آموزش وردپرس

خالی کردن زباله دان در وردپرس – خالی کردن زباله دان وردپرس

خالی کردن زباله دان در وردپرس

در وردپرس زمانی که یک نوشته یا یک کامنت را حذف می کنید بصورت پیش فرض در زباله دان وردپرس ذخیره می شود. در این قسمت از آموزش وردپرس قصد داریم طریقه خالی کردن زباله دان در وردپرس به صورت خودکار را به شما آموزش دهیم. این کار به نوعی هک کردن وردپرس می باشد.

بخشی در وردپرس وجود دارد که به آن زباله دان گفته میشود شما می توانید مواردی که مورد استفاده شما نمی باشند را به آن انتقال دهید. البته مواردی که در زباله دان قرار می دهید به معنی حذف شدن کامل آن ها از وردپرس شما نیست و شما می توانید آن ها را بازگردانی کنید.

 

نکته ای در زباله دان های وردپرس وجود دارد که می تواند برای شما درسر ساز باشد، با بالا رفتن حجم زباله دان ها وب سایتی که با وردپرس ساخته اید سرعت آن به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند و شما مدت زیادی را برای پیدا کردن مشکل کندی سرعت وب سایت تان می کنید و ممکن است که بعد از بررسی های متعدد به نتیجه ای نرسید و این کندی سرعت وب سایت باعث می شود کاربران از وب سایت شما دوری کنند که این طبیعی است.

شما می توانید این مشکل را با خالی کردن زباله دان در وردپرس در دوره های چند روزه برطرف کنید ولی ممکن است با داشتن مشغله های کاری و فکری زیاد خالی کردن زباله دان را فراموش کنید. که ما قصد داریم امروز یک راه حل برای رفع این مشکل به شما آموزش دهیم.

برای این کار باید خالی کردن زباله دان وردپرس را از حالت دستی به حالت خودکار در آوریم که به صورت خودکار در روز معیین خالی شود. برای این کار فقط کافیست که کدی برای هک کردن وردپرس در زیر قرار دادیم را به فایل wp-config.php  که در قالب وردپرس سایت تان وجود دارد قرار دهید.

define ( ‘ EMPTY_TRASH_DAYS ’ , 10 ) ;

پارامتر اول را میان سینگل کوتیشن قرار میدهیم و دومین پارامتری که در کد قرار دادیم باید به صورت عددی وارد کنید که نشانگر این است که زباله دان وردپرس هر چند روز یک بار به صورت خودکار خالی شود که ما در این جا عدد 10 را قرار دادیم تا هر 10 روز یک بار زباله دان ورد پرس خالی شود.

حال این کد را در وب سایت وردپرسی خود، ذخیره سازی کنید و خارج شوید. بعد از انجام تمام مراحل این کار میتوانید ببینید در زمانی که تعیین کردید زباله دان ورد پرس خالی میشود یا خیر.

با تغییر دادن پارامتر دوم که کاری بسیار آسان است و تعین کننده خالی شدن زباله دان ورد پرس است میتوانید آن را به دلخواه خودتان تنظیم کنید که هر چند روز زباله دان ورد پرس خالی شود.

 

همراهان گرامی این قسمت از آموزش ورد پرس هم به پایان رسید. به امید این که این آموزش ورد پرس برای شما عزیزان مفید بوده و از آن در شخصی سازی کردن وب سایت ورد پرسی خود استفاده کنید. در روز های آتی با ما همراه باشید تا آموزش ها و مطلب های حرفه ای بیشتری به شما عزیزان آموزش دهیم.

با تشکر از همراهی شما با این قسمت از آموزش وردپرس. اگر در رابطه با این پست سوال یا مشکلی دارید در قسمت نظرات بیان کنید تا راهنمایی شوید. در صورتیکه نیاز به قالب وردپرس دارید می توانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *