آموزش وردپرس, ابزار سئو, مقالات وردپرس

breadcrumbs چیست و نقش breadcrumbs در وردپرس

Breadcrumbs چیست و نقش Breadcrumbs در وردپرس

شاید برای شما هم سوال باشد که breadcrumbs چیست یا نقش breadcrumbs در وردپرس چیست؟ و این اصطلاح breadcrumbs را در قالب وردپرس سایتتون یا افزونه های سایتتون دیده باشید، امروز در این مقاله آموزش وردپرس که برای شما تهیه شده است این موارد را دقیق بررسی کرده ایم و آموزش کامل را قرار داده ایم.

breadcrumbs چیست ؟

معنی لغوی آن خرده نان میباشد که هیچ ارتباط و معنی خاصی که مرتبط با ماهیت آن در وب میباشد ندارد (شاید هم یک اصطلاج در بین انگلیسی زبان ها با توجه به مفهوم آن باشد) bread crumbs به قابلیت نمایش مکان کنونی کاربران در سایت گفته میشود.

ممکن است که breadcrumbs توسط قالب وردپرس سایت شما اضافه شود، یا اینکه شما در سایت خود یک افزونه ای رو نصب کرده باشید که این افزونه این قابلیت را به سایت شما اضافه کرده باشد به هر حال بصورت پیش فرض در خود وردپرس و قالب های پیشفرض وردپرس نمایش داده نمیشود.

یک مثال برای سوال breadcrumbs چیست؟

خانه –> وردپرس –> قالب جنه

نقش breadcrumbs در وردپرس :

با توجه به مثال بالا از breadcrumbs برای نمایش و موقعیت کنونی کاربران در سایت استفاده میشود تا کاربران بتوانند خود را پیدا بکنند و بدلیل اینکه هر سایتی باید به گونه ای طراحی شده باشد که کاربران سایت با داشتن کمترین دانش هم بتوانند از حداکثر امکانات سایت استفاده بکنند و سایتی پیچیده با المان های مخفی نداشته باشیم.

breadcrumbs در وردپرس موجب میشود تا کاربران در سایت شما گم نشوند و بدانند الان در کجا قرار دارند.

با این قابلیت اگر کاربران شما وارد صفحه اصلی سایت شوند، سپس یکی از دسته بندی ها را انتخاب بکنند، سپس وارد یکی از مطالب آن دسته بندی شوند، در این حالت چون زمان زیادی در سایت شما مانده اند ممکن است که گم شوند و در صورت گم شدن کاربران در سایت، آن ها سریعا سایت شما را ترک میکنند و از مطالب سایت های دیگر استفاده میکنند.

نبود Breadcrumbs  در وردپرس زمانی احساس میشود که شما یک فروشگاه اینترنتی دارید و کاربران شما بدلیل پیچیده بودن سایت شما، از سایت شما فراری میشوند. و شما هر روز بدلیل این مورد ساده کلی ضرر میکنید

breadcrumbs برای سئو سایت بسیار مفید است

بدلیل اینکه یک نوع لینک بیلدینگ در آن رعایت میشود بخاطر همین در سئوی سایت نیز بسیار تاثیر مثبت دارد و برای موتور های جستجو نیز مناسب میباشد بخاطر همین بهترین افزونه سئو در وردپرس Yoast بصورت پیشفرض یک قابلیت برای فعال کردن Breadcrumbs دارد.

نحوه افزودن breadcrumb به وردپرس

نحوه افزودن breadcrumb به وردپرس

نحوه اضافه کردن breadcrumbs به وردپرس بدون افزونه

در بالا بعد از پاسخ به سوال breadcrumbs چیست و نقش آن در سایت و تاثیر آن بر روی سئوی سایت بی شک هر وبمستر هوشمندی سعی در اضافه کردن این قابلیت به سایت خود میکند بخاطر همین در زیر روش افزودن breadcrumbs به وردپرس بدون افزونه را قرار داده ایم.

کد هایی که در زیر قرار دارد باید در پوشه قالب وردپرس شما قرار گیرد همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس را دارید بعد از تغییر قالب باید مجددا این کد ها را اضافه بکنید یا اینکه از قالبی استفاده بکنید که بصورت پیشفرض از این قابلیت پشتیبانی بکند.

باید اول به پوشه قالب وردپرس فعال در سایت خود بروید که مسیر آن wp-content/themes/theme_name/ میباشد و در این ادرس به جای theme_name اسم قالب فعال در سایت خود را وارد کنید.

سپس در فایل archive.php کد زیر را در مکان مناسب و جایی که میخواهید برید کرامب نمایش داده شود قرار دهید:

موقعیت کنونی شما : <a href="<?php bloginfo('url'); ?>">خانه</a> --> <?php single_cat_title(); ?>

سپس در فایل single.php کد زیر را قرار دهید:

موقعیت کنونی شما : <a href="<?php bloginfo('url'); ?>">خانه</a> --> <?php the_category(', ') ?> --> <?php the_title();?>

همچنین به فایل page.php کد زیر را اضافه بکنید:

موقعیت کنونی شما : <a href="<?php bloginfo('url'); ?>">خانه</a> --> صفحه <?php the_title();?>

بعد از اضافه کردن کد های بالا در همه برگه ها و نوشته های سایت شما برید کرامب نمایش داده میشود.

با تشکر از همراهی شما در این مقاله آموزش وردپرس در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *