آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت, آموزش وردپرس

آدرس دهی تصاویر به نوشته ی آنها به صورت اتوماتیک

آدرس دهی تصاویر به نوشته ی آنها به صورت اتوماتیک

آدرس دهی تصاویر به نوشته ی آنها به صورت اتوماتیک

در این مطلب قصد داریم یکی دیگر از آموزش های وردپرس که از عنوانش هم معلوم است نحوه آدرس دهی تصاویر به نوشته ی آنها را با شما آموزش دهیم.توجه داشته باشید که این یک آموزش سئو نیز هست.اگر این قابلیت را به وبسایت خود اضافه کنید سبب بهبود وضعیت سئو سایت شما می شود,پس تا پایان این مطلب ما را دنبال کنید.

 نحوه آدرس دهی تصاویر به نوشته ی آنها به صورت اتوماتیک:

وقتی وردپرس بروز رسانی می شود امکانات بیشتری را برای کاربران خود می دهد خب در این مطلب هم ما آموزش آدرس دهی تصاویر به نوشته ی آنها به صورت اتوماتیک یا خودکار را که یکی دیگر از امکانات وردپرس نیز هست به شما دوستان ارائه میدهیم.تا شما بتوانید  عملیات  بهینه سازی سایت و تصاویر خود را به جلوتر ببرید.خب شما میدانید که این امکان را در وردپرس دارید که در پست های وبسایتتان پرونده جند رسانه ای اضافه کنید رسانه ها یا تصاویری که در نوشته مورد نظر قرار داده شده اند به صورت جدا همانند تصویر زیر نشان داده خواهد شد.

آدرس دهی تصاویر به نوشته ی آنها

خب تا این قسمت  این ویژگی وردپرس را دانستید و با آن آشنا شدید.خب اکنون ما توسط همین ویژگی میخواهیم با استفاده از چند خط کد بتوانیم تصاویری که از نوشته شان جدا هستند را به خود نوشته لینک دهی کنیم.خب شما باید چند خط کدی را که در قسمت پایین قرار گرفته است به فایل فانکشن با اسم functions.php در قالب وردپرس تان اضافه کنید. وارد هاست خود شوید و با مراحعه به قسمت themes و انتخاب پوسته خود و پیدا کردن فایل فایل functions.php اینکار را انجام دهید.کد را در جای درستی قرار دهید تا کار کند و حتما قبل از اضافه کردن کد و یا انجام تغییر بر روی این فایل از آن پشتیبانی گیری کنید.

function wcs_auto_link_post_thumbnails( $html, $post_id, $post_image_id ) {
$html = '<a href="' . get_permalink( $post_id ) . '" title="' . esc_attr( get_the_title( $post_id ) ) . '">' . $html . '</a>';
return $html;
}
add_filter( 'post_thumbnail_html', 'wcs_auto_link_post_thumbnails', 10, 3 );

وقتی این کد رو به فایل فانکشن functions.php اضافه کردید باعث می شود به حالت اتوماتیک لینکی دهی تصاویر به نوشته مورد نظرشان انجام شود.این کد علاوه بر لینک دهی باعث قرار داده شدن عنوان نوشته به متن جایگزین عکس و یا همان alt عکس شود.امکان دارد این تغییراتی که انجام دادید بر بروی تصاویر و نوشته های قبلی و قدیمی اثری نداشته باشد و بر روی نوشته ها و تصاویر جدید که بعد از قرار دادن کد قرار خواهید داد اعمال شود.

توجه داشته باشید که قالب های وردپرس این قابلیت یا ویژگی را به صورت پیش فرض ندارند پس باید طبق این آموزش آ با افزودن چند خط کد این ویژگی را اضافه کنید.

ممنون که در این آموزش وردپرس البته آموزش سئو نیز با ما همراه بودید امیدوارم توانسته باشید قابلیت لینک دهی تصاویر به نوشته ها را  انجام داده باشیدو این مطلب نیز برای شما مفید واقع شده باشد.هر گونه سوال و یا مشکلی در باره ی این آموزش داشتید میتوانید از همین قسمت نظرات در زیر جهت مطرح آن استفاده کنید.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *