آموزش وردپرس, مقالات وردپرس

تفاوت میان دسته ها و برچسب ها در وردپرس و اهمیت آنها در سایت و سئو

آموزش دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس

همه ما هر نوع سایتی که در اختیار داشته باشیم برای آن حتما یک محتوایی تهیه کرده و نوشته هایی رو ثبت میکنیم.در هر زمانی که نوشته ای را در وردپرس خودایجاد میکنیم تمایل داریم که به سرعت  آن مطلب را تخت قالب وردپرس خودمون انتشار دهیم اما قبل از این که آن را انتشار دهیم آیا چه چیزهایی را فراموش کرده ایم… ؟!خب نگران نباشید خود وردپرس به شما اطلاع خواهد داد که دسته ای را قبل از این که مطلب خود را انتشار دهید باید انتخاب کنید و دومین چیزی که به شما یاداوری می شود این است که یک برچسب خوب برای پست خود انتخاب کنید.

ما در این پست آموزشی قصد داریم تفاوت میان دسته ها و برچسب ها و این که چه اهمیتی برای سایت ها و سئو سایت ها دارند توضیح بدهیم تا بهتر با آنها اشنا شوید.

فرقی نمیکند که شما از کدام قالب وردپرس استفاده میکنید یا اینکه در آینده تصمیم به خرید قالب وردپرس دیگری دارید به هر حال قابلیت دسته بندی ها و برچسب ها از ویژگی های خود وردپرس میباشد و بصورت پیش فرض همراه با وردپرس ارائه میشوند اما مهم تر از نوع ماهیت ان ها ، شیوه استفاده کردن از برچسب ها و دسته بندی ها میباشد در صورتی که شما بصورت استاندارد از این موارد استفاده بکنید تاثیر بسیار زیادی بر روی سئوی سایت و دریافت بازدیدکننده خواهید داشت.

تفاوت میان دسته ها و برچسب ها در وردپرس

چه تفاوتی بین دسته ها و برچسب ها در وردپرس وجود دارد؟ما در این پست سعی داریم انها را برای شما مورد برسی قرار دهیم. دسته ها در وردپرس و در بیشتر سیستم ها با هم دیگر در ارتباط می باشند.به طور مثال یک دسته به نام شرکت ایجاد میکنیم  و زیر مجموعه(زیر دسته)آن افرادی که در ان کارخانه کار میکنند می باشند که یک سلسله مراتب است (با هم در ارتباط هستند)دقیقا برعکس دسته ها,برچسب ها سلسله مراتب نیستند که به این معنا است که بین موارد مختلف برچسب ها ارتباط خاصی وجود ندارد.

میتوانید شما یک تصویر ظاهری  از این دو مورد مشاهده بکنید.

  در سمت چپ شما دسته ها را مشاهده میکنید و در سمت راست همان اطلاعات دسته را به صورت یک برچسب مشاهده میکنید.

برچسب ها  را با ویرگول لاتین (,) جدا می کنند و زیر هر پست سعی میشود از برچسب های کمتری استفاده شود زیرا بر سئو تاثیر بسیاری  دارد.

تاثیر دسته بندی ها و تگ ها بر سئوی سایت

آدرس و دسته ها و برچسب ها

دسته ها به دلیل ارتباطی که بین انها وجود دارد تاثیر بسیار مناسبی بر روی سایت شما خواهند داشت ادرس برچسب ها هیچ وقت عنصرهای زیادی را نمیگیرد اما لینک دسته ها به این صورت نیست و میتوان عناصر بیشتری را  بگیرد.

به عنوان یک مثال میتوان به این صورت بیان کرد.

/tag/term/

بیشتر از این نمیشود اما دسته ها رئیس کارخانه و زیر مجموعه آن ب این صورت میتوان نوشت.

/category/raeis/shrkete bafndgi/golbft/…

مقادیر این ادرس ها برای افراد کارها و خدمات مختلف متفاوت خواهد بود. ممکن است یک شخص دوست داشته باشد اطلاعات  بیشتری ان مقادیر به یک کاربر بدهد در حالی که ممکن است یک شخص دیگر علاقه ای به این کار نداشته باشد و ادرس های کمتری  در زیر ان مقادیر قرار دهد در همه افزونه های وردپرس و قالب وردپرس های بازار این موارد ثابت هستند و تغییر نمیکنند.

فرق دسته بندی ها با برچسب ها در وردپرس

چرا دسته ها و برچسب ها برای همه سایت ها مهم است؟

اولین سایت های انلاین حالت خبری داشتند که روش های معمولی تا چندین سال برای چنین سایت های خوب بوده است اما بعد از چند سال روزی به علت نداشتن برچسب های خوب و مناسب از بین رفتند و از آنها در اینترنت هیچ اثری وجود ندارد. اما دلیل این اتفاق چیست؟ دلیل این اتفاق این است که ساختار محتوایی سایت خودشان را به نمایش نگذاشته اند به همین دلیل دسته ها و برچسب ها در وردپرس به وجود آمدند و برای این که سایر وبلاگ نویسان اهمیت ویژه آنها را برای دیگران ثابت کنند روز به روز آنها را به صورت معمول یا با استفاده از افزونه ها و کدها گسترش دادند.

گفتنی است که دسته ها و برچسب ها علاوه بر این که به بازدیدکنندگان کمک بسیار زیادی می کند بلکه کاربران و خوانندگان شما را در سایت نگه می دارد .

اهمیت دسته ها و برچسب ها در سئو

همان طور که قبلا به شما گفته بودم دسته ها و برچسب های مناسب به سئو سایت شما کمک شایانی می کند . در قدم اول تمام لینک های داخلی سایت شما را پیدا کرده و تمام آنها را از هم تفکیک می کند و در قدم دوم اگر نوشته های عمومی زیادی دارید که لینک های زیادی دارند و از دسته های استاندارد و برچسب های مناسب استفاده کنید مطمئن باشید این کار رتبه سایت شما را در موتور های جست و جو افزایش خواهد داد.

در مطالب قبلی سایت وبمستر98 در رابطه با breadcrumb چیست صحبت شد و توضیحات کاملی درباره آن و تاثیر آن بر روی سئو سایت اشاره شد با در نظر گرفتن این مقاله و اهمیت نمایش دادن آدرس فعلی به کاربران سایت تاثیر بسیار زیادی بر روی سئوی سایت خود خواهیم داشت از طرفی کاربران سایت شما نیز در صورتی که از طریق یک دسته بندی به مطلبی مراحعه کرده باشند میتوانند آدرس دقیق خود را بیابند.

با تشکر از همراهی شما دوستان، در صورتی که سوال یا مشکلی دارید در بخش نظرات مطرح بکنید تا راهنمایی شوید همچنین اگر قصد خرید قالب وردپرس را دارید در سایت وبمستر 98 میتوانید به دسته بندی قالب وردپرس مراجعه بکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *