آموزش سئو - آموزش انجام سئو سایت, آموزش وردپرس

نحوه انتخاب عنوان بهتر برای سایت وردپرسی

نحوه انتخاب عنوان بهتر برای سایت وردپرسی

وقتی بیش از یک میلیارد سایت فعال در بستر وب وجود دارد چگونه میخواهید سایت خود را پابرجا نگه دارید و همینطور بازدید جذب کنید؟اگر یک عنوان چشم نواز,کوتاه و زیبا داشته باشید در آن صورت شانس زیادی برای جذب کردن بازیدکننده و داشتن مخاطبان و ماندن در ذهن بینندگان خواهید داشت.

در این مطلب قصد داریم به شما نشان دهیم که چطور از عنوان درستی انتخاب کنید که کوتاه نیز باشد تا وبسایت شما را در بین این همه وبسایت جدا کند پس تا آخر این مطلب با ما باشید.

عنوان و معرفی کوتاه به چه معناست؟

عنوان و معرفی کوتاه

عنوان و معرفی کوتاه از اولین چیز هایی است که بازدیدکننده آن را در برای وبسایت شما مشاهده می کند پس استفاده مناسب و درست از این دو میتواند کمک زیادی به شما در راستای جذب مخاطب می شود آیا کارکرد وبسایت شما فقط منتشر کردن مطالب دست نوشته تان است؟یا قصد دارید محصول هایی هم به فروش برسانید؟کارکرد و کاربر سایت شما چیست؟این مورد باید به طور کامل آشکار و تعیین شود.

عنوان;همانطور که شما دوستان هم میدانید این مورد درباره ی نوشته سایت اطلاع رسانی می کند.با استفاده از همین عنوان افراد موضوع نوشته شما را دیده یا موضوع سایت شما را دیده و اگر بخواهند و لازم داشته باشند وارد سایت شما می شوند مورد دوم معرفی کوتاه است که درباره ی سایت شما می گوید تا فرد بفهمد سایت شما برای چه چیزی به وجود آمده و موضوعش چیست؟

عنوان وبسایت شما

انتخاب کردن عنوان برای وبسایتتان کار راحتی نیست و کاربر با استفاده از همین عنوان برداشت خود را از وبسایت شما خواهد داشت.درباره  این فکر کنید  عنوان وبسایت شما برند شما نیز هست که افراد سایت شما را از دیگر سایت هایی که وجود دارند تشخیص می دهند.

برای انتخاب بهتر و مناسب عنوان,درباره ی فعالیت وبسایت خود فکر کنید و مثلا وبسایت شما در راستای چه موضوعی فعالیت خواهد کرد و یا یک وبسایت تجاری است؟هدف شما از وبسایتتان میتواند در انتخاب کردن عنوان کمک زیادی به شما کند.عنوان مناسب باید مسیرکاری وبسایت  شما را نشان دهد.قصد دارید تخصصی را آموزش دهید؟یا موضوع دیگر و خاصی مد نظرتان هست؟دانستن این مورد ها و تعیین کردن آنها میتواند شما در انتخاب کردن و نوشتن عنوان برای وبسایتتان بسیار کمک کند.

معرفی کوتاه وبسایت

انتخاب کردن و نوشتن معرفی کوتاه میتواند سخت تر از نوشتن عنوان برای سایت باشد,ولی ارزش آن زیادتر از عنوان وبسایت نیست.اگر میخواهید معرفی کوتاه خوب و مناسب برای سایت خود بنویسید:

  • حتما باید دربرگیرنده عنوان سایت باشد حتی اگر به وضوح کاری که انجام می دهید را نشان ندهد.
  • باید مربوط به موضوع و فعالیت سایت شما و اهمیت آنها اشاره داشته باشد.
  • باید کلمات کلیدی مناسب را در بربگیرد تا در گرفتن رتبه های بهتر برای وبسایت شما در موتور های جستجو کمک کند.

عنوان سایت باید در نوع و جای خود جالبترین باشد ولی این معرفی کوتاه است که هدف سایت را به بیننده ارائه می دهد.اگر بازدیدکنندگان ندانند که سایت شما چرا راه اندازی شده است و آیا برای آنها مفید خواهد بود دیگر به سایت شما مراجعه نخواهند کرد.

انتخاب کردن معرفی کوتاه مناسب برای وبسایت

انتخاب کردن معرفی کوتاه مناسب برای وبسایت

 

معرفی کوتاه و مناسب برای وبسایت نه تنها باعث جذب بازدیدکننده می شود بلکه باعث می شود تا معرفی مورد نظر در ذهن بازدید کننده نیز بماند.معرفی کوتاه و مناسب وبسایت میتواند ویژگی هایی که در زیر به آن اشاره می کنیم را داشته باشد:

  • کوتاه باشد و زیاد تر از 60 کاراکتر نباشد چرا که این مورد در نتایج جستجو نشان داده خواهد شد و مختصر و مفید بودن بهتر از دراز  و بی مفهوم بودن آن است.
  • باعث قدرت بخشیدن به وبسایت شما شوند بدون آنکه در وبسایت شما آن را تکرار کنند.
  • باید متفاوت باشند و همینطور مفهوم را به بیننده برسانند باید درباره چیزهایی بگویید که متفاوت از رقبای وبسایت شما باشد.

دانستن اینکه مخاطب های وبسایت شما چه کسانی هستند و از چه نوع محتوایی را دوست دارند بسیار مفید می باشد.مهم آن است که بدانند وارد شدن به سایت شما برای آنها چه منفعتی خواهد داشت؟پس لازم است که این مورد ها را بدانید تا در نتایج موتور های جستجو برایتان بازدهی مناسب و بهتری داشته باشد.

دلیل مهم بودن عنوان و معرفی کوتاه سایت در سئو

دلیل مهم بودن عنوان و معرفی کوتاه سایت در سئو

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم با وجود وبسایت های زیاد و فعال در بستر وب رقابت زیادی نیز به وجود آمده است بیشتر افراد محتواهایی انتشار داده اند تا توجه بینندگان را به خود جلب کنند که این مورد با گذشت زمان سخت تر نیز شده است.بنابراین داشتن عنوان و معرفی کوتاه برای یک سایت بسیار مناسب است تا بتواند ورودی های بیشتری بگیرد.

سئو وبسایت

برای اینکه در این رقابت پابرجا بمانید و به فعالیت خود به طور قدرتمدانه ادامه بدهید نیاز به بهینه سازی سایت یا همان سئو دارید.موتور های جستجو بازدید وبسایت شما را تامین خواهند کرد ولی باید رتبه ی مناسبی در موتورهای جستجو داشته باشید.موتور های جستجو برای نشان دادن نتاج مرتبط از کلمات کلیدی که افراد در اینترنت جستجو می کنند استفاده می کنند پس توجه داشته باشید که محتوای وبسایت شما باید کلمات کلیدی لازم را در بر بگیرد.

شما نمیتوانید عنوان سایت را با کلمات کلیدی پر کنید پس بهترین روش این است که آن ها در معرفی وبسایت اضافه کنید.توجه داشته باشید که کلمات کلیدی که مینویسید مرتبط با صفحه باشد.وقتی توضیحات مرتبط را نوشتید این برای سایت شما از لحاظ سئو بسیار مناسب است و از این طریق میتوانید ترافیک زیادی توسط موتور های جستجو برای وبسایت خود بدست آورید.

چگونگی اضافه کردن عنوان و معرفی کوتاه مناسب از لحاظ سئو

وردپرس تنظیمات پایه دارد که از آنها برای عنوان ها و معرفی کوتاه استفاده می کند.در واقع وقتی شما وبسایت خود را راه اندازی می کنید این اطلاعات را ارائه می دهید.برای اینکه بتوانید آن ها را تغییر دهید در قسمت پیشخوان وردپرس به بخش تنظیمات>همگانی مراجعه کنید,و یا شما میتوانید به بخش>شخصی سازی بروید تا تغییرات مورد نظر را از آن راه اعمال کنید.با استفاده از این روش میتوانید تغییرات را بدون ذخیره کردن ببینید.

توجه داشته باشید که در بعضی از قالب های وردپرس معرفی کوتاه وبسایت به طور پیش فرض غیرفعال می باشد که اگر گزینه های مربوط به فعال سازی آن وجود داشت میتوانید فعال کنید تا معرفی کوتاه سایت نشان داده شود.

ولی روش هایی که در بالا گفته شد شاید گزینه های مناسب و بهتری نباشند توصیه ما و بیشتر افراد در این جهت افزونه ی WordPress SEO by Yoast است که میتوانید آن را از مخزن وردپرس به صورت رایگان دریافت کرده و در سایت خود استفاده کنید.

افزونه وردپرس سئو seo by yoast

بعد از اینکه افزونه را نصب و سپس فعال کردید منوی این افزونه که با عنوان سئو ظاهر می شود را میتوانید مشاهده کنید که در این مورد میتوانید به بخش عنوان ها & متا بروید و برای نوشته ها و برگه های وبسایت عنوان های مناسب و خوب برای سئو سایتتان اضافه کنید.همچنین این افزونه جعبه ابزاری را به قسمت ارسال نوشته,برگه و دسته بندی اضافه می کند که با استفاده از آن قسمت میتوانید توضیحات و عنوان هایی که به محتوای سایت شما مربوط می شوند سفارش سازی کنید.

باز هم خدمت شما دوستان عزیز متذکر می شویم که عنوان یک صفحه از سایت برای سئو وبسایت شما بسیار تاثیر گذار است و با تعریف کردن درست آن میتوانید مقدار ورودی خود از موتور جستجوی گوگل و دیگر موتور های جستجو افزایش دهید.

این عنوان هایی که در وبسایت خود مینویسید در مرورگر های مختلف,موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی نمایش داده خواهند شد.

نتیجه:

برای اینکه بتوانید وبسایت خود را از دیگر وبسایت های مرتبط متمایز و بازدیدکننده هایی را به طرف سایت خود جذب کنید نوشتن عنوان و توضیحات کوتاه از فاکتور های بسیار مهم و الزامی در این مورد است.با توجه به اینکه این مقاله را خواندید دیگر فک نکنم نوشتن عنوان و توضیحات برای تان مشکل باشد اتفاقا خیلی کار راحتی نیز هست.

ممنون که در این مقاله با ما بودید امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد ضمنا اگر قصد خرید قالب وردپرس از سایت وبسمتر98 را دارید لطفا به قسمت قالب وردپرس مراجعه فرمایید.

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *