آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت, آموزش وردپرس

4 اشتباهی که در سئو وردپرس نباید مرتکب شد

4 اشتباهی که در سئو وردپرس نباید مرتکب شد

با نام ویاد خدای بی همتا .سلام وعرض ادب خدمت یاران همیشگی .بار دیگر با مقوله سئو وردپرس در منابع Wordtracker  با شما خواهیم بود تا یکی دیگر از پدیده های جدید سئویی را با شما بررسی کنیم .روز به روز به گستردگی و اهمیت و پیچیدگی و تئوری های سئو اضافه شده و مباحث این موضوع تمامی ندارند.از افرادی که میتوان نام برد که مدت طولانی است در این زمینه فعالیت دارد Tom Ewer مدیر مجموعه Tom Ewer میباشد.وی مدیر مجموعه ManageWP بوده که جز توسعه دهندگان پرکار وردپرس نیز محسوب میشود.

این دیدگاه اصلا جالب نیست که بگوییم هسته وردپرس خارج از باکس های کمکی ( مثل افزونه ها)به زیبایی و با نهایت قدرت برای موتورهای جستجوسئو شده است این در حالی است که هسته وردپرس بسیار کند بوده ونیازمند دخالت متخصصان برای بهبود است.خوب است این مسئله را در نظر بگبریم که اگر فعالیت های سئو توقف یابد احتمال بروز ضعف بالقوه در مطالب منتشر شده بسیار بالا است. حتی آن گروه از متخصصان و مهندسینی که فکر می کنند وب سایت آنها اصولی و مهندسی شده است وتمام جوانب را لحاظ کرده اند ممکن است چه در حال و چه در گذشته موجب اشتباهات دیوانه وار در سئو شده باشند.پس حالا زمان  فرا رسیده که بروی اشتباهات و تشریح و شناخت اینها متمرکز شویم.

1- عدم معرفی نقشه XML وبسایت


اساسنامه گوگل این است که نقشه سایت خود را معرفی کنید اگر اینکار را انجام ندهید ممکن است مطالب سایت شما نادیده و ناشناخته باقی بمانند. (کسانی که این مطلب را میخوانند  توجه  داشته باشند که منظور از نقشه سایت، وجود آن در وسایت شما نیست بلکه ارائه دادن نقشه سایتتان به  وبمستر تولزهایی مثل بگوگل و بینگ است) ممکن است اگر نقشه سایت خود را در موتور های جستجوگر معرفی نکنید مطالب سایت شما دیده نشوند این مورد را  جدی بگیرید وحداقل کاری که باید بکنید این است که نقشه سایت را حداقل به یکی از موتورهای جستجوگر معرفی کنید.

اما موضوع نقشه های سایت همین جا تمام نمیشود و کاربرد آن فقط دیده شدن مطلب نیست. خود نقشه قدرت این را دارد که بخش هایی از نماد بخش هایی از وب سایت وبمستر باشد که هیچ روش دیگری قادر به این کار نیست .اینها یکسری اطلاعات اضافه ایی هستند که فقط در نقشه وجود دارند( مثل سوار شدن سریع مطالب جدید بر روی آن ) یا مثل داده های متا مربوط به رسانه ای خاص (مثل مدت زمان اجرای یک ویدئو). همچنین اگر فردی در حال ایجاد و اجرای یک وب سایت جدید با سایت های موجود دیگر باشد نقشه ها این قابلیت را دارند که این اتفاقات را به جستجوگرها برسانند که گوگل و سایر جستجوگرهای مانند آن بتوانند آن وب سایت و یا لینک را کشف و روی آن بررسی های مود نظر را انجام دهند.

پس میتوان گفت که بدنه اصلی و فیزیکی یک وب سایت برای چشم عنکبوت ها ˓ نقشه سایت آن‌ها میباشد که این چشم‌ها تمایل دارند که لباس مناسب را به تن این فیزیک ببینند که همان فرمت مورد قبول آنها، XML است که ربات‌ها با آن، نمایه و سیمای یک وب‌سایت را شناسایی می کنند.تولید دستی این سایت توسط متخصص میتواند انجام گیرد ویا ساخت آن را بصورت خودکار انجام دهد پیشنهاد های ما را در ادامه ی مطلب میتوانید بخوانید.

گوگل Sitemaps XML :این افزونه رایگان بیش از ده میلیون دانلود و درجه بندی  4.7 از 5 دارد و شما میتوانید مطمئن شوید کارهای زیاد و موثری وجود دارد که این افزونه از پس آنها بر می آید.نقشه وردپرسی که توسطYOAST طراحی شده است: این افزونه علاوه بر رایگان بودن تعداد بسیار زیادی از توابع و تنظمیات SEO(که خیلی ها توسط این افزونه سئو محتوای وبسایت خود را انجام می دهند) و باب میل ربات ها را دارد که یکی از آنها ژنراتور XML نقشه سایت میباشد. این ژنراتور فوق العاده بوده و بصورت اتوماتیک پس از هر ارسال به روز رسانی می شود. اینها بصورت خودکار به روز می شوند. تنها کاری که شما انجام میدهد تنظیمات آنهاست و در کارهای بعدیشان دخالت نمی کنید. کار های باقی مانده را خودشان انجام می دهند. گوگل برای نشان ندادن نقشه کسی را جریمه نمی کند.تنها پیشنهادی که به شما می کند این است که چرا نقشه وبسایت خود را ثبت نمی کنید؟

2-طبقه بندی وتگ های ضعیف پست ها


از تگ ها باید استفاده کرد استفاده درست و مناسب.یک مسئله ایی که بصورت منطقی وجود دارد این است که برچسب ها مسیرهای تعامل زیادی را فراهم می کنند اما بحث ما بر سر نقاط قوت آنها نیست چرا که همین نقطه قوت در صورتی که در زمان و مکان صحیح استفاده نشود یا بد وبدون ربط و بصورت مکرر استفاده شود سریعا  میتواند در ترک بازدیده کننده از سایت تاثیر گذار باشد. طبقه بندی مطالب با استفاده از برچسب ها و تگ های مناسب و مرتبط علاوه بر اینکه به کاربرانی که از سایت بازدید می کنند این امکان را میدهد که که آسانتر به مطالب دسترسی یابند بلکه به جستجوگرها هم در این کار کمک می کنند( مانند صفحات بایگانی که رابط آن با جستجوگرها، تگ‌ها هستند) که این خود نیز از دیگر مولفه های سئو می باشد. در حالی که ممکن است  بعضی از جستجوگرها بایگانی که توسط تگ‌ها   SERPs شناخته را   نشناسند (این کار به ندرت اتفاق می افتد توجه داشته باشید که گوگل از آن دسته نیست) و در عوض، از تگ‌ها برای شناسایی بهتر کلید واژه ها بهره میبرد که وب‌سایت شما و مطالب مورد نظر با آن هماهنگ شده است.

 صبر کنید تا با آوردن نمونه ایی به بیان موضوع بپردازم .اگر وب سایتی راجع به حیوانات و باغ وحش فعالیت دارد و تمرکز اصلی سایت بروی کلمه llamas است و در این حین بیاید و تگ هایی با موضوع llamas به صفحات گوناگون بدهد به خوبی میتواند بین صفحاتی با کلمه کلیدی مورد نظر رابطه برقرار کند که این به نوبه خود معیاری بسیار خاص برای گوگل بحساب می آید که ارزش کلمه llamas خاص میشود.

3- عدم تعریف آدرس های متعارف برای وبسایت


اگر شما با canonicalization آشنایی ندارید به ادامه ی مطلب توجه داشته باشید برای بیان این موضوع به سخنی از مت کاتز اشاره ایی خواهیم داشت:Canonicalization پروسه ی چیدن بهترین آدرس در زمانی است که چندین گزینه  وجود دارد و عمدتا  به صفحات اصلی یا خانگی اشاره دارد. به عنوان مثال ، این مورد را در نظر داشته باشید که اکثر مردم از آن استفاده می‌کنند:

  • www.example.com
  • example.com
  • www.example.com/index.html
  • example.com/home.asp

ولی در بررسی ها این آدرسها همگی از لحاظ فنی با یکدیگر متفاوت هستند. زمانی که canonicalizes در وب‌سایت به درستی اجرا شده است، گوگل از این حرکت استقبال کرده و بهترین آدرس را در مکانهای بهتری جایگذاری می کند و سعی ما این است که بهترین آدرس ها را در پیوند ها انتخاب نماییم.به عبارتی ساده تر شما به گوگل کمک می کنید که جستجو نکند بلکه در اولین نگاه آدرس متناسب را بردارد و از همه جالب تر اینکه همه ی آدرس ها به صورت متعارف و قابل درک برای گوگل تولید شوند.اساسا این کار یک فرایند سه مرحله ای است:

وردپرس تعیین کند  که آدرس‌ها چگونه باشد (i.e. http://www.yoursite.com/ or http://yoursite.com/)

گوگل با ابزار وبمستر تولز به شما پیام می دهد بگوید که آدرس‌ها چگونه باشد.

استفاده کردن از یک افزونه ای مثل افزونه سئو وردپرس seo wordprss by yoast که این مورد را تنظیم کرده و اطمینان پیدا می شود که URLهای متعارف در هر صفحه از سایت  تعریف شده است می تواند در این مورد بسیار مناسب باشد.ممکن است این موضوع مقداری پیچیده باشد که شما از اینجا میتوانید یک راهنمای کامل برای canonicalization در وردپرس پیدا کنید.

4 – عدم بهینه سازی وبسایت شما در Google+ Authorship


از آخرین بروز رسانی یعنی اوت 2014 گوگل در نتیجه های نویسندگی در SERPS نشان داد که در حال حاضر با استفاده از فعال سازی قابلیت REL نویسنده مطالب خود را در جایگاه بهتری خواهد دید. به گفته ی جان مولر آنها این فرایند را در امتیاز دهی ادامه می دهند جان مولر در این خصوص نیز می گوید:دوستان آن ها در گوگل میتوانند به طور سریع تغییرات را مشاهده کنند همچنین میتوانند در نتایج جستجو نیز آنها را پیدا کنیم و در آخر هم چه شما دوست نداشته باشید و چه نداشته باشید  Google+ در این خصوص نقش موثری خواهد داشت

شما اگر در گوگل پلاس نویسنده هستید یا که فعالیت دارید شک نداشته باشید که هم دیده میشوید و هم این دیده شدن حتی اگر یک لینک کوتاه  یا عکسی از وب سایت شما باشد  بسیار مهم است. به عبارتی نویسنده بودن  در سایتی که در گوگل پلاس ادغام شده است می‌تواند به طرز عجیبی  در جذب مخاطب اثر مثبت بگذارد.

ممنون که در این مقاله همراه ما بودید امیدوارم این نوشته برای شما مفید واقع شده باشد ضمنا اگر قصد خرید قالب وردپرس از سایت وبسمتر98 را دارید به قسمت قالب وردپرس مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *