آموزش وردپرس

لود مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس

لود مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس

لود مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس

در این آموزش قصد داریم نحوه بارگذاری نظرات هنگام اسکرول کردن را در وردپرس به شما آموزش دهیم این آموزش مخصوص کسانی است که دارای سایت پر دیدگاه هستند. با این کار سرعت بارگذاری سایت نیز افزایش می یابد.به این کار به اصلاح بارگذاری تنبل نیز گفته می شود.

اهمیت لود مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس:

خب ممکن است این سوال را بپرسید که لود مرحله ای دیدگاه ها یا لود نظرات هنگام اسکرول چه اهمیتی دارد؟ پاسخ اول برای این سوال این است که سرعت لود سایت افزایش میابد.دلیل افزایش این است که صفحه به طور کامل بارگذاری نمی شود و اینکه کاربر باید به قسمت بارگذاری نشده برود تا آن قسمت ها نیز برایش لود شود.

اهمیت دوم این کار این است که ممکن است یک مقاله دیدگاه های بسیاری داشته باشد به همین دلیل صفحه خیلی دراز و طولانی می شود,و اگر اینکار را انجام دهیم به دلیل اینکه همه ی نظرات لود نمی شوند صفحه مورد نظر کوتاه می شود.

 آموزش نحوه لود مرحله ای دیدگاه ها در وردپرس:

برای لود مرحله ای دیدگاه ها یا لود دیدگاه ها هنگام اسکرول و یا بارگذاری تنبل چندین راه هست که ما در آموزش قصد داریم از افزونه ی  Lazy Load for  Comments استفاده کنیم.این افزونه یکی از بهترین ها در این زمینه نیز هست.و کاملا استاندارد کد نویسی شده است.افزونه را از قسمت افزونه ها در پیشخوان وردپرس از قسمت افزودن میتوانید با جستجوی نام افزونه نصب کنید و یا اینکه لینک دانلود افزونه در پایین مطلب قرار گرفته است میتوانید دانلود کنید.

بعد از اینکه افزونه را فعال کردید بخش این افزونه یعنی  Discussion در زیر منوی تنظیمات در پیشخوان وردپرس نشان داده می شود بر روی  Discussion کلیک کنید.در این قسمت چیز خاصی وجود ندارد و دو حالت نمایش وجود دارد که شما باید یکی از آنها را استفاده کنید.همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید:

حالت های نمایش در افزونه

حالت های نمایش در افزونه

 

1_On scroll:خب اگر این گزینه را انتخاب کردید دیدگاه یا نطرات سایت هنگام اسکرول و به پایین آمدن لود و بارگذاری خواهند شد که شیوه ی بارگذاری را میتوانید در این تصویر مشاهده فرمایید.

لود دیدگاه ها هنگام اسکرول

۲ـLoad Comments button:خب این گزینه طوری است که دکمه یا باتن در زیر نظرات به کاربر نمایش داده می شود و هنگام کلیک روی آن نظرات بعدی لود می شود و این روند بسته به تعداد نظرات ادامه خواهد داشت در نسخه های جدید شبکه ی اجتماعی اینستاگرام نیز شبیه به این روش استفاده شده است.

بارگذاری نظرات هنگام کلیک بر روی دکمه

ممنون که در این آموزش هم با ما بودید همان طور که ملاحظه فرمودید این افزونه قابلیت بارگذاری مرحله ای یا تنبل را به سایت شما اضافه می کند و با این کار سرعت سایت شما افزایش می یابد و  باعث می شود حجم صفحاتی که دارای نظرات زیادی می باشد کاهش یابد.

قالب های وردپرس قابلیت بارگذاری تنبل را به خودی خود ندارند.لازم به ذکر است که اگر تنظیمات افزونه برای شما نمایان نشد احتمالا این مسئله به قالب وردپرس شما ربط ندارد پس اقدام به تغییر نکنید.

امیدوارم این آموزش وردپرس نیز برای شما مفید واقع شده باشد هر گونه سوال یا مشکلی در رابطه با این موضوع دارید میتوانید از قسمت نظرات پایین همین مطلب مطرح کنید تا به سوال شما پاسخ داده شود.

[button color=”green2″ link=”https://wordpress.org/plugins/lazy-load-for-comments/” rel=”nofollow” align=”right” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]مشاهده افزونه در مخزن وردپرس[/button][button color=”green2″ link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/lazy-load-for-comments.1.0.3.zip” rel=”nofollow” align=”left” target=”_blank” radius=”5″ icon=”momizat-icon-wordpress” icon_color=”#ffffff”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/button]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *