آموزش وردپرس, مقالات وردپرس, وبلاگ

افزودن لینک خروج از پیشخوان وردپرس به منو های سایت

لینک خروج از پیشخوان وردپرس در منو ها

نحوه افزودن لینک خروج از پیشخوان یا ناحیه کاربری وردپرس برای کسانی که در سایت خود مخفی کردن نوار مدیریت وردپرس را فعال کردن اند و نمیتوانند از طریق آن نوار از پنل کاربری خود خارج شوند یا از یکسری افزونه که برای ساخت ناحیه کاربری میباشد استفاده میکنند و بخواهید که در منوی سایت خود یک لینک برای خروج از ناحیه کاربری درست بکنید. مثلا شما منوی مدیریت وردپرس را مخفی کرده اید و الان برای شما گزینه خروج دیده نمیشود و قصد دارید که یک گزینه برای خروج از ناجیه کاربری در منو های سایت قرار دهید.

قبل از افزودن لینک خروج از پیشخوان وردپرس در سایت نحوه مخفی کردن نوار مدیریت وردپرس قرار گرفته است که ممکن است که شما طبق آن روش پیش رفته باشید و کد های لازم را در قالب وردپرس خودتان قرار داده باشید

اینکار بسیار ساده میباشد و اصلا فرقی نمیکند که شما از کدام قالب وردپرس در سایت خود استفاده مکینید براحتی میتوانید از طریق فهرست ها و ساختار لینک دهی که در وردپرس قرار دارد لینک خروک از پیشخوان را در سایت خود اضافه بکنید.

نحوه لینک خروج از پیشخوان وردپرس

قبل از شروع هر کاری باید با ساختار خروج در وردپرس آشنا بشوید تا بدانید که دقیقا در حال انجام چه کاری هستیم. در وردپرس یک لینک ثابت وجود دارد که هر کاربری که بر روی آن کلیک بکند در صورتی که به پیشخوان وردپرس وارد شده باشد، بعد از کلیک خارج میشود و عملیات لوگ آوت انجام میشود.

بصورت پیشفرض لینک خروج از پیشخوانی که در منوی مدیریت قرار دارد همانند  شکل زیر میباشد:

http://example.com/wp-login.php?action=logout

بطور خلاصه میتوان گفت که بعد از آدرس وبسایت عبارت ” wp-login.php?action=logout ” اضافه میشود. اگر در عبارت بالا به جای example.com آدرس سایت خودتان را بنویسید و شما هم بر روی لینک کلیک کنید از مدیریت خارج میشوید.

نحوه لینک خروج از پیشخوان وردپرس به منوی سایت

از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس “نمایش->فهرست ها” بروید و به منوی سایت خود یک آیتم “لینک سفارشی” اضافه بکنید و عبارت خروج از پیشخوان را در آن قرار دهید همانند شکل زیر:

نحوه افزودن لینک خروج از پیشخوان به منو ها

نحوه افزودن لینک خروج از پیشخوان به منو ها

همچنین میتوانید بصورت کشیدن و رها کردن، شروع به تعیین بهترین موقعیت برای این آیتم بکنید و در آخر بعد از اینکه بر روی دکمه “ذخیره فهرست” کلیک کردید، بدون در نظر گرفتن قالب وردپرس سایت شما اگر به صفحه اصلی سایت خود وارد شوید میتوانید مشاهده بکنید که در منوی سایت شما یک آیتم جدید اضافه شده است و نتیجه ای همانند شکل زیر را خواهید داشت:

 لینک خروج از پیشخوان به منو ها

لینک خروج از پیشخوان به منو ها

نحوه افزودن لینک خروج از پیشخوان به ابزارک های سایت

براحتی میتوانید در ابزارک های سایت نیز این قابلیت را اضافه بکنید که بعد از کلیک کردن بر روی آن ها کاربران از پیشخوان سایت خارج شوند برای اینکار ما یک کد html داریم که با قرار دادن آدرس سایت خودمان در آن میتوانید لینک خروج را به ابزارک های سایت اضافه بکنیم.

برای شروع در ابزارک های سایت، المان “متن یا html” را به ناحیه ابزارک فوتر اضافه میکنیم و در داخل آن کد زیر را قرار میدهیم :

<a href="http://example.com/wp-login.php?action=logout">خروج</a>

در کد بالا به جای “ example.com  ” میتوانید آدرس سایت خودتان را وارد بکنید و بعد از ذخیره کردن ابزارک مربوطه لینک خروج از پیشخوان به سایت شما اضافه خواهد شد.

ابزارک خروج از پیشخوان وردپرس

ابزارک خروج از پیشخوان وردپرس


[quote bgcolor=’#76b538′ color=’#ffffff’ bcolor=’#ffffff’]اگر شما در سایت خودتان از افزونه های افزایش امنیت وردپرس استفاده میکنید ممکن است که آین آدرس ورود و خروج پیشفرض وردپرس را در سایت شما تغییر داده باشند که بستگی به نوع افزونه افزایش امنیت وردپرس شما دارد و همچنین گاهی قالب وردپرس سایت شما دارای یکسری ابزارک برای قرار دادن لینک ورود و خروج در منو ها میباشند که میتوانید از آن ها هم استفاده بکنید. اگر از این قابلیت در قالب سایت خبر ندارید میتوانید از طریق پشتیبان قالب سایتتون بپرسید تا راهنمایی شوید [/quote]

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد، اگر سوالی یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *