آموزش وردپرس

کارهایی که وردپرس به خوبی آنها را انجام میدهد

کارهایی که وردپرس به خوبی آنها را انجام میدهد

طبیعتا وردپرس طرفدار های زیادی دارد که این وردپرس در بیشتر استارتاپ ها هم از نخستین راه حل هاست در این مقاله به چند مورد از خصوصیات وردپرس که میتوانید با آنها شغل و استارتاپ خود را ایجاد کنید اشاره ای می کنیم.

ساخت فروشگاه آنلاین با وردپرس

سوالبعضی از کاربران این هست که وقتی من نیازی به وردپرس ندارم چرا نباید از نرم افزار مخصوص فروشگاه اینترنتی استفاده کنم ؟ خب صد در صد این افراد شناخت کافی نسبت به وردپرس ندارند ولی وقتی موضوع وردپرس و ووکامرس را برای آنها باز می کنید سریع میخواهند از آنها استفاده می کنند و از سوال های دیگر آنها درباره ی هزینه آنهاست که همه ما میدانیم ووکامرس جهت ساخت فروشگاه اینترنتی در وردپرس منتشر شده است.ووکامرس با اینکه رایگان است اما یکی از بازیکنان اصلی تجارت الکترونیک وردپرس به شمار میاد.البته این را هم باید گفت که افزونه های جانبی برای ووکامرس طراحی شده اند که بایستی برای استفاده از آنها  مبالغی رو پرداخت کنید و بعضی نیز به صورت رایگان منتشر شده اند. میتوان یک توسعه دهنده وب را هم بکاربگیرید تا برای شما افزونه های سفارشی برای ووکامرس بنویسد.

افزونه های کاربردی دیگر که برای این منظور می توانید از  آنها استفاده کنید عبارتند از: iThemes Exchange، MarketPress و Easy Digital Downloads

ساخت وبسایت کاریابی

از جملات بیادماندنی و انگیزشی که به اید انسان می آید ابن است :

آرزوی این را داشته باشید که کارآفرین باشید تا اینکه به دنبال استخدام کسی باشید. بیایید بیشتر بروی این جمله تمرکز کنیم مردم مافرینسلرها وبلاگ نویس ها طراح ها کپی رایترها و غیره را دوست دارند دلیلش هم این است که ما همهکارآفرین هستیم .

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که چرا ما نباید حتی یک صفحه کاریابی در سایت خود ایجاد کنیم ؟

خود وردپرس را میتوانید به عنوان پلتفرم کاریابی در نظر بگیرید و از پوسته های مخصوص به این کار و یا افزونه هایی مانند WP Job Manager  که قابلیت درج رزومه و آگهی استخدام را دارد استفاده کنید.

قابلیت وردپرس چند سایته

از برجسته ترین قابلیت های وردپرس که میتوان از آن یاد کرد چند سایته بودن آن است. این قابلیت به سادگی بما امکان ایجاد و مدیریت وبلاگ های شبکه ای تحت نظر یک نسخه نصبی وردپرس را فراهم میکند.برای اینکه این موضوع جا بیافتد مثالی می زنیم:

وقتی که شما قصد دارید سایتی را راه اندازی کنید که شامل سه دسته اصلی شعر کمیک و کتاب را باشد.افرادی که در گروه شما هستند برای هریک از این دسته ها طراحی و ساختار متفاوتی را در نظر میگیرند. حالا بهترین راه همان ایجاد 3 سایت مختلف میباشد.وردپرس به کمک ما میاد و ما میتوانیم از طریق یک وردپرس 3 نسخه دیگر وردپرس زا ایجاد کرده و براحتی از یک مرکز  3 سایت مختلف را کنترل کنیم .

برای اینکه قابلیت وردپرس چند سایته را در سایت خود ایجاد کنید کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید:

define( 'WP_ALLOW_MULTISITE', true );

اگر که برای اضافه کردن کد بالا به راهنمایی نیاز دارین به بخش راهنمایی های بیشتر بخش مستندات وردپرس مراجعه کنید.

ساخت انجمن

برای اضافه کردن بخش انجمن به سایت وردپرسی خود میتوانید افزونه بی بی پرس (bbPress) را براحتی بکار بگیرید.طراحی این افزونه توسط گروه های ارائه دهنده وردپرسی صورت گرفته است و از بابت امنیت و سازگاری مشکلی پیش نخواهد آمد.

بعضی از ویژگی های بی بی پرس را باهم مرور میکنیم :

1.ایجاد موضوعات مختلف برای هر انجمن

2.ارسال پاسخ در تاپیک ها

3. پشتیبانی از ابزارک ها

4.سیستم اعلان که بهنگام ایجاد وارسال پاسخ جدید در تاپیک ها به کاربر ایمیل ارسال می کند.

5.پشتیبانی از BBCode امضا کاربران و سایر امکانات موردنیاز برای انجمن.

افزونه های CM Answers و AnsPress از دیگر افزونه ایی هستند که میتوان برای ایجاد انجمن و بخش های پرسش و پاسخ در سایت خود لحاظ کنید.

 

ساخت شبکه های اجتماعی در سایت

اگر که برای راه اندازی فیس بوک بعدی با استفاده از پلتفرمی مانند وردپرس برنامه ریزی میکنید بهتر است قبل از هر چیزی به دکتر مراجعه کنید ( مزاح بود).بهترین گزینه ایی که میتوانیم برای افراد با برنامه ریزی ایجاد شبکه های اجتماعی خانگی برای گروه دانشگاهی تیم کاری یا شرکت خود دارند معرفی کنیم افزونه بادی پرس (BuddyPress) میباشد.

ساخت صفحه فرود های حرفه ای (Landing Page)

صفحه های فورد اصلیترین مکان برای رشد کار و کسب آنلاین هستندو این حقیقت برای کسی پوشیده نیست . در این میان صفحات فرودی با طراحی منحصر به فرد و چشم نواز خود میتوانند بازدیدکنندگان معمولی را به متریان پر وپا قرص تبدیل کند.صفحه فرود برای کار و کسب آنلاین میتواند توسط کاربران وردپرسی با بکارگیری افزونه های رایگان و پولی به دست آید.

طراحی یک وبسایت چند زبانه

در کار و کسب های بین المللی که محتوای سایت چند زبانه است پلتفرم وردپرس میتواند گزینه ای مناسب به حساب آید. حالا برای اینکه بتوان سایت وردپرسی خود را چند زبانه کرد دو روش وجود دارد : 1. استخدام مترجم 2. ترجمه ماشینی .

  1. استخدام مترجم

درست است که استخدام مترجم شامل پرداخت هزینه ایی گزاف است ولی کیفیت آن با مترجم ماشینی قابل مقایسه نیست.برای اینکار میتوانید از افزونه های زیر(که با استفاده از آنها میتوانید قسمت های مختلف سایتتان را ترجمه کنید) کمک بگیرید :

  • – Polylang
  • – WPGlobus
  • – xili-language

که پیشنهاد ما این است روی افزونه polylang تمرکز کنید که میتواند در مدیریت چند زبانه سایت برای نوشته ها و برگه ها و دیگر فرمت های نوشتاری مانند برچسب ها و دسته ها و بخش های مختلف سایتتان کمک کننده باشد.

2. ترجمه ماشینی

روش ترجمه ماشینی بسیار سریع و بی هزینه بوده اما نتیجه کار کیفیتی پایین خواهد داشت. برای این نوع ترجمه هم افزونه هایی وجود دارند که میشود از آنها استفاده کرد:

 

  • – Google Language Translator
  • – Bing Website Translator
  • – Google Website Translator

افزونه های مترجم از طریق API به سرویس مترجم گوگل/ بینگ متصل میشوند و میتوانند نوشته های سایت را ترجمه کند.در وردپرس های چند سایته از افزونه ای بنام WPML برای ترجمه نوشته ها استفاده کنید چون قادر است ترجمه های مختلف را پشتیبانی کند.(این افزونه به صورت تجاری منتشر شده است)

 

بازاریابی ایمیلی پیشرفته

برای افزایش ترافیک یکی از راهکارهای همیشگی بازاریابی ایمیلی است.برای ارسال ایمیل و بازاریابی ایمیلی شما نیاز دارید لیستی از ایمیل ها را جمع آوری کنیدو برای اینکار میتوانید از وزدپرس استفاده کنید.

افزونه های زیادی برای اینکار تعبیه شده اند اما شما میتوانید از طریق روش های مختلف از جمله پاپ آپ  اقدام به دریافت ایمیل مخاطبان یا همان بازدیدکنندگان سایت کنید و بعد با استفاده از وردپرس و یا سرویس های دیگر ایمیل مارکتینگ را شروع کنید.

سخن آخر :

وردپرس برای ایجاد هر نوع سایتی قابلیت دارد ویکسری افزونه ها و پوسته های متناسب با هرچیزی که شما میخواهید راجع به آن موضوع سایت بزنید را داراست.درست است که هسته وردپرس برای وبلاگ نویسی نوشته شده است اما این سیستم توانسته روز به روز توسعه پیدا کند و به پلتفرمی چند منظوره و مرسوم برای سایت های مختلف با موضوعات متنوع تبدیل شود.

اگر از نظر شما وردپرس کاربرد دیگری هم دارد لطفا آنرا ما با در میان بگذارید تا بتوانیم آنرا در لیست کاربردهای وردپرس لحاظ کنیم و همچنین ممنونیم که در این مقاله با ما بودید اگر قصد خرید قالب وردپرس از سایت وبسمتر98 را دارید به قسمت قالب وردپرس مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *