمال میشود که با استفاده از آن میتوانیم طول دیدگاه هارا با مقدار های مورد نظر خودمون مقایسه کنیم.

برای اعمال این محدودیت کد زیر را کپی کنید و آن را در فایل functions.php قالب فعلی سایت خودتون پیاده سازی کنید:

add_filter( 'preprocess_comment', 'wpb_preprocess_comment' );
 
function wpb_preprocess_comment($comment) {
  if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > 5000 ) {
    wp_die('دیدگاه شما بسیار طولانی است ، حد اکثر طول دیدگاه باید ۵۰۰۰ کاراکتر باشد .');
  }
if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) {
    wp_die('دیدگاه شما کوتاه است ، حداقل طول دیدگاه باید ۶۰ کاراکتر باشد .');
  }
  return $comment;
}

 

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات اعلام بکنید تا راهنمایی شوید. در صورتی که قصد خرید قالب وردپرس دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *