آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

افزونه گزارش تخلف برای نظرات و دیدگاه ها در وردپرس

افزونه گزارش تخلف برای نظرات و دیدگاه ها در وردپرس

با استفاده از بخش دیدگاه ها می توان با کاربران و بازدیدکننده ها از سایت تعامل و گفتگو کرد؛ در این قسمت هرکس می تواند نظر یا سوال خود را درمورد پست ارسالی اعلام کند و پاسخ خود را از مدیر یا دیگر کاربران دریافت نماید. در وردپرس امکانی وجود دارد که می توان دیدگاه ها را به صورت تودرتو ارسال نمود، یعنی برای یک دیدگاه می تواند چندین پاسخ ارسال کرد. امروزه در سایت های بسیاری از قالب وردپرس استفاده شده است، هرکدام از این سایت ها درمورد موضوع منحصر به فردی می باشد که مشکلاتی را برای کاربران برطرف می کند و یا اخباری را به اطلاع آنان می رساند، بنابراین هرکدام از آنها مخاطب خاص خود را دارد. اما برخی افراد با دادن نظرهای زشت و نامناسب، محیط خوب وبسایت ها را برهم میزنند، اینگونه نظرات بیشتر در سایتهای چالش برانگیز و خبری که مسائل روز را بیان می کند، دیده می شود.

برخی از مدیران وبسایت ها با بازگذاشتن بخش دیدگاه ها، دوست دارند برای کاربران خود امکان تبادل اطلاعات را فراهم آورند، اما حضور چنین افرادی که معمولا هدفشان برهم زدن جو خوب سایت است از این کار امتناع می کنند. با به وجود آمدن چنین مشکلی ممکن است به این نتیجه برسیم که کاش میشد کاربران بتوانند نظرات و دیدگاه های نامناسب را به شما اطلاع دهند و دیدگاهی که تعداد مشخصی تخلف برای آن ارسال شده، به صورت خودکار حذف شود.

همانگونه که گفته شد به دلیل استفاده روزافزون از قالب وردپرس، نیازهایی که نیز در این زمینه ایجاد می شود، افزایش خواهد یافت؛ افزونه نویسان همواره در تلاش هستند که افزونه های جدیدی را تولید می کنند تا نیازهای کاربران را برطرف سازند. افزونه هایی مانند اکیسمت و سیستم های کپچا نمونه هایی از افزونه های قدرتمند هستند که با فیلتر کردن نظرها و دیدگاه های نامناسب و نامربوط از انتشار آنها جلوگیری می نمایند. اما در برخی موارد مانند توهین به شخصیت ها و دیگر موارد غیراخلاقی، این افزونه ها کارآمد نبوده و نمی تواند آنها را فیلتر کند. تنها راه برای اینکه مدیر سایت بتواند بخش دیدگاه ها را باز بگذارد و همچنین از انتشار نظرات نامناسب جلوگیری کند، اضافه کردن دکمه گزارش دیدگاه می باشد. در این حالت اگر نظر زشتی انتشار یافت، سایر کاربران از طریق این بخش گزارش خواهند داد و وقتی که تعداد گزارش ها به تعداد خاصی رسید، به طور اتوماتیک دیدگاه از سایت حذف خواهد شد. در این بخش از آموزش وردپرس قصد داریم کار با افزونه گزارش تخلف برای نظرات و دیدگاه ها در وردپرس را به شما عزیزان آموزش دهیم تا بتوانید از درج نظرات ناهنجار در سایت خود جلوگیری نمایید. پس در ادامه با وبمستر 98 همراه باشید.

افزونه گزارش تخلف برای نظرات و دیدگاه ها در وردپرس

به این منظور افزونه Safe Report Comments معرفی شده است. این افزونه توسط یکی از شرکت ها معتبر که پشتیبان وردپرس می باشد ارائه و از نظر امنیت و دوام تایید شده است. این افزونه به طور مرتب بروزرسانی می شود و اشکالات نسخه های قبلی را برطرف خواهد کرد و همیشه با اخرین نسخه وردپرس مطابقت دارد.

در ابتدا باید این افزونه را نصب و فعال کنید. سپس از قسمت تنظیمات در قالب وردپرس به بخش گفتگوها رفته و تیک گزینه Allow comment flagging را فعال کرده و سپس تنظیمات را ذخیره نمایید.

افزونه گزارش تخلف برای نظرات و دیدگاه ها در وردپرس

در ادامه پیامی به شما نشان خواهد داد که باید در قسمت flagging threshold تعداد گزارشاتی که درمورد یک دیدگاه باید داده شود تا افزونه برای تغییر خودکار وضعیت دیدگاه فعال شود را مشخص کنید؛ در صورتی که در این زمینه خیلی حساس هستید عدد 1 را وارد کنید، اما در غیر اینصورت می توانید عدد 2 یا 3 را انتخاب نمایید. با انجام این کار لینک Report this comment به بخش دیدگاه ها افزوده خواهد شد که کاربران با استفاده از آن می توانند نظرات نامناسب را به مدیر گزارش دهند. اگر این لینک فعال نشد کدی که در ادامه آورده شده است را به فایل functions.php قالب وردپرس خود اضافه نمایید.

//غیر فعال کردن قرارگیری خودکار لینک

 define( 'no_autostart_safe_report_comments', true );
include_once( 'replace-with-path-to/safe-report-comments/safe-report-comments.php');
// اطمینان از عدم قرارگیری خودکار لینک
$safe_report_comments = new Safe_Report_Comments(false);

// تغییر نحوه نمایش لینک

add_filter( 'safe_report_comments_flagging_link', 'adjust_flagging_link' );
function adjust_flagging_link( $link ) {
return ' | ' . $link;
}

// تغییر عنوان لینک ، به عنوان مثال گزارش دیدگاه و یا دیدگاه نامناسب

add_filter( 'safe_report_comments_flagging_link_text', 'adjust_flagging_text' );
function adjust_flagging_text( $text ) {
return 'گزارش دیدگاه';
}

کدهای بالا نشانه گذاری شده اند تا به راحتی بتوانید تغییرات دلخواه خود را در آن ایجاد نمایید.

گد زیر را نیز در محلی که میخواهید لینک گزارش نمایش داده شود، قرار دهید.

<?php do_action( 'comment_report_abuse_link' ); ?>

پس از فعال شدن این قسمت در بخش دیدگاه ها، هر کاربر که کامنتی را گزارش دهد، شما می توانید آن را در بخش دیدگاه ها در پنل مدیریت، مشاهده نمایید.

افزونه گزارش تخلف برای نظرات و دیدگاه ها در وردپرس

با تشکر از همراهی شما در این بخش از آموزش وردپرس. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی سوال یا ابهامی در مورد این پست دارید، در بخش نظرات اعلام بفرمایید، تیم ما در وبمستر 98 در اسرع وقت پاسخ شما را خواهد داد. همچنین اگر به قالب وردپرس نیاز دارید، می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *