آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

ویرایش پیشرفته قالب و افزونه وردپرس با افزونه WP Editor

دوستان وبمستر98 امروز در خدمت شما هستیم با یکی دیگر از بخش های آموزش وردپرس یعنی ویرایش پیشرفته قالب و افزونه وردپرس با افزونهWP Editor.  اگر تا به حال به ویرایش کدها در قالب وردپرس پرداخته اید حتما متوجه مشکل شماره خط، فاصله کدها و قاطی شدن فارسی و انگلیسی شده اید. از طرفی می دانید که برای تغییر و ادیت قالب و افزونه وردپرس می توانید از طریق پیشخوان / مدیریت وردپرس / نمایش/ ویرایشگر برای ویرایش قالب وردپرس و از بخش افزونه ها برای ویرایش و تغییر در افزونه ها استفاده نمایید. در واقع ویرایشگر این بخش ساده و معمولی می باشد و امکانات و قابلیت های خاصی ندارد و نمی توانید تغییرات چندانی ایجاد نمایید. پس برای ویرایش حرفه ای و پیشرفته قالب و افزونه ها خود همراه ما باشید.

ویرایش پیشرفته قالب و افزونه وردپرس با افزونه WP Editor

افزونه WP Editor این امکان را برای شما فراهم می آورد تا بتوانید قالب وردپرس و افزونه خود را به صورت پیشرفته و حرفه ای و متفاوت تر از قبل ویرایش نمایید. حالا برای شروع کار با این افزونه بهتر است ابتدا شما یک نسخه پشتیبان از اطلاعات و دیتابیس خود تهیه نمایید چون در صورت بروز هر گونه مشکلی شما پکاپ از اطلاعات خود دارید. یکی از عیب های ویرایش قالب و افزونه در سایت این است که خطاها می توانند شما را از بخش مدیریت وردپرس خارج کنند پس نیاز است که شما دسترسی ftp به سایت داشته باشید.

 

ویرایش پیشرفته قالب و افزونه وردپرس با افزونه WP Editor

ویرایش پیشرفته قالب و افزونه وردپرس با افزونه WP Editor

 

آموزش افزونه WP Editor برای ویرایش حرفه ای قالب و افزونه

ابتدا افزونه مورد نظر را دانلود نموده و سپس آن را نصب و فعال سازی نمایید. پس از فعال سازی یک آیتم جدید با عنوان ” WP Editor ” در منوی پیشخوان وردپرس ایجاد می گردد. با کلیک روی آن وارد صفحه ای مطابق تصویر زیر می شوید:

 

ویرایش پیشرفته قالب و افزونه وردپرس با افزونه WP Editor

ویرایش پیشرفته قالب و افزونه وردپرس با افزونه WP Editor

 

در این قسمت تب هایی برای ویرایش قالب و افزونه و پست می بینید. هم چنین می توانید ویرایشگر پیش فرض وردپرس را در این قسمت با یک افزونه جدید جایگزین نمایید.

در تب تنظیمات اصلی می توانید ویرایشگر پیش فرض را مخفی یا جایگزین نمایید.

همان طور که می دانید هر ویرایشگر یا افزونه ای تنظیمات منحصر به فرد خود را دارد. با کلیک روی ویرایشگر برای اعمال تنظیمات متوجه گزینه هایی می شوید که می توانید رنگ قالب را برای ویرایشگر قالب انتخاب نمایید. از طرفی فایل توسعه برای ویرایش نیز موجود است.

گزینه های دیگری هم چون خطوط فعال برجسته، نمایش خطوط اعداد و انتخاب فونت و سایز را مشاهده می کنید.

ویژگی آپلود فایل را فعال نمایید تا به شما اجازه آپلود فایل به صورت غیر مستقیم از ویرایشگر قالب را دهد. در پایان تغییرات خود را ذخیره کنید.

حالا می توانید ویرایشگر قالب را در زیر قسمت نمایش/ Theme Editor و ویرایشگر افزونه را در بخش افزونه ها/ ویرایشگر مشاهده کنید.

 

ویرایش پیشرفته قالب و افزونه وردپرس با افزونه WP Editor

ویرایش پیشرفته قالب و افزونه وردپرس با افزونه WP Editor

 

نکته مهم!!!

بعد از فعال کردن ویرایشگر پست توجه داشته باشید که افزونه جایگزین ویرایشگر پست نشده است و تنها جایگزین متن ساده شده است. تمام دکمه های قالب بندی قبل (متن ساده) باقی می ماند. در واقع این افزونه تنها رنگ، برجستگی و شماره سطر را اضافه می نماید.

خب دوستان شما می توانید به سادگی و سریع کدهای قالب و افزونه وردپرس خود را به صورت پیشرفته ویرایش نمایید. امیدوارم مطالب امروز برایتان مفید بوده باشد.

ممنون از همراهی شما با این بخش از آموزش وردپرس. در صورت هر گونه سوال لطفا سوال خود را در قسمت نظرات مطرح بفرمایید. همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس برای سایت خود از یک منبع معتبر را دارید میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس در سایت وبمستر98 مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *