آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

نحوه محدود کردن بازنگری پست ها در وردپرس

نحوه محدود کردن بازنگری پست ها در وردپرس

بازنگری یا Revision یکی از ویژگی های مفید و خوب در وردپرس می باشد. به عنوان مثال زمانی که در وردپرس مشغول به ایجاد مطلبی جدید هستید و ناگهانی اینترنت قطع می شود یا بخشی از مطلب حذف می شود، می توانید از بازنگری وردپرس که ذخیره شده، استفاده نمایید. اما با وجود اینکه بازنگری یک ویژگی مفید در وردپرس می باشد، اما اکثر کاربران از این ویژگی استفاده نمیکنند. ذکر این نکنه ضروری است که بازنگری، حتی در صورتی که از آنها استفاده نکنید، در پایگاه داده سایت شما ذخیره خواهد شد که ذخیره آنها برروی عملکرد سرور شما تاثیر خواهد گذاشت؛ این ویژگی ممکن است فضای زیادی از دیتابیس شما را اشغال کند و با جستجوی غیرضروری آنها، سرعت سایت شما کاهش دهد. بنابراین در صورتی که می بینید به این ویژگی در وردپرس خود نیاز ندارید، می توانید آن را غیرفعال و یا برای آن محدودیت تعریف کنید؛ انجام این کار در افزایش سرعت سایت شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. در این بخش از آموزش وردپرس در مورد نحوه محدود کردن بازنگری پست ها در وردپرس و همچنین غیرفعال کردن آن توضیحاتی را برای شما همراهان همیشگی وبسمتر 98 ارائه خواهیم داد، پس در ادامه همراه ما باشید…

نحوه غیرفعال کردن بازنگری پست ها در وردپرس

درصورتی که ویژگی بازنگری برای شما کاربرد نداشت، می توانید آن را غیرفعال کنید. برای انجام این کار می توانید کد زیر را در فایل Functions.php قالب وردپرس خود قرار دهید. با برداشتن این کد، دوباره ویژگی بازنگری در وردپرس شما فعال خواهد شد.

if (!defined('WP_POST_REVISIONS')) define('WP_POST_REVISIONS', false);

نحوه محدود کردن بازنگری پست ها در وردپرس

اما اگر نمیخواهید بازنگری را به طور کامل غیر فعال کنید، می توانید از این ویژگی در قالب وردپرس خود به صورت محدود استفاده کنید، یعنی تعداد مشخصی از بازنگری ها را ذخیره نمایید. برای ایجاد محدودیت در ذخیره بازنگری ها به جای غیرفعال کردن آن، می توانید این کد را به فایل Functions.php قالب وردپرس خود اضافه نمایید.

if (!defined('WP_POST_REVISIONS')) define('WP_POST_REVISIONS', 5);

با افزودن این کد، تعداد ذخیره بازنگری پست ها به 5 بار محدود می شود. (البته با تغییر عدد 5 در کد بالا می توانید تعداد ذخیره بازنگری را تغییر دهید).

از اینکه در این بخش از آموزش وردپرس نیز همراه ما بودید، کمال تشکر را داریم. امیدواریم که این بخش نیز برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که سوال یا ابهامی درمورد این پست دارید، می توانید در قسمت دیدگاه ها بیان کنید، تیم وبمستر 98 در اسرع وقت، پاسخ شمارا خواهد دارد. همچنین اگر به قالب وردپرس نیاز دارید، می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *